Sobota, 20 Lipiec
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny -

Reklama


Reklama

Ciąża dzięki inseminacji


Promocja. Dla wielu par w wieku rozrodczym, trudności związane z niepłodnością mogą wydawać się nie do pokonania. Niemniej jednak, gdy próby naturalnego poczęcia i terapie farmakologiczne okazują się nieskuteczne, istnieje opcja inseminacji domacicznej, która jest jedną z najprostszych metod wspomaganego rozrodu. W okolicach województwa warmińsko-mazurskiego istnieje możliwość skorzystania z tej procedury chociażby w Klinice Bocian w Gdańsku lub w Klinice Bocian w Białymstoku, specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu niepłodności.Czym jest inseminacja?

Inseminacja domaciczna (IUI), to technika medycznego wspomagania rozrodu stosowana w klinikach leczenia niepłodności. Polega na umieszczeniu wcześniej przygotowanego w laboratorium nasienia partnera lub dawcy w macicy. Takie działanie ma na celu zwiększenie szans na zapłodnienie komórki jajowej. Procedura może być przeprowadzona na cyklu naturalnym kobiety, jednak zwykle wykonuje się ją przy wsparciu stymulacji hormonalnej. Pacjentka pozostaje pod opieką lekarza, który w określonych dniach przeprowadza monitoring owulacji. Gdy pęcherzyki osiągną odpowiedni rozmiar, podawany jest lek wywołujący owulację, uwolnienia komórki jajowej. W dniu inseminacji partner oddaje nasienie, aby mogło ono zostać starannie przygotowywane.

 

Jak przebiega inseminacja?

Zabieg trwa tylko kilka minut i jest całkowicie bezbolesną procedurą niewymagającą znieczulenia. Nasienie jest wprowadzane do macicy przy użyciu cienkiej rurki (katetera). Po inseminacji pacjentka odpoczywa chwilę w klinice. Jeszcze w tym samym dniu może udać się do domu. Mniej więcej dwa tygodnie później zaleca się wykonanie badania z krwi beta-HCG, aby potwierdzić ewentualną ciążę.

 

Jakie są wskazania do inseminacji?

W niektórych przypadkach inseminację rozważa się jako próbę zwiększenia szans na ciążę, zwłaszcza kiedy nie można znaleźć konkretnego powodu trudności z poczęciem dziecka u pary po przeprowadzeniu podstawowych testów diagnostycznych. Inseminacja może być też stosowana, gdy mężczyzna ma obniżone parametry nasienia, jednak posiada odpowiednią liczbę ruchliwych i właściwie zbudowanych plemników. Co więcej, zabieg może zostać zalecony u kobiet z nieprawidłową budową narządu rodnego, z endometriozą oraz u tych, które mają przeciwciała plemnikowe w śluzie. Warto jednak pamiętać, że wskazania do inseminacji powinny być dokładnie oceniane przez specjalistę od niepłodności. Przed podjęciem decyzji o zabiegu przeprowadza się zazwyczaj szereg badań diagnostycznych, aby zidentyfikować przyczynę problemów z płodnością i dostosować odpowiedni plan leczenia.

 

Kiedy nie można wykonać inseminacji?

Istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą sprawić, że procedura nie będzie mogła zostać wykonana. Są to m.in. niedrożne jajowody u kobiety, nieprawidłowości i patologiczne zmiany występujące w narządzie rodnym oraz zaawansowany wiek, ponieważ skuteczność uzyskania ciąży jest niższa. Jeśli chodzi o czynniki męskie, inseminacji nie wykonuje się w przypadku skrajnie nieprawidłowych wyników badania nasienia.

 

Gdzie można wykonać inseminacje w województwie lubuskim?

W okolicach województwa warmińsko-mazurskiego istnieją specjalistyczne miejsca, które zajmują się przeprowadzaniem inseminacji. Jest to Klinika Bocian w Białymstoku, zlokalizowana przy ul. Akademickiej 26 oraz Klinika Bocian w Gdańsku, mieszcząca się przy ul. Al. Grunwaldzkiej 103A. Te placówki medyczne są znane z kompleksowego wsparcia oferowanego parom borykającym się z trudnościami w poczęciu dziecka. W Klinice Bocian w Białymstoku i w Klinice Bocian w Gdańsku pracuje zespół doświadczonych lekarzy, położnych i embriologów, którzy zapewniają najwyższą jakość opieki zdrowotnej. W ramach dostępnych procedur wspomaganego rozrodu można skorzystać też z zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Pary zainteresowane umówieniem się na konsultację do Kliniki Bocian w Białymstoku lub w Gdańsku proszone są o kontakt telefoniczny bezpośrednio z placówkami pod numer telefonu: +48 85 744 77 00 oraz +48 58 350 28 80.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama