W miniony piątek w Kielcach odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie w Karate Kyokushin. Trenująca w SKKK Agnieszka Cieśla przeszła go pomyślnie i tym samym dołączyła do grupy, którą nazywamy sensei.
Egzaminatorzy shihan Krzysztof Borowiec 5 dan (Kielce) i sensei Roman Kęska 4 dan (Kraków), wieloletni trenerzy kadry n...
W miniony piątek w Kielcach odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie w Karate Kyokushin. Trenująca w SKKK Agnieszka Cieśla przeszła go pomyślnie i tym samym dołączyła do grupy, którą nazywamy sensei.
Egzaminatorzy shihan Krzysztof Borowiec 5 dan (Kielce) i sensei Roman Kęska 4 dan (Kraków), wieloletni trenerzy kadry narodowej, zadbali oto żeby egzamin przebiegał według europejskich standardów. Dlatego przygotowali deski do testu tameshiwari czyli łamanie twardych przedmiotów. Agnieszka, która na ubiegłorocznej Gali Sztuk Walki w Szczytnie pokazała nam jak rozbija pustaki, zaliczyła go bez problemu.
- Niemożliwe stało się możliwe! Cel został osiągnięty! Egzamin na shodan (1 dan) zdany. Czarny pas ze złotym pagonem i wyhaftowanym nazwiskiem w języku japońskim mogę dumnie nosić na karate-gi – skomentowała szczęśliwa Agnieszka
Oprócz Agnieszki jaszcze dwóch karateków z SKKK podwyższyło w Kielcach swoje kwalifikacje: Gerard Will i Adrian Staszewski zdali egzamin na 1 kyu. Do czarnego pasa brakuje im już tylko jednego egzaminu. Dumni i szczęśliwi zapewniają, że w przyszłości zdobędą 1 dan i postawią przysłowiową kropkę nad i.
Również w Szczytnie odbył się egzaminował dla pozostałych karateków z SKKK. Aby dokładniej przyjrzeć się swoim podopiecznym, sensei Piotr Zembrzuski 4 dan podzielił ich na dwie grupy wiekowe. W Pasymiu swoich sił próbowała grupa, zdająca na tzw. stopnie juniorskie (od przedszkola do 16 roku życia), a w Szczytnie pozostali, czyli osoby zdające na pełne stopnie uczniowskie kyu. Uczestnicy egzaminu mówią zgodnie, że łatwo nie było, ale jednocześnie dodają, że mają wielką satysfakcję z osiągniętego wyniku.
Urząd dał ciała i tyle, zwłaszcza, że Połukord jest znanym - w stanie spoczynku - wieloletnim pracownikiem i szefem Rejonu Dróg w Szczytnie. Nie wiem w jakich mediach społecznościowych funkcjonuje p. Połukord, ale może jak nie ma go w tik toku - to go po prostu nie ma. Taka ta sztuczna inteligencja (dawniej tzw. pracująca) w urzędzie. A co do w miłości i małżeństwie nie czeka się na medale, to skoro \"Senior\" i \"Seniora\" niech odstąpią na łamach lokalnej prasy z odmową przyjęcia medalu z 50 - lecie pożycia, a przede wszystkim niech nie składają o ten medal wniosku. Namawiajcie także swe dzieci, czy też wnuki, o odstąpienie od pobierania 800 plus, bo dzieci się ma z miłości - a nie dla pieniędzy.
Zdumiony
2025-07-09 13:26:14
Proszę o ocenę wiarygodności: udział w badaniu, to 2/3 mieszkańcy samych Dźwierzut, a tylko 1/3 to mieszkańcy z terenu gminy. We wsiach poza Dźwierzutami mieszka 3/4 ludności gminy.
mieszkanka
2025-07-09 11:14:53
Cieszę się, że jeszcze są w Polsce ludzie, którzy myślą jak Pan, którzy nie dają sobie mydlić oczu i dyktować, co jest dobre, a co złe, tylko sami potrafią ocenić, że coś jest uczciwe lub nie, bez względu na to, czy dotyczy to kogoś, kogo się popiera czy nie. Obawiam się jednak, że takich ludzie nie jest już wielu i jest to zła wiadomość dla nas wszystkich, bez względu na to, w co wierzymy i na kogo głosujemy.
Kowal
2025-07-08 22:54:44
Te żarciki niech zatrzyma dla własnej żony. Ciekawe, czy taki mądry jest w domu.
Julita
2025-07-08 20:27:35
Mam Stare auto audi 80 b 4
Marcin Wilczewski
2025-07-08 19:58:37
Czy dla medali składa się przysięgę małżeńską? Liczy się szczera miłość, która nie szuka poklasku i jakiś odznaczeń. Najważniejsze szczera miłość.
Seniora
2025-07-08 18:35:26
pewnie mamusia malowała się i nie dostrzegła mrugajacego czerwonego światła
konrado
2025-07-08 09:00:57
Za czasów burmistrzów Bielinowicza, ś.p. Kijewskiego i Żuchowskiego - to ludzie dostawali telefony, lub korespondencję \" w związku z tym, iż z dokumentów wynika...\", czyli informację o trybie organizacji uroczystości i zgłaszania chęci w niej udziału. Ale wtedy to urzędnicy wiedzieli do czego służą. Było się świadkiem takich jubileuszów. Nigdy nie było takiej poruty. Ale w biurze obsługi interesanta niejedno pismo ginie. Bez obrazy - trafi się jakiś stażysta bez opieki - i problem gotowy. Ale już o takie sprawy trzeba się w sposób szczególny troszczyć. I rzeczywiście - co to jest - masz 50-lecie małżeństwa i z tego honorowe odznaczenie, urzędową fetę, ale odkładają ci to wszystko na następny rok, a wiadomo, czy dożyjesz? Ty, albo twoja połowa? Zawsze jest aktualne: myślałem, że sięgnąłem dna, a tam usłyszałem pukanie z dołu. Może jednak Pan Połukord z Małżonką - postacie w Szczytnie powszechnie znane - zasłużą na odpowiednie potraktowanie przez p. burmistrza. Ale na końcu się wyzłośliwię - tak to jest z inoziemcami. Pływają po cudzych wodach i błądzą.
Śmieszek
2025-07-07 17:44:24
Daleko do Szczytna ale pomysł przedni. Zamiast tracić pieniądze na rozrywki iść do lasu po spokój.
Kuba
2025-07-07 15:41:44
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10