Adrian Czech z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ale indeksy policyjnej uczelni otrzymało też 15 laureatów olimpiady.
W tym gronie znaleźli się: Krystian Kobak, Miłosz Dybka, Grzegorz Gustek, Przemysław Pierzchała z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Zuzanna Szramke, Oliwia Jankiewicz, Piotr Kwaśniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Dominika Samsel z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego im. Cichociemnych w Olsztynie. Tomasz Mytkowski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Kamila Babut z Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Zygmunt Deresz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie. Nina Oleś z IV Liceum Ogólnokształcącego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Patryk Rogowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Wiktoria Szlosek z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Dawid Słok z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.
W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, konkurs został przeprowadzony w formie online. Olimpiadę objął patronatem honorowym Komendant Główny Policji.
Organizatorem Olimpiady Policyjnej jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, której celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny w Polsce. Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, które dają możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.
Konkurs trwał od października ubiegłego roku. Ze względu na pandemię w tym roku odbyło się to zupełnie inaczej, niż w latach poprzednich. Kilkadziesiąt szkół z całej Polski przystąpiło do trzyetapowego konkursu w formie online.
Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Andrzej Żyliński podziękował Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. dr Jarosławowi Szymczykowi za objęcie olimpiady honorowym patronatem. Przywitał wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów oraz pogratulował zwycięzcom.
Nad całością przebiegu olimpiady czuwał Komitet Główny Konkursu w składzie:
mł. insp. dr Agnieszka Choromańska — Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak — Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
mgr Anna Grabska — Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi,
mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska — Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących z siedzibą w Bytomiu,
mgr Paweł Rybak — Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku,
Wyniki XII Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej ogłosiła przewodnicząca Komitetu Głównego Konkursu Pani podinsp. dr Monika Porwisz — Prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Policji.
Laureat oraz 15 finalistów otrzymali indeksy naszej Uczelni. Uzyskany w ten sposób indeks będzie ważny 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia.
źródło: tekst i zdjęcia wspol.edu.pl
Mieszkaniec
Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się