Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Elmed - Twoje zdrowie w jednym miejscu - wybierz najlepszego lekarza rodzinnego, specjalistę...


Przychodnie lekarskie Elmed i Eskulap połączyły siły. Dzięki temu pacjenci z naszego powiatu będą mieli do dyspozycji więcej lekarzy rodzinnych i specjalistów. A już niedługo w Szczytnie uruchomione zostanie, tak długo wyczekiwane, Centrum Pediatryczne. O zmianach rozmawiamy z Wojciechem Palińskim, kierownikiem regionu Grupy Neuca, do której należą Przychodnie. Pan Wojciech wcześniej kierował między innymi szpitalem w Ostródzie, który odniósł wiele sukcesów.Elmed i Eskulap to w tej chwili chyba największe placówki medyczne w naszym powiecie...

 

Wielkość nie ma szczególnego znaczenia. Najważniejsze jest to, że nasi pacjenci mają do dyspozycji najlepszych lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. A także to, że są przez nich przyjmowani w komfortowych i bezpiecznych placówkach. Tylko w samych Przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie naszego powiatu mamy 15 lekarzy rodzinnych i aż 24 specjalistów. Tak, uprzedzę pana pytanie, można z ich usług korzystać w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Czyli za darmo?

 

Osoby ubezpieczone - tak.

 

Gdzie macie swoje placówki na terenie naszego powiatu?

 

Zależy nam na tym, aby być jak najbliżej pacjenta. W Szczytnie mamy punkty przy ulicy Gnieźnieńskiej, Kościuszki, Drzymały, Nauczycielskiej i Przerwy-Tetmajera. Nasze Przychodnie są też w Pasymiu, Orzynach, Myszyńcu, Wielbarku, Rozogach czy nawet w Olsztynie i Łynie.

 

Ale świadczycie też usługi komercyjne, tak?

 

Tak, mamy też prywatne gabinety, które znajdują się przy ulicy Drzymały. Tam odpłatnie przyjmują między innymi nasi lekarze specjaliści: specjalista dermatolog, diabetolog, endokrynolog, kardiolog, ortopeda, urolog, psychiatra, psychoterapeuta.

 

Zapytam trochę przekornie: ilu pacjentów przyjmują średnio lekarze POZ?

 

Tygodniowo to nawet 1000 pacjentów przypadających na jednego lekarza. Rozumiemy, że dzisiaj, zwłaszcza w dobie koronawirusa, każdy chce się poczuć zaopiekowany dlatego nasi lekarze i pielęgniarki dokładają wszelkich starań, by skutecznie pomagać naszym pacjentom. Wiem, że dziś każdy gdzieś się śpieszy, chce się poczuć wyjątkowo i staramy się, aby tak było, ale nie na wszystko mamy wpływ. Pandemia odbiła się również na procedurach medycznych. Musimy je zachowywać bezwzględnie, aby chronić bezpieczeństwo i pacjentów, naszego personelu i lekarzy. Zagrożenie jest naprawdę duże. Lekarze to też ludzie i mogą chorować. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, co by się stało, gdyby lekarzy zabrakło i nie moglibyśmy świadczyć usług naszym pacjentom. Dlatego dbajmy o wzajemny szacunek i zrozumienie na linii pacjent - lekarz.

 

Jak można zarejestrować się do przychodni Elemdu?

 

Stacjonarnie oraz telefonicznie. Zdajemy sobie sprawę, że rejestracja telefoniczna sprawia jeszcze kłopoty, ale staramy się pracować nad rozwiązaniem tego problemu. Szanujemy naszych pacjentów i ich komfort jest dla nas najważniejszy. Rejestracja telefoniczną trwa dłużej, ponieważ trzeba wprowadzić dane do systemu, umówić wizytę, dopasowując odpowiednio godzinę i lekarza specjalistę. Dziennie w recepcji obsługujemy średnio około 400 połączeń. To naprawdę ogrom. Podaję tę liczbę, aby nasi pacjenci mieli świadomość, jak to wygląda z naszej strony.

 

Ale dobra przychodnia lekarska to przede wszystkim dobrze lekarze...

 

Dokładnie tak. A takich u nas naprawdę nie brakuje. Nasi lekarze nie są anonimowi. To doświadczeni i szanowani medycy. Jest wśród nich wiele wybitnych nazwisk, nie sposób wymienić wszystkich, wymienię więc tylko kilka: doktor Szymański, doktor Samsel, doktor Kłosińska, doktor Kutrowska, doktor Straburzyński. Te nazwiska mówią same za siebie. Pacjenci doskonale znają i cenią naszych lekarzy. Na tej podstawie chcemy wprowadzić plan rozwoju naszych placówek. W najbliższym czasie dołączą do nas kolejni uznani i szanowani lekarze, ale o tym później.

