Reklama
Reklama
Nowe mieszkania w Wielbarku mają służyć rzeczywiście potrzebującym, a nie mniej zaradnym czy też... bardziej wygodnym. Komunalny dach nad głową ma dać czas, by zadbać o dach własny. Budynek wielorodzinny w Wielbarku tamtejszy samorząd zamierza wznieść bez uczestnictwa w rządowo-samorządowych spółkach (SIM czy TBS). - Te formy nie do końca rozwiązują problem mieszkaniowy, jaki jest w gminach – twierdzi burmistrz Grzegorz Zapadka.
Na budowę gmina uzyskała jednak rządową dotację w wysokości 3,2 mln zł. Do inwestycji jest w pełni przygotowana. Brakuje jedynie wykonawcy, ale przetarg ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.
Reklama
- Podczas wstępnych rozmów z radnymi ustaliliśmy, że będzie to budynek ze standardowymi, niezbyt wielkimi mieszkaniami – przybliża burmistrz Zapadka. - Co ważne,nie będzie można ich kupić, czyli blok na zawsze pozostanie mieniem komunalnym. Ważne jest też to, że mieszkania będą przeznaczone dla osób pozostających w danej chwili w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a wynajmowane będą na 2 może 3 lata z możliwością ewentualnego przedłużenia umowy najmu, ale również na czas krótki.
Reklama
Jak wyjaśnia burmistrz, wielbarskim samorządowcom chodzi o to, by faktycznie mieszkańcom pomóc, ale ich nie wyręczać.
- Najemcy będą po prostu musieli myśleć o tym, że rozwiązanie problemu mieszkaniowego ich nie ominie, będą musieli podejmować działania, by swoją sytuację poprawić i starać się o już ewentualnie stały, własny dach nad głową – podkreśla Zapadka i dodaje, że aktualnie w gminie jest 8-10 rodzin, którym taka tymczasowa pomoc mieszkaniowa jest potrzebna. - Nie zdecydowaliśmy się na budowę w systemie SIM, bo nie do końca ta forma nas przekonuje. Najemcy tych mieszkań, a w przyszłości ewentualnie właściciele muszą bowiem już posiadać jakieś zasoby finansowe, a także bieżące, stałe dochody na jakimś przeciętnym poziomie. My natomiast chcemy pomóc tym osobom czy rodzinom, które tej pomocy naprawdę potrzebują, bo akurat znalazły się w trudnej sytuacji.
Reklama
Reklama
Do zobaczenia Waciu w lepszym świecie, do którego już odeszłaś. Byłaś dla mnie inspiracją w podjęciu decyzji o wybraniu tego zawodu. Pozostaniesz w moim sercu na zawsze. Wyrazy współczucia dla całej Rodziny i Bliskich ....
Barbara Macoch
2023-06-06 13:56:01
Tomasz, raczej skąd miasto weźmie 4 miliony? Bo tyle będzie kosztowała hala a ministerstwo da pieniądze albo nie.
Dock
2023-06-06 11:30:45
To nie jest dofinansowanie, tylko obietnica dofinansowania. W umowie jest napisane, że gmina dostanie dofinansowanie o ile będą pieniądze w budżecie. Minister może rozwiązać umowę a gminie nie przysługuje żadne odszkodowanie
Dock
2023-06-06 11:28:28
aha...panie Marianie, lotnisko w Szymanach tak się gwałtownie rozwijało, że przed przejęciem go przez Olsztyn, było na skraju bankructwa. Jak już właściwe osoby napchają sobie portfele, znowu będzie lament, że lotnisko plajtuje.
widz
2023-06-06 10:26:38
znowu cenzura, zapytam raz jeszcze - Mieszkańcy dostali maksymalną 40%ową podwyżkę, co Komitet Obrony Praw Mieszkańców osiągnął?...o ile procent, ta bandycka podwyżka będzie zmniejszona? Bo z tego pustego słowotoku wynika, że Komitet nie wskórał kompletnie nic.
2023-06-06 10:17:54
Możecie sobie kpić i narzekać a lotnisko ciągle się rozwija i ma przed sobą przyszłość. W przeciwieństwie do Radomia czy mitycznego CPK.
Marian
2023-06-06 09:27:52
Może Pani Kalinowska potrafi to wyjaśnić ?
Beata
2023-06-06 07:36:47
Czy prezes lotniska może wytłumaczyć jakim cudem tyłu radnych miejskich pracuje w porcie lotniczym, bez doświadczenia, bez wykształcenia, bez predyspozycji a na bardzo intratnych stanowiskach?
Dariusz
2023-06-05 16:46:19
Wielki sukces lotniska w szymanach, które miesięcznie odprawia tyle pasażerów co Modlin w dwa dni.
Tomasz
2023-06-05 16:43:17
kto jak kto, ale on na betonie się zna...Droga będzie bezpieczna, bo pod honorowym patronatem KRUSu
wolf
2023-06-05 15:26:18