Polisa na życie gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy poważnie zachorujesz, urodzisz dziecko lub doznasz urazu w wypadku. Natomiast ubezpieczenie od utraty dochodu to twoje finansowe koło ratunkowe, gdy nagle stracisz źródło utrzymania. Dowiedz się więcej o tym, co dokładnie obejmuje taka polisa, ile kosztuje i dlaczego warto ją mieć.
Ubezpieczenie od utarty dochodu – co to takiego?
Tak polisa to produkt ubezpieczeniowy, dzięki któremu będziesz mieć środki do życia, gdy:
Te sytuacje będą dla ciebie mniej dotkliwe, jeżeli wcześniej zadbasz o ubezpieczenie od utarty dochodu. W każdym tych przypadków zagwarantuje ci ono wypłatę odszkodowania. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy najpierw uzyskasz status osoby bezrobotnej.
Utrata dochodu to problem nie tylko tego, kto właśnie stracił pracę. To kłopotliwa sytuacja także dla banku, w którym spłaca on kredyt – zwłaszcza wysoki i rozłożony na wiele lat. Dlatego ubezpieczenie od utarty dochodu jest często sprzedawane wraz z produktami bankowymi. Można (a niekiedy trzeba) ubezpieczyć się na taką sytuację, zaciągając kredyt hipoteczny.
Wysokość składki takiej polisy jest tym wyższa, im dłuższy jest okres spłaty zobowiązania wobec banku oraz im większe są:
Za takie ubezpieczenie można płacić na dwa sposoby. Niekiedy ubezpieczony ma możliwość uiszczania składki bezpośrednio ubezpieczycielowi. Jednak w większości przypadków bank pobiera ją wraz z comiesięczną ratą kredytu.
Ubezpieczyciel może naliczać składkę od kwoty kredytu pozostałej do spłaty – będzie to jej niewielki ułamek, np. 0,15%. Na takie ubezpieczenie wydaje się zwykle ok. kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Mimo że na przestrzeni lat i trwania umowy kredytowej może wydawać się to sporym wydatkiem, to wypłata świadczenia z takiej polisy będzie w niektórych sytuacjach jedyną deską ratunku.
Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu od utraty dochodu – przydatne informacje znajdziesz na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-od-utraty-dochodu-na-czym-polega/137.html.
Świetnie zarabiasz, masz trochę odłożonych pieniędzy na koncie i… kredyt hipoteczny. Do tego spłacasz raty za samochód i za zeszłoroczny remont kuchni. W takiej sytuacji, jeżeli nie masz polisy od utraty dochodu, ryzykujesz bezpieczną przyszłością finansową swoją i swoich najbliższych.
Jeżeli to twoja pensja stanowi lwią część domowego budżetu, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu. W przeciwnym razie, kiedy stracisz pracę lub gdy twoja firma splajtuje, czekają cię kłopoty. Oszczędności zawsze szybko topnieją, a zanim znajdziesz nowe równie dobrze płatne zajęcie, może minąć trochę czasu. Istnieje ryzyko, że zabraknie ci pieniędzy nie tylko na przyjemności, ale też na spłatę zobowiązań kredytowych.
Niezapłacone w terminie raty powodują efekt domina. Spodziewaj się naliczania odsetek karnych, a w dalszej kolejności bankowego wezwania do zapłaty, egzekucji komorniczej, a nawet przejęcia twojego domu / mieszkania. Ten ponury scenariusz nie musi stać się twoją rzeczywistością. Uchroni cię przed nim dobra polisa. Jej składkę obliczysz, korzystając np. z kalkulatora z rankingubezpieczennazycie.pl.
To, jaką będziesz mieć poduszkę bezpieczeństwa finansowego na wypadek utraty dochodu, zależy od oferty ubezpieczyciela, na którą się zdecydujesz. Ubezpieczenie od utraty dochodu może zagwarantować ci np.:
Ubezpieczyciele znają sztuczki nieuczciwych klientów, dlatego w OWU (ogólnych warunkach umowy), są jasno opisane sytuacje, kiedy nie dojdzie do wypłaty ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie mieć żadnych zobowiązań co do ubezpieczonego, jeżeli ten np.:
Uczciwi nie mają jednak czego się obawiać. Otrzymają ubezpieczenie zawsze, gdy nie ze swojej winy stracą źródło dochodu. Świadomość tego, że mimo chwilowego braku pracy można liczyć na regularne wpływy na konto, daje wtedy poczucie bezpieczeństwa finansowego.
nawet po śmierci trzeba dać Charonowi
że tak powiem
2025-04-02 12:23:53
No i chwała Bogu. Właściwy człowiek na właściwym stanowisku - oczywiście mowa o dr. Trosce. mam nadzieję, że nowe stanowisko Go \"nie zepsuje\". A pan Górski - rzeczywiście niech zajmie się swoim małym dzieckiem - oby z powodzeniem - w przeciwieństwie do tego jak zajmował się pacjentami. gratulacje dla dyrektor Kostrzewy, iż ponownie zawiaduje szczycieńskim szpitalem. Mam nadzieję, że będzie cały czas pamiętać, że szpital to nie tylko budynki i aparatura, ale przede wszystkim chorzy, którzy do niego trafiają i ludzie, którzy w nim pracują. Być może gwarantem takiej sytuacji w naszym szpitalu będzie dr Troska.
Taki sobie czytelnik
2025-04-02 10:14:32
Nie ma tam żadnej Gminnej drogi. Droga która jest jest wyjeżdżona przez prywatne działki . Gmina wymyśliła sobie ,że poprowadzi drogę w innym miejscu , czyli przez piękne zagospodarowane tereny nad samym brzegiem jeziora . Gmina stworzyła przez to konflikt którego można było uniknąć. Nie ma tam nic skomplikowanego wystarczy zaadoptować drogę ,która już jest wyjeżdżona .
Rafał
2025-04-02 06:38:23
No przecież pracę rozpoczęły się, sa rusztowania. Jakoś ciężko dowiedzieć się czegoś z tego artykułu...
Jan
2025-04-02 04:57:33
Ci co to zdjęli bez pozwolenia powinni naprawić i tyle..
2025-04-02 00:48:15
To już nie zabierają na 3-mce
Wąski
2025-04-01 21:31:53
informacja ze strony Sądu rejonowego w Olsztynie: 1, 2, 29, 30 kwietnia 2025 r. na godz. 9.30, w sali nr 117 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, jest zaplanowana rozprawa w sprawie N. C. oskarżonego m.in. usiłowanie zabójstwa w 2021 r. w Szczytnie
2025-04-01 14:04:58
Najpierw pan Matłach reklamował się ze 100 letnią staruszką, a teraz z małą dziewczynką. WSTYT. Trzeba się wziąć do pracy, a nie brylujecie w gazetach. Tak w ogóle część urzędników zachowuje się jakby byli nadludźmi i że trzeba ich tylko wychwalać. Czas na zmiany.
Hmm
2025-04-01 12:52:06
Szkoda że nie było ludzi z WSPol którzy palą grille i piją w tym miejscu alkohol zostawiając sporo śmieci.
Mieszkaniec
2025-04-01 06:34:46
drogi wydawco. mapa by się przydała. trzeba tylko pomyśleć.
j23
2025-04-01 03:21:38