Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Szkoła zamknięta, w tle rodzinny dramat spowodowany pandemią


Z agresywnym wirusem już długi czas boryka się zespół szkolno-przedszkolny w Jedwabnie. Po nauce tzw. hybrydowej przyszedł czas na zdalne nauczanie. - Ma ono trwać jeszcze do piątku, ale sytuacja może się zmienić, a w myśl nowych obostrzeń, od 20 grudnia i tak wszystkie szkoły będą pracowały w trybie zdalnym – mówi dyrektor sanepidu Tomasz Liwartowski. Zachorowania rozprzestrzeniają się nie tylko w szkole, ale i poza nią, niosąc za sobą tragiczne skutki. Z powodu covid-19, przy chorobach współistniejących, zmarł rodzic jednego z uczniów.- Decyzja o zdalnym nauczaniu zapadła wobec liczby osób: uczniów i personelu, objętych izolacją i kwarantanną, która to liczba sięgała już blisko 50% – mówi dyrektor Liwartowski. - Początkowo „wyłączane” były pojedyncze klasy, ale liczba zachorowań i stwierdzanych zarażeń narastała lawinowo. Poza szkołą i przedszkolem w Jedwabnie zdalnym nauczaniem objęty jest obecnie Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie. Jednak w wielu innych placówkach nauka odbywa się w trybie hybrydowym.

 

Wzrost zachorowań i zagrożenia, które wystąpiły w gminie Jedwabno, boleśnie dotknął jedną z tamtejszych rodzin, zmarł bowiem jeden z rodziców.


Reklama

 

- Tragedia i żałoba dotknęły znacznie więcej rodzin, bo od początku pandemii odnotowaliśmy już w powiecie 208 zgonów, do których koronawirus istotnie się przyczynił. Obecnie, w tej tzw. IV fali, jednego dnia umiera pięć osób, innego – jedna, a następnego – aż dziesięć. Zresztą nawet po liczbie klepsydr, zamieszczanych w „Tygodniku” widać, jak bardzo w ostatnim czasie wzrosła liczba zgonów, przy czym pewne jest, że część z nich spowodował covid-19.

 

Mimo istotnie zwiększonego zagrożenia (wskaźnik zachorowalności w powiecie jest bardzo wysoki, sięga już prawie 13%) służby sanitarne nie odnotowują, niestety, istotnego wzrostu zainteresowania szczepieniami.

Reklama

 

- Owszem, obecnie wykonuje się sporo szczepień, ale to przede wszystkim osoby przyjmujące trzecią dawkę oraz częściowo młodzież powyżej 12 roku życia, czyli ta grupa, której dotychczas szczepienia nie obejmowały – podkreśla Tomasz Liwartowski. - Sceptyków, niestety, nie przekonują śmiertelne statystyki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama