Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Szkoła i basen w Kamionku. Miasto straci i skorzysta?


Po medialnej informacji, która ukazała się w „Tygodniku Szczytno” wójt gminy Szczytno poinformował w poniedziałek, na ostatniej wspólnej komisji radnych o pomyśle budowy szkoły z basenem w Kamionku. Wyjaśnił im dlaczego zrezygnował z budowy szkoły przy ulicy Łomżyńskiej i przeniósł inwestycję do Kamionka. - Nie udało nam się porozumieć z właścicielem gruntów, które chcieliśmy odkupić przy ulicy Łomżyńskiej – mówił wójt. - Stąd nasza decyzja o Kamionku.- To strategiczna i przyszłościowa inwestycja – dodała Ewa Zawrotna, wicewójt. - Szkoła jest planowana na 600 uczniów. Ma powstać tam pływalnia oraz duża sala gimnastyczna. Kamionek to doskonała lokalizacja, bo już mamy tam dobrą infrastrukturę: przedszkole, boisko orlik, kończy się budowa Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

 

Z zapowiedzi włodarzy gminy Szczytno wynika, że z pływalni mieliby korzystać uczniowie wszystkich pięciu gminnych szkół.

 

- Każda nasza placówka miałaby zarezerwowany dla siebie dzień – mówi Ewa zawrotna. - Planujemy zakup autobusu, którym nasze dzieci byłyby dowożone na zajęcia. - Oczywiście po lekcjach pływalnia byłaby dostępna też dla mieszkańców gminy.


Reklama

 

- I mieszkańców miasta też – dodał wójt Wojciechowski. - Pływalnia ma mieć 6 torów po 25 metrów. Będzie też druga niecka, brodzik