Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

W Szczytnie hołd oddany Żołnierzom Wyklętym - lokalne władze i mieszkańcy pamiętają o bohaterach walki o wolność Polski


Dnia 1 marca, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, mieszkańcy Szczytna uczcili pamięć bohaterów, którzy po II wojnie światowej kontynuowali walkę o wolność Polski, pomimo represji ze strony władz komunistycznych. W uroczystościach, zorganizowanych pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie, wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz mieszkańcy miasta.


  • Data:

W czasie ceremonii, Stefan Januszczyk, sekretarz powiatu, w imieniu Jarosława Matłacha, Starosty Szczycieńskiego, złożył kwiaty, aby upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, którzy oddali swoje życie w walce o wolność i godność Polaków. W hołdzie bohaterom, przed pomnikiem Orła Białego, złożyli kwiaty również przedstawiciele Miasta Szczytno, Gminy Szczytno oraz 8 Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego.


Reklama

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest co roku 1 marca, a jego celem jest upamiętnienie tych, którzy po wojnie kontynuowali walkę o wolność Polski, ale zostali zdradzeni i skazani na śmierć przez władze komunistyczne. Dzięki ich poświęceniu, dzisiaj Polacy mogą cieszyć się wolnością i niepodległością kraju.

 

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie było wyrazem szacunku i uznania dla bohaterów, którzy walczyli o wolność i godność Polaków. Uroczystość ta pokazuje, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych pozostaje wciąż żywa i ważna dla wszystkich Polaków. Dzięki takim inicjatywom, zawsze będziemy pamiętać o tych, którzy poświęcili swoje życie, abyśmy mogli cieszyć się wolnością i demokracją.

ReklamaKomentarze do artykułu

Taka rzeczywistość.

Zabrakło włodarzy z całego powiatu , bardziej wolą pożegnania odchodzących na emeryturę.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama