Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

16 mieszkań dla potrzebujących, najem będzie tymczasowy


Nowe mieszkania w Wielbarku mają służyć rzeczywiście potrzebującym, a nie mniej zaradnym czy też... bardziej wygodnym. Komunalny dach nad głową ma dać czas, by zadbać o dach własny. Budynek wielorodzinny w Wielbarku tamtejszy samorząd zamierza wznieść bez uczestnictwa w rządowo-samorządowych spółkach (SIM czy TBS). - Te formy nie do końca rozwiązują problem mieszkaniowy, jaki jest w gminach – twierdzi burmistrz Grzegorz Zapadka.


  • Data:

Na budowę gmina uzyskała jednak rządową dotację w wysokości 3,2 mln zł. Do inwestycji jest w pełni przygotowana. Brakuje jedynie wykonawcy, ale przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.


Reklama

 

- Podczas wstępnych rozmów z radnymi ustaliliśmy, że będzie to budynek ze standardowymi, niezbyt wielkimi mieszkaniami – przybliża burmistrz Zapadka. - Co ważne,nie będzie można ich kupić, czyli blok na zawsze pozostanie mieniem komunalnym. Ważne jest też to, że mieszkania będą przeznaczone dla osób pozostających w danej chwili w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a wynajmowane będą na 2 może 3 lata z możliwością ewentualnego przedłużenia umowy najmu, ale również na czas krótki.

 

Reklama

Jak wyjaśnia burmistrz, wielbarskim samorządowcom chodzi o to, by faktycznie mieszkańcom pomóc, ale ich nie wyręczać.

 

- Najemcy będą po prostu musieli myśleć o tym, że rozwiązanie problemu mieszkaniowego ich nie ominie, będą musieli podejmować działania, by swoją sytuację poprawić i starać się o już ewentualnie stały, własny dach nad głową – podkreśla Zapadka i dodaje, że aktualnie w gminie jest 8-10 rodzin, którym taka tymczasowa pomoc mieszkaniowa jest potrzebna. - Nie zdecydowaliśmy się na budowę w systemie SIM, bo nie do końca ta forma nas przekonuje. Najemcy tych mieszkań, a w przyszłości ewentualnie właściciele muszą bowiem już posiadać jakieś zasoby finansowe, a także bieżące, stałe dochody na jakimś przeciętnym poziomie. My natomiast chcemy pomóc tym osobom czy rodzinom, które tej pomocy naprawdę potrzebują, bo akurat znalazły się w trudnej sytuacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama