Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Asfalt powrócił w nowoczesnym design, UNIBEP inwestuje w naszym powiecie


W piątek, 9 września w Lipowej Górze Wschodniej uroczyście otwarto Wytwórnię Mas Bitumicznych. Nowy właściciel dawnego Pudizu to UNIBEP S.A., jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, spółka giełdowa działająca na rynku od 72 lat. Dlaczego firma zdecydowała się zainwestować w naszym powiecie?Prezes Leszek Gołąbiecki wyjaśnia wprost.

 

- Po pierwsze podobny zakład już tu kiedyś funkcjonował, a po drugie na terenie Warmii i Mazur szykowane są potężne inwestycje drogowe i taka wytwórnia masy bitumicznej jest tu po prostu potrzeba - przekonuje.

 

 

Leszek Gołąbiecki, prezes UNIBEP S.A.

 

W piątek, 9 września odbyło uroczyste otwarcie zakładu z udziałem miejskich, powiatowych i wojewódzkich notabli, mających wpływ na inwestycje drogowe.


Reklama

 

- Z masą bitumiczną zawsze był problem – mówi Rafał Wilczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie. - Taki zakład produkcyjny pod nosem, to dobra rzecz, kto wie może i cena będzie nieco lepsza dla inwestycji lokalnych w naszym powiecie.

 

Wytwórnia Mas Bitumicznych w Lipowej Górze Wschodniej to nowoczesny zakład. Zastosowana technologia pozwala na produkcję 180 ton asfaltu na godzinę.

 

- Takiej wydajności zapewne nie osiągniemy, ale oby była jak najwyższa – żartował Adam Poliński, dyrektor infrastruktury w UNIBEP SA.

 

Spółka podobne obiekty ma też Różyńsku, Łomży i Lewkach. W podszczycieńskiej wytwórni pracę znalazło 9 osób.

Reklama

 

- Na razie zakład będzie produkował masę na nasze potrzeby, bo realizujmy w okolicy trzy duże kontrakty, ale pojawiają się też zapytania lokalne, między innymi z Olsztyna – mówi Leszek Gołąbiecki.

 

UNIBEP SA - firma Bielska Podlaskiego to piąte przedsiębiorstwo budowlane pod względem sprzedaży w Polsce, 36. w rankingu Forbes „Najlepsi Pracodawcy w Polsce”, 1. wśród generalnych wykonawców, 57. w gronie najcenniejszych polskich marek (ranking „Rzeczpospolitej”), w tym nr 1. wśród branży budowlanej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama