Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

TSA, Jarosław Chojnacki, Sexbomba, Pull The Wire... ruszają przygotowania do Muzycznej Jesieni


Pełną parą ruszają przygotowania do niezwykłego muzycznego wydarzenia w Szczytnie – Muzyczna Jesień z okazji 30 lat działalności firmy Agaton. To seria koncertów z niezwykłymi muzycznymi gwiazdami. Już zaplanowanych jest sześć wydarzeń, a to nie koniec.Na scenie klubu Agaton pojawią się takie gwiazdy, jak: TSA, Jarosław Chojnacki, Sexbomba, Pull The Wire (zespół w tym roku wygrał Złotego Bączka na Pol’and’Rock Festival), The Analogs, czy Crue...

 

- Wciąż rozmawiam z innymi zespołami, między innymi z Big Cyc – zdradza kulisy przedsięwzięcia Jan Myślak, właściciel firmy Agaton. - Moja firma działa w Szczytnie od trzydziestu lat, czas aby trochę poświętować z mieszkańcami – śmieje się. - Muzyka od zawsze była moją pasją dlatego postanowiłem zorganizować cykl jesiennych koncertów. Ile ich będzie? Tego nie wiem jeszcze sam – dodaje. - Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, zagrać zapraszam.

 

Wszystkie koncerty odbędą się w klubie Agaton (ul. Polska 47 A). Liczba miejsc jest ograniczona – 200.

 

- Koncerty mają być kameralne i unikatowe, chodzi o to, aby ludzie, którzy na nie przyjdą bawili się wyśmienicie, aby mieli co wspominać – mówi Jan Myślak. - Będą mieli gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Myślę, że będzie okazja do rozmów z nimi, czy wspólnych fotografii – dodaje.

 

Wszystkie koncerty będą biletowane. Koszt biletu będzie się wahała od 40 do 100 zł. Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych agaton.pl lub kupbilecik.pl

 

Plan pewnych już koncertów:

 

16 września – The Analogs

23 września – Crue

20 października - Sexbomba

21 października - Jarosław Chonacki

11 listopada - Pull The Wire (wygrała w tym roku Złotego Bączka na Pol’and’Rock Festival)

18 listopada - TSA

 

The Analogs

polska grupa grająca street punk. Powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy członków zespołu Dr. Cycos – Marka Adamowicza, Ziemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Zespół zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały. Zespół niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach Muzyka Przeciwko Rasizmowi i Class pride world wide vol.2.


Reklama

 

Aktualny skład zespołu:

KAMIL „PROSIAK” ROSIAK wokal, gitara

PAWEŁ „PIGUŁA” CZEKAŁA gitarzysta, współzałożyciel zespołu

PRZEMYSŁAW „BENON’ KACZMAREK bas

KUBA “DRUMMERBOY” MAY perkusja

 

Zespół Crue

powstał w 2012 roku w Warszawie. Czteroosobowy skład serwuje intrygującą mieszankę rocka progresywnego, jazzu, funka, metalu i grungu. Zespół ma na koncie liczne koncerty i sukcesy, w tym finał Emergenzy 2015, półfinał Life on Stage, finał Holendrock 2014, drugie miejsce na festiwalu Rykowisko 2015 oraz podium w ogólnopolskim konkursie Good Time Radio, gdzie spośród 200 nadesłanych utworów innych kapel Crue zostało nominowane do trójki finalistów przez samego Titusa z Acid Drinkers.

 

Sexbomba

Legionowski zespół punk rockowy. Powstał w 1986 r. w warszawskim ZOO, bowiem jego założyciele byli wówczas jego pracownikami (Bogdan Kozieł – g., Bogdan Rogucki – bg., Robert Szymański – voc., Krzysztof Wiechowicz – dr.). W tym samym roku wziął udział w konkursie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Występował tam zresztą kilkakrotnie, a także na innych znaczących imprezach rockowych, m.in. Rock Atak, Rock dla Pokoju, Róbrege, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Odjazdy, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole, a także w ZSRR.

W 1989 r. ukazały się pierwsze nagrania na MC Kiedy ??? wreszcie wybuchnie Sex Bomba, a rok później debiutancki LP Sex Bomba: To niemożliwe (z Dominikiem Dobrowolskim zamiast Krzysztofa Wiechowicza i Piotrem Welcelem zamiast Bogdana Roguckiego).

W latach 1996–2003 występował w składzie: Artur Foremski – voc., g., Dariusz Piskorz – dr., Robert Szymański – voc., Piotr Welcel – bg. Od 2004 r. zespół tworzą: Dominik Dobrowolski – dr., Bogdan Nowak – g., Piotr Welcel – bg., Robert Szymański – voc.

 

Jarosław Chojnacki

swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

Reklama

 W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „ Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem  wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się  reedycja płyty.

Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.

Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.

 

Pull The Wire

zespół z Żyrardowa, grający muzykę gatunku punkrock, założony w 2005 roku z inicjatywy gitarzysty Pawła Marszałka, basisty Piotra Urbańskiego i perkusisty Krzysztofa Milczarka.

 

TSA

Grupa powstała w Opolu w 1979 roku z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza Zatwarnickiego. W 1980 do zespołu dołączyli gitarzysta Stefan Machel i perkusista Marek Kapłon, zaś nowym basistą został Janusz Niekrasz. Pierwsze utwory TSA zarejestrowało w studiu Polskiego Radia w Opolu w roku 1981. Wkrótce po doskonale przyjętym koncercie na festiwalu w Jarocinie do grupy dołączył wokalista Marek Piekarczyk. Po koncercie w Warszawie we wrześniu 1981 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Tonpress, po czym w październiku zarejestrował pierwszy singiel Mass Media, który sprzedał się w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Jeszcze przed końcem roku TSA zagrało kilkanaście koncertów, wydając także bardzo popularny singiel 51.
 Od 2006 roku grupa znów regularnie koncertuje w składzie: Nowak, Piekarczyk, Machel, Niekrasz i Kapłon. W 2022 skład grupy ponownie się zmienił, 4 stycznia zzzmarł jej założyciel Andrzej Nowak.Komentarze do artykułu

Jolka

Ten Jarosław jak się wydziera to mi się kłótnie ze starym przypominają, że światła w lodówce nie gaszę...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama