Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

TSA, Jarosław Chojnacki, Sexbomba, Pull The Wire... ruszają przygotowania do Muzycznej Jesieni


Pełną parą ruszają przygotowania do niezwykłego muzycznego wydarzenia w Szczytnie – Muzyczna Jesień z okazji 30 lat działalności firmy Agaton. To seria koncertów z niezwykłymi muzycznymi gwiazdami. Już zaplanowanych jest sześć wydarzeń, a to nie koniec.Na scenie klubu Agaton pojawią się takie gwiazdy, jak: TSA, Jarosław Chojnacki, Sexbomba, Pull The Wire (zespół w tym roku wygrał Złotego Bączka na Pol’and’Rock Festival), The Analogs, czy Crue...

 

- Wciąż rozmawiam z innymi zespołami, między innymi z Big Cyc – zdradza kulisy przedsięwzięcia Jan Myślak, właściciel firmy Agaton. - Moja firma działa w Szczytnie od trzydziestu lat, czas aby trochę poświętować z mieszkańcami – śmieje się. - Muzyka od zawsze była moją pasją dlatego postanowiłem zorganizować cykl jesiennych koncertów. Ile ich będzie? Tego nie wiem jeszcze sam – dodaje. - Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, zagrać zapraszam.

 

Wszystkie koncerty odbędą się w klubie Agaton (ul. Polska 47 A). Liczba miejsc jest ograniczona – 200.

 

- Koncerty mają być kameralne i unikatowe, chodzi o to, aby ludzie, którzy na nie przyjdą bawili się wyśmienicie, aby mieli co wspominać – mówi Jan Myślak. - Będą mieli gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Myślę, że będzie okazja do rozmów z nimi, czy wspólnych fotografii – dodaje.

 

Wszystkie koncerty będą biletowane. Koszt biletu będzie się wahała od 40 do 100 zł. Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych agaton.pl lub kupbilecik.pl

 

Plan pewnych już koncertów:

 

16 września – The Analogs

23 września – Crue

20 października - Sexbomba

21 października - Jarosław Chonacki

11 listopada - Pull The Wire (wygrała w tym roku Złotego Bączka na Pol’and’Rock Festival)

18 listopada - TSA

 

The Analogs

polska grupa grająca street punk. Powstała w Szczecinie w roku 1995 z inicjatywy członków zespołu Dr. Cycos – Marka Adamowicza, Ziemowita Pawluka oraz Pawła Czekały. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Zespół zyskał popularność dzięki celnym i unikatowym tekstom Pawła Czekały. Zespół niejednokrotnie podkreślał swój antyfaszyzm m.in. poprzez umieszczenie swoich utworów na składankach Muzyka Przeciwko Rasizmowi i Class pride world wide vol.2.


Reklama

 

Aktualny skład zespołu:

KAMIL „PROSIAK” ROSIAK wokal, gitara

PAWEŁ „PIGUŁA” CZEKAŁA gitarzysta, współzałożyciel zespołu

PRZEMYSŁAW „BENON’ KACZMAREK bas

KUBA “DRUMMERBOY” MAY perkusja

 

Zespół Crue

powstał w 2012 roku w Warszawie. Czteroosobowy skład serwuje intrygującą mieszankę rocka progresywnego, jazzu, funka, metalu i grungu. Zespół ma na koncie liczne koncerty i sukcesy, w tym finał Emergenzy 2015, półfinał Life on Stage, finał Holendrock 2014, drugie miejsce na festiwalu Rykowisko 2015 oraz podium w ogólnopolskim konkursie Good Time Radio, gdzie spośród 200 nadesłanych utworów innych kapel Crue zostało nominowane do trójki finalistów przez samego Titusa z Acid Drinkers.

 

Sexbomba

Legionowski zespół punk rockowy. Powstał w 1986 r. w warszawskim ZOO, bowiem jego założyciele byli wówczas jego pracownikami (Bogdan Kozieł – g., Bogdan Rogucki – bg., Robert Szymański – voc., Krzysztof Wiechowicz – dr.). W tym samym roku wziął udział w konkursie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Występował tam zresztą kilkakrotnie, a także na innych znaczących imprezach rockowych, m.in. Rock Atak, Rock dla Pokoju, Róbrege, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Odjazdy, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole, a także w ZSRR.

W 1989 r. ukazały się pierwsze nagrania na MC Kiedy ??? wreszcie wybuchnie Sex Bomba, a rok później debiutancki LP Sex Bomba: To niemożliwe (z Dominikiem Dobrowolskim zamiast Krzysztofa Wiechowicza i Piotrem Welcelem zamiast Bogdana Roguckiego).

W latach 1996–2003 występował w składzie: Artur Foremski – voc., g., Dariusz Piskorz – dr., Robert Szymański – voc., Piotr Welcel – bg. Od 2004 r. zespół tworzą: Dominik Dobrowolski – dr., Bogdan Nowak – g., Piotr Welcel – bg., Robert Szymański – voc.

 

Jarosław Chojnacki

swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

Reklama

 W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „ Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem  wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się  reedycja płyty.

Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.

Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.

 

Pull The Wire

zespół z Żyrardowa, grający muzykę gatunku punkrock, założony w 2005 roku z inicjatywy gitarzysty Pawła Marszałka, basisty Piotra Urbańskiego i perkusisty Krzysztofa Milczarka.

 

TSA

Grupa powstała w Opolu w 1979 roku z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza Zatwarnickiego. W 1980 do zespołu dołączyli gitarzysta Stefan Machel i perkusista Marek Kapłon, zaś nowym basistą został Janusz Niekrasz. Pierwsze utwory TSA zarejestrowało w studiu Polskiego Radia w Opolu w roku 1981. Wkrótce po doskonale przyjętym koncercie na festiwalu w Jarocinie do grupy dołączył wokalista Marek Piekarczyk. Po koncercie w Warszawie we wrześniu 1981 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Tonpress, po czym w październiku zarejestrował pierwszy singiel Mass Media, który sprzedał się w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Jeszcze przed końcem roku TSA zagrało kilkanaście koncertów, wydając także bardzo popularny singiel 51.
 Od 2006 roku grupa znów regularnie koncertuje w składzie: Nowak, Piekarczyk, Machel, Niekrasz i Kapłon. W 2022 skład grupy ponownie się zmienił, 4 stycznia zzzmarł jej założyciel Andrzej Nowak.Komentarze do artykułu

Jolka

Ten Jarosław jak się wydziera to mi się kłótnie ze starym przypominają, że światła w lodówce nie gaszę...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama