Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Asfalt powrócił w nowoczesnym design, UNIBEP inwestuje w naszym powiecie


W piątek, 9 września w Lipowej Górze Wschodniej uroczyście otwarto Wytwórnię Mas Bitumicznych. Nowy właściciel dawnego Pudizu to UNIBEP S.A., jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, spółka giełdowa działająca na rynku od 72 lat. Dlaczego firma zdecydowała się zainwestować w naszym powiecie?


  • Data:

Prezes Leszek Gołąbiecki wyjaśnia wprost.

 

- Po pierwsze podobny zakład już tu kiedyś funkcjonował, a po drugie na terenie Warmii i Mazur szykowane są potężne inwestycje drogowe i taka wytwórnia masy bitumicznej jest tu po prostu potrzeba - przekonuje.

 

 

Leszek Gołąbiecki, prezes UNIBEP S.A.

 

W piątek, 9 września odbyło uroczyste otwarcie zakładu z udziałem miejskich, powiatowych i wojewódzkich notabli, mających wpływ na inwestycje drogowe.


Reklama

 

- Z masą bitumiczną zawsze był problem – mówi Rafał Wilczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie. - Taki zakład produkcyjny pod nosem, to dobra rzecz, kto wie może i cena będzie nieco lepsza dla inwestycji lokalnych w naszym powiecie.

 

Wytwórnia Mas Bitumicznych w Lipowej Górze Wschodniej to nowoczesny zakład. Zastosowana technologia pozwala na produkcję 180 ton asfaltu na godzinę.

 

- Takiej wydajności zapewne nie osiągniemy, ale oby była jak najwyższa – żartował Adam Poliński, dyrektor infrastruktury w UNIBEP SA.

 

Spółka podobne obiekty ma też Różyńsku, Łomży i Lewkach. W podszczycieńskiej wytwórni pracę znalazło 9 osób.

Reklama

 

- Na razie zakład będzie produkował masę na nasze potrzeby, bo realizujmy w okolicy trzy duże kontrakty, ale pojawiają się też zapytania lokalne, między innymi z Olsztyna – mówi Leszek Gołąbiecki.

 

UNIBEP SA - firma Bielska Podlaskiego to piąte przedsiębiorstwo budowlane pod względem sprzedaży w Polsce, 36. w rankingu Forbes „Najlepsi Pracodawcy w Polsce”, 1. wśród generalnych wykonawców, 57. w gronie najcenniejszych polskich marek (ranking „Rzeczpospolitej”), w tym nr 1. wśród branży budowlanej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama