W piątek, 9 września w Lipowej Górze Wschodniej uroczyście otwarto Wytwórnię Mas Bitumicznych. Nowy właściciel dawnego Pudizu to UNIBEP S.A., jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, spółka giełdowa działająca na rynku od 72 lat. Dlaczego firma zdecydowała się zainwestować w naszym powiecie?
Prezes Leszek Gołąbiecki wyjaśnia wprost.
- Po pierwsze podobny zakład już tu kiedyś funkcjonował, a po drugie na terenie Warmii i Mazur szykowane są potężne inwestycje drogowe i taka wytwórnia masy bitumicznej jest tu po prostu potrzeba - przekonuje.
Leszek Gołąbiecki, prezes UNIBEP S.A.
W piątek, 9 września odbyło uroczyste otwarcie zakładu z udziałem miejskich, powiatowych i wojewódzkich notabli, mających wpływ na inwestycje drogowe.
- Z masą bitumiczną zawsze był problem – mówi Rafał Wilczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szczytnie. - Taki zakład produkcyjny pod nosem, to dobra rzecz, kto wie może i cena będzie nieco lepsza dla inwestycji lokalnych w naszym powiecie.
Wytwórnia Mas Bitumicznych w Lipowej Górze Wschodniej to nowoczesny zakład. Zastosowana technologia pozwala na produkcję 180 ton asfaltu na godzinę.
- Takiej wydajności zapewne nie osiągniemy, ale oby była jak najwyższa – żartował Adam Poliński, dyrektor infrastruktury w UNIBEP SA.
Spółka podobne obiekty ma też Różyńsku, Łomży i Lewkach. W podszczycieńskiej wytwórni pracę znalazło 9 osób.
- Na razie zakład będzie produkował masę na nasze potrzeby, bo realizujmy w okolicy trzy duże kontrakty, ale pojawiają się też zapytania lokalne, między innymi z Olsztyna – mówi Leszek Gołąbiecki.
UNIBEP SA - firma Bielska Podlaskiego to piąte przedsiębiorstwo budowlane pod względem sprzedaży w Polsce, 36. w rankingu Forbes „Najlepsi Pracodawcy w Polsce”, 1. wśród generalnych wykonawców, 57. w gronie najcenniejszych polskich marek (ranking „Rzeczpospolitej”), w tym nr 1. wśród branży budowlanej.
Wielkie gratulacje dla Państwa! Być razem ponad 50lat to wspaniały wzór do naśladowania! Wydaje mi się, że słowa krytyki, które uwidoczniły się w komentarzach zostały stworzone przez pracowników ratusza, którzy czują się winni i stosują taktykę obrony przez atak i tu należałoby zacytować klasyka \"Nie idźcie tą drogą!\"
Gość
2025-07-10 00:27:32
Urząd dał ciała i tyle, zwłaszcza, że Połukord jest znanym - w stanie spoczynku - wieloletnim pracownikiem i szefem Rejonu Dróg w Szczytnie. Nie wiem w jakich mediach społecznościowych funkcjonuje p. Połukord, ale może jak nie ma go w tik toku - to go po prostu nie ma. Taka ta sztuczna inteligencja (dawniej tzw. pracująca) w urzędzie. A co do w miłości i małżeństwie nie czeka się na medale, to skoro \"Senior\" i \"Seniora\" niech odstąpią na łamach lokalnej prasy z odmową przyjęcia medalu z 50 - lecie pożycia, a przede wszystkim niech nie składają o ten medal wniosku. Namawiajcie także swe dzieci, czy też wnuki, o odstąpienie od pobierania 800 plus, bo dzieci się ma z miłości - a nie dla pieniędzy.
Zdumiony
2025-07-09 13:26:14
Proszę o ocenę wiarygodności: udział w badaniu, to 2/3 mieszkańcy samych Dźwierzut, a tylko 1/3 to mieszkańcy z terenu gminy. We wsiach poza Dźwierzutami mieszka 3/4 ludności gminy.
mieszkanka
2025-07-09 11:14:53
Cieszę się, że jeszcze są w Polsce ludzie, którzy myślą jak Pan, którzy nie dają sobie mydlić oczu i dyktować, co jest dobre, a co złe, tylko sami potrafią ocenić, że coś jest uczciwe lub nie, bez względu na to, czy dotyczy to kogoś, kogo się popiera czy nie. Obawiam się jednak, że takich ludzie nie jest już wielu i jest to zła wiadomość dla nas wszystkich, bez względu na to, w co wierzymy i na kogo głosujemy.
Kowal
2025-07-08 22:54:44
Te żarciki niech zatrzyma dla własnej żony. Ciekawe, czy taki mądry jest w domu.
Julita
2025-07-08 20:27:35
Mam Stare auto audi 80 b 4
Marcin Wilczewski
2025-07-08 19:58:37
Czy dla medali składa się przysięgę małżeńską? Liczy się szczera miłość, która nie szuka poklasku i jakiś odznaczeń. Najważniejsze szczera miłość.
Seniora
2025-07-08 18:35:26
pewnie mamusia malowała się i nie dostrzegła mrugajacego czerwonego światła
konrado
2025-07-08 09:00:57
Za czasów burmistrzów Bielinowicza, ś.p. Kijewskiego i Żuchowskiego - to ludzie dostawali telefony, lub korespondencję \" w związku z tym, iż z dokumentów wynika...\", czyli informację o trybie organizacji uroczystości i zgłaszania chęci w niej udziału. Ale wtedy to urzędnicy wiedzieli do czego służą. Było się świadkiem takich jubileuszów. Nigdy nie było takiej poruty. Ale w biurze obsługi interesanta niejedno pismo ginie. Bez obrazy - trafi się jakiś stażysta bez opieki - i problem gotowy. Ale już o takie sprawy trzeba się w sposób szczególny troszczyć. I rzeczywiście - co to jest - masz 50-lecie małżeństwa i z tego honorowe odznaczenie, urzędową fetę, ale odkładają ci to wszystko na następny rok, a wiadomo, czy dożyjesz? Ty, albo twoja połowa? Zawsze jest aktualne: myślałem, że sięgnąłem dna, a tam usłyszałem pukanie z dołu. Może jednak Pan Połukord z Małżonką - postacie w Szczytnie powszechnie znane - zasłużą na odpowiednie potraktowanie przez p. burmistrza. Ale na końcu się wyzłośliwię - tak to jest z inoziemcami. Pływają po cudzych wodach i błądzą.
Śmieszek
2025-07-07 17:44:24
Daleko do Szczytna ale pomysł przedni. Zamiast tracić pieniądze na rozrywki iść do lasu po spokój.
Kuba
2025-07-07 15:41:44