 

Brzmi dość tajemniczo...

 

Przyjdzie czas na szczegóły, ale zapewniam, że nasze Przychodnie staną się jeszcze bardziej przyjazne pacjentom. Zmiany rozpoczniemy od przyszłego roku, choć część z nich już się realizuje. Jedna rzecz, którą mogę zdradzić to to, że już wkrótce w Szczytnie powstanie Centrum Pediatryczne. Wiem, że wielu rodziców tego oczekuje, a mali pacjenci tego potrzebują. Dlatego będą tam pracowali najlepsi specjaliści.

 

Wygląda na to, że warto stać się pacjentem Elmedu

 

Warto. Ale oczywiście każdemu życzę jak najwięcej zdrowia i jak najmniej wizyt u lekarzy. Jeśli jednak komuś już coś się przydarzy, to zapraszam do nas. Nasz personel, lekarze są do Państwa usług, ponieważ dbamy o jak najlepszą opiekę naszych pacjentów.

 

Jak można zapisać się do przychodni Elmed?

 

To proste. Wystarczy przyjść do którejś z naszych Przychodni i wypełnić deklarację NFZ. Do dyspozycji pacjenta będzie wykwalifikowany personel medyczny i aż 51 lekarzy rodzinnych i lekarzy specjalistów. Nasi pacjenci do dyspozycji szereg programów profilaktycznych i prewencyjnych. Są to programy całkowicie darmowe. Jednym z nich jest na przykład program CHUK, dotyczący profilaktyki chorób układu krążenia. Nasze przychodnie realizują również program Profilaktyka 40 PLUS (darmowe badania diagnostyczne) oraz projekt KORDIAN (program profilaktyczny w zakresie miażdżycy tętnic i chorób serca). Od 1 lipca 2018 roku był realizowany pilotażowy program POZ PLUS. Jednym z filarów tych programów jest szeroko pojęta profilaktyka, której podstawowym elementem jest tzw. bilans. Zachęcam do udziału w realizowanych przez nas programach, ponieważ sprzyja to wczesnemu rozpoznaniu potencjalnie występujących chorób i umożliwia szybkie reakcje oraz wdrożenie skutecznego leczenia. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że im wcześniejsza diagnoza, tym większe szanse na wyleczenie. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, edukację i skuteczne leczenie, dlatego warto z nami dbać o zdrowie.

 

Przychodnia lekarska Elmed nieustannie się zmienia...

 

To prawda. Zmiany są potrzebne, aby się rozwijać. Dla nas najważniejsi są pacjenci, dlatego robimy wszystko, aby mieli oni w jednym miejscu jak najlepszą i najszybszą diagnostykę i pomoc. Elmed istnieje od 1999 roku. Od czerwca 2016 roku dołączył do sieci Przychodni Lekarskich Świat Zdrowia, którą tworzy blisko 70 placówek medycznych zlokalizowanych w całej Polsce. Przychodnie Lekarskie Świat Zdrowia to grupa placówek medycznych, należących do Grupy Neuca S.A., której misją jest ułatwianie dostępu do ochrony zdrowia i podnoszenie jakości życia pacjentów.


Reklama

 

Jakie specjalizacje mają lekarze Elmedu?

 

Specjalizacje dostępne w naszej Przychodni to chirurgia, laryngologia, neurologia, ortopedia, pediatria, gastrologia, fizjoterapia, ginekologia, stomatologia, onkologia, dermatologia. Od stycznia dostępni będą też lekarze alergolodzy. Naszą Przychodnię współtworzą także lekarze medycyny rodzinnej oraz medycyny sportowej. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pacjentom pełną gamę medycznych usług. W przychodni Elmed Gnieźnieńska funkcjonują: podstawowa opieka zdrowotna dostępna dla osób dorosłych i dzieci, gabinet pielęgniarki POZ, gabinet położnej POZ, punkt pobrań, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, fizjoterapia, pracownia USG, badania spirometryczne, EEG, holter EKG i RR, audiometria, tympanometria, pracownia RTG. Wszystkie usługi świadczone są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. Chciałbym zapewnić, że ciągłe rozwijamy naszą ofertę. Wszystko po to, aby pacjenci, którzy są zapisani do naszych przychodni mieli jak najszerszą możliwość leczenia, bez konieczności szukania specjalistów po całym mieście czy województwie. Elmed aspiruje do zapewnienia dbałości o zdrowie pacjenta w ramach jednej placówki.

 

Z tego co wiem, bardzo liczy Pan na pomoc mieszkańców powiatu w planowanych zmianach w Przychodniach. Jest Pan otwarty na ich sugestie, opinie, uwagi...

 

Jak już wspomniałem, Elmed i Eskulap na rynku szczycieńskim działają od 1999 roku. W tym czasie nasi lekarze pomogli setkom tysięcy pacjentów. Zapewne przez ten czas nie ustrzegliśmy się błędów, dlatego bardzo zależy nam na zdaniu, opinii naszych pacjentów – tych obecnych, i tych przyszłych. Ich sugestie są dla nas najważniejsze. Jeśli możemy zmienić nasze przychodnie, dostosować do potrzeb i wymagań pacjentów to oczywiście zrobimy to. Sugestie można zgłaszać bezpośrednio do mnie pod adresem mailowym: przychodnia.uwagi.pacjentow@neuca.pl. Jednocześnie doceniamy i cieszymy się bardzo, że już tylu pacjentów nam zaufało. Zapewniam, że zadowolenie i zdrowie pacjentów to nasze priorytety. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się o tym przekonać, zapraszam do naszych Przychodni.

 


Przychodnia ELMED Szczytno, ul. Gnieźnieńska 2

 

Kontakt telefoniczny POZ i AOS
89 623 25 60
89 623 25 61

Przychodnia czynna poniedziałek – piątek:
POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna)     8:00 – 18:00
AOS (Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna)   7:30 – 19:00

 

 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

lek. med. Janina Gutowska
lek. med. Aurelia Oniszczuk–Czarkowska
lek. med. Krystyna Płachcińska
lek. med. Romuald Tomaszek
lek. med. Alan Sadowski
lek. med. Urszula Kisielińska
lek. med. Rafał Obrączka
lek. med. Aleh Dahayeu

 

PEDIATRZY:

lek. med. Iwona Kłosińska
lek. med. Urszula Kisielińska

 

FIZJOTERAPIA (czynna od 8:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku) (NFZ, komercja)

Monika Kwiatos
Kinga Kojro
Łukasz Gauden

 

AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA

Poradnia Otolaryngologiczna –  lek. med. Maria Bączek, lek. med. Ewa Komorowska (NFZ)
Poradnia Otolaryngologiczna – lek.med. Ewa Komorowska (komercja)
Poradnia Neurologiczna – lek. med. Krzysztof Bączek (NFZ, komercja)
Poradnia Neurologiczna Dziecięca – Elżbieta Łobodzińska–Młynarczyk (komercja)
Poradnia Chirurgii Ogólnej – lek. med. Jarosław Nowagiel (NFZ)
Poradnia Urologiczna – lek. med. Janusz Kaczor, lek. med. Marcin Kochanowicz, lek. med. Jacek Borowski, Wojciech Lewandowski (NFZ)
Poradnia Urologiczna -  Marcin Łykowski (NFZ, komercja)
Poradnia Ginekologiczno – Położnicza - lek. med. Janusz Kaczor, lek. med. Paulina Brożek (NFZ)
Poradnia Ortopedyczna – Paweł Wziątek, Bartosz Bohdankiewicz, Iwan Baszkiewicz (NFZ)
Poradnia Onkologiczna – Elżbieta Pilawa (NFZ)
Poradnia Logopedyczna – Magdalena Rzepecka, Izabela Parciak (NFZ)
Poradnia Preluksacyjna – Janusz Karczewski (NFZ, komercja)
Poradnia Ortopedyczna Dziecięca – Janusz Karczewski (komercja)

 

PRACOWNIA USG:


lek.med. Jarosław Nowagiel (USG jamy brzusznej, tarczycy, ślinianki, węzły chłonne – NFZ)
lek.med. Krzysztof Bączek (USG doppler tętnic szyjnych – z własnym skierowaniem z naszej poradni neurologicznej NFZ, komercja)
lek.med. Tomasz Grzybek (USG jamy brzusznej, ślinianki, tarczyca, węzły chłonne  – NFZ, komercja)PRZYCHODNIA ELMED Szczytno, ul. Nauczycielska 18/4U

 

Kontakt telefoniczny  89 624 05 62
Przychodnia czynna poniedziałek – piątek:
POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna)  07:15 – 15:15

 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

lek. med. Janina Gutowska
lek. med. Rafał Obrączka
lek. med. Urszula Kisielińska

 

PEDIATRZY:

lek. med. Iwona Kłosińska
lek. med. Urszula Kisielińska

 

PORADNIA MEDYCYNY SPORTOWEJ:

lek. med. Artur GórskiPRZYCHODNIA ELMED Szczytno,  ul. Kazimierza Przerwy–Tetmajera 38A

Kontakt telefoniczny - 519 441 509
Przychodnia czynna poniedziałek – piątek: 08:00 - 15.00

 

Reklama

PORADNIA STOMATOLOGICZNA

lek.stom. Magdalena Górska
lek.stom. Agnieszka Jurecka
lek.stom. Marcelina Kosek
lek.stom. Katarzyna Kowarzyk
lek.stom. Zbigniew Wial
lek.stom. Zuzanna Wilczek


 

 

PRZYCHODNIA ESKULAP SZCZYTNO, ul. gen. Tadeusza Kościuszki 20

Kontakt telefoniczny :
89 624 22 21
89 624 22 23

Przychodnia czynna poniedziałek – piątek:
POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna) – godziny przyjęć lekarzy 8:00 – 18:00
Rejestracja czynna jest w godzinach    07:30 – 17:30

 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

Lek.med. Tadeusz Kozak
Lek. med. Elżbieta Kutrowska – Rychlik
Lek.med. Renata Staniek
Lek.med. Aleh Dahayeu

 

PEDIATRZY:

Lek.med. Alina Samsel
Lek. med. Sławomir Szymański

 

MEDYCYNA RODZINNA

Lek.med. Alina Samsel

 

AMBULATORYJNA OPIEKA SPECJALISTYCZNA

PORADNIA NEUROLOGICZNA (NFZ, komercja)

Lek. med. Elżbieta Kutrowska – Rychlik

 

PRACOWNIA USG (NFZ – bezpłatnie dla Pacjentów ze skierowaniem od lekarzy Przychodni Eskulap oraz Przychodni Elmed, komercja)

Lek.med. Sławomir Szymański
Lek.med. Tadeusz KozakPRZYCHODNIA ELMED PASYM, ul. Pocztowa 3

Kontakt telefoniczny  89 621 21 85

Przychodnia czynna poniedziałek – piątek: 07:00 – 15:00

 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA


lek.med. Elżbieta Królewska–SiwyPRZYCHODNIA ELMED ORZYNY, ul. Orzyny 32

Kontakt telefoniczny  89 621 15 08

Przychodnia czynna poniedziałek – piątek: 07:30 – 15:00

 

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

dr.n.med. Marcin Straburzyński

 

PORADNIA STOMATOLOGICZNA (NFZ)

lek.stom. Dorota JemielitaPRZYCHODNIA ELMED ROZOGI, ul. Rynek 1

Kontakt telefoniczny +48 29 760 25 49
Rejestracja czynna poniedziałek – piątek: 09:00 – 13:00

 

PORADNIA GINEKOLOGICZNO – POŁOŻNICZA  (NFZ)

lek.med. Dariusz KochanowiczPRZYCHODNIA ELMED WIELBARK, ul. Wojciecha Kętrzyńskiego 1

 

GABINET FIZJOTERAPII

Kontakt telefoniczny 536 988 008

Przychodnia czynna poniedziałek – piątek w godz. pracy gabinetu: 10:30 – 15:00

PRACOWNIA FIZJOTERAPII (NFZ, komercja)

Łukasz Gauden

 

GABINET STOMATOLOGII

Kontakt telefoniczny 513 006 917

Przychodnia czynna w godzinach pracy gabinetu:

środa: 11:30 – 18:00

czwartek, piątek: 08:00 – 18:00

sobota: 08:00 – 14:00

 

PORADNIA STOMATOLOGICZNA (NFZ)

lek.stom. Wanda Szyszka-Dołżyńska 

PRZYCHODNIA ELMED DRZYMAŁY MEDYCYNA Szczytno, ul. Michała Drzymały 1 (świadczenia prywatne)

Kontakt telefoniczny 89 623 14 19
Przychodnia czynna codziennie:
poniedziałek, wtorek, czwartek  10:30 – 18:30
środa  08:00 – 16:00
piątek  08:00-15:00

 

PORADNIA DERMATOLOGICZNA


lek.med. Marta Kasprowicz–Furmańczyk

 

PORADNIA DIABETOLOGICZNA

lek.med. Iwona Praszkiewicz
lek.med. Robert Modzelewski

 

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

lek.med. Jolanta Uścinowicz
lek.med. Magdalena Szychlińska

 

PORADNIA KARDIOLOGICZNA

lek.med. Barbara Jaworska
lek.med. Elżbieta Malarkiewicz

 

PORADNIA ORTOPEDYCZNA

lek.med. Elżbieta Szymańska
lek.med. Robert Budkiewicz

 

PORADNIA UROLOGICZNA

lek.med. Wojciech Lewandowski
lek.med. Marek Kasprowicz

 

PORADNIA PSYCHIATRYCZNA

lek.med. Stanisław Adamowicz

 

GABINET PSYCHOTERAPII

mgr Daria Pawlak Komentarze do artykułu

Krytyka Krytyczna

Przy tych nazwiskach lekarzy proszę wpiszcie jeszcze wiek. Większość to stare dziady na emeryturze z grupy ryzyka covidowego, dlatego przychodnia preferuje teleporty

Grzegorz

I co z tego tylu lekarzy a na robienie Dopplera kończyn dolnych w Szczytnie muszę robić prywatne nie na NFZ chociaż leczę się w elmedzie (lenpol)

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama