Szczytno wzięło na celownik jeden z najtrudniejszych tematów współczesnej młodzieży – zachowania suicydalne. Konferencja z udziałem ekspertów, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 2, nie tylko rzuca światło na ten cichy problem, ale też stawia pierwsze kroki w kierunku jego rozwiązania.
We wtorek, 26 marca, w murach Zespołu Szkół Nr 2 w Szczytnie odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce zachowań suicydalnych wśród dzieci i młodzieży. Miejscowość ta stała się areną ważnych dyskusji i świadectw.
Danuta Sowińska, suicydolożka z wieloletnim doświadczeniem, dzieliła się swoją wiedzą i spostrzeżeniami, podkreślając wagę wczesnej interwencji i edukacji zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Wsparcie wiedzą merytoryczną zapewnił także przedstawiciel oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Oddziału Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.
Ważnym momentem konferencji było zawarcie porozumienia pomiędzy Olsztyńską Szkołą Wyższą a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Porozumienie to wyznacza nowy rozdział w lokalnych działaniach profilaktycznych i pomocowych, stawiając na zintegrowane podejście i współpracę międzyinstytucjonalną.
Spotkanie, które przyciągnęło szerokie grono odbiorców, stanowi początek systematycznej pracy nad jednym z najbardziej palących problemów społecznych. Dzięki takim inicjatywom Szczytno staje się miejscem, w którym problemom młodzieży nie pozostaje się obojętnym, a każdy sygnał jest poważnie analizowany i adresowany... Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".
Zainteresowanie konferencją i udział licznych specjalistów pokazują, że jest to kwestia, której nie można ignorować. Szczytno daje przykład, jak z pasją i zaangażowaniem można pracować na rzecz lepszej przyszłości młodych ludzi, dla których każdy dzień może być nowym początkiem.
Ciekawe czy prawnicy też zajmą się zakupem wieży ciśnień bo wygląda to na przekręt
Ciekawski
2025-04-23 22:09:15
Zarząd Powiatu i radni powiatu do likwidacji. Komu i do czego to potrzebne?!
Tylko zamieszanie i problemy tworzą.
2025-04-23 14:26:41
Tak jest chyba we wszystkie święta. Jest informacja o dyżurze, ale można tylko klamkę pocałować. Nikt nie otwiera
Beata
2025-04-23 09:50:36
Mieszkańcy wybrali burmistrza z Myszyńca to czego się spodziewają? Trzeba było jechać do Myszyńca tam apteki otwarte.
Tomasz
2025-04-23 08:24:01
Strata pieniędzy jak i czasu, szkolić należy masy ludzi nie jednostki często zmanierowane i upolitycznione.
Anna
2025-04-23 08:18:50
Dramat, nie mogłem kupić tabletek na kaca i prezerwatyw.
Krzyś Pijus
2025-04-23 08:12:05
Niechybnie to ktoś kto dopiero co wyrósł z takich zjeżdżalni bo ma umysł malucha, ale pewnie się fizycznie już nie mieści na zabawkach i z zazdrości to zrobił. A na poważnie, to trzeba by mu i jemu podobnym zadać sporo prac społecznych i wkładu z własnej kieszeni.
Tutejsza
2025-04-22 18:48:18
To po co nam szpital, SOR jeśli zwykły człowiek z receptą nie ma się gdzie udać. Wiem sam bo niby apteka w kauflandzie jest w pewnych godzinach otwarta, ale to mit. Sam tam byłem i sporo ludzi czekało i każdy się pytał jeden drugiego czy otwarta bo według grafiku powinna być. I co i nic grafik grafikiem a miasto powiatowe nie ma apteki nawet w niedzielę. To lepiej jechac do Olsztyna i tam od razu wykupić receptę . Bo co z recepty jak nie ma jej gdzie wykupić.
kibic
2025-04-22 14:18:26
No to Powiat dokonał wiekopomnego czynu prawodawczego. Lepiej radnych nie wpuszczać na salę obrad, bo z nudów wymyślą jeszcze coś bardziej kuriozalnego. W sumie nie wiem, co by to mogłoby być. Jednak, jak to klasyk powiadał: myślał, że osiągnął dno, gdy nagle usłyszał pukanie od spodu.
Taki sobie czytelnik
2025-04-22 11:43:59
A może by napisać artykuł o tym naszym cudownym browarze? Ponoć kasy tam nie wypłacają już od jakiegoś czasu...wolne media by mogły podjąć tak ciekawy temat...
Jan
2025-04-22 04:57:55