Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Tajemnicza noc w lesie - Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie przygotowują się do niezapomnianej przygody (zdjęcia)


Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie przygotowują się do pierwszej nocy w lesie. W piątek wzięli lekcję przetrwania u mistrza poruszania się po lesie – leśnika z Nadleśnictwa Spychowo Adama Gełdona.Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie mieli niezwykłą okazję uczyć się sztuki przetrwania w lesie. Mistrz poruszania się po lasach, leśnik Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo, podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi entuzjastami przyrody. Spotkanie to było jednym z wielu, które miały na celu przygotowanie uczestników do ich pierwszej nocy w lesie.


Reklama

 

- Wszystko, czego się nauczyliśmy, miało nam pomóc w radzeniu sobie w trudnych warunkach, które mogą nas spotkać w lesie. Budowa schronienia, węzły, bezpieczne korzystanie z narzędzi - to wszystko jest niezwykle istotne dla naszej przyszłej przygody - wyjaśniają członkowie szkolnej grupy leśnej.

 

W trakcie intensywnej lekcji Adam Gełdon pokazał uczniom, jak zbudować schronienie z wykorzystaniem płachty biwakowej. Wiele czasu poświęcono również nauce różnych węzłów, w tym syberyjskiego i prusika, które są niezwykle przydatne w survivalowych sytuacjach. Bezpieczne posługiwanie się siekierą i nożem było kolejnym ważnym elementem szkolenia, aby uczniowie mogli wykonywać podstawowe czynności w lesie, zachowując bezpieczeństwo.

Reklama

 

Niezwykłe doświadczenie i nauka zdobyta podczas piątkowej lekcji przetrwania są częścią większego planu szkolnej grupy leśnej. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie mają zamiar spędzić całą noc w lesie, poznając jego tajemnice i obcując z dziką przyrodą. To nie tylko okazja do zdobywania nowych umiejętności, ale również do rozwijania miłości do natury i świadomego korzystania z zasobów, jakie oferuje las.

 

 

"O starodawnym, bo jak bór odwiecznym, rodzie mowa tu będzie. Ma on przodków we wszystkich wiekach i tradycję we wszystkich szczepach ludzkości; boć nie ród to ciała, lecz duszy, nie ród mieszkańców, lecz lasu miłośników, przyrody czcicieli". M. Rodziewiczówna "Lato leśnych ludzi"

 

 Komentarze do artykułu

Wszystko ?

Bolerioza i jeszcze kleszczowe zapalenie opon mózgowych , o tych chorobach nic.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama