Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

116 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca bez prawa jazdy i uboższy o 2 tys. zł


We wtorek, 14 maja funkcjonariusze ze szczycieńskiej drogówki przeprowadzili kontrole prędkości w ramach wojewódzkich działań „Prędkość”. Podczas całodniowej akcji policjanci ujawnili 28 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Najbardziej drastyczne wykroczenie miało miejsce w Wielbarku, gdzie 44-letni mieszkaniec województwa pomorskiego przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o niemal 70 km/h.Około godziny 17:00 mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Dacia.

 

- Kierowca, poruszający się z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h, został natychmiast zatrzymany – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Za swoje wykroczenie stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

 

Przekraczanie prędkości nie tylko wiąże się z sankcjami prawnymi, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko wypadków drogowych.


Reklama

 

- Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drogach – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Nasze działania mają na celu zmniejszenie liczby takich wypadków oraz uświadomienie kierowcom, jak poważne mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy.

 

Wysokie mandaty oraz punkty karne to sankcje, które mają na celu zniechęcenie kierowców do łamania przepisów drogowych. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole w ramach działań "Prędkość".

Reklama

 

- Będziemy kontynuować nasze działania, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach – dodaje rzecznik. - Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Każdy z nas ma wpływ na to, jak bezpiecznie będzie na naszych drogach.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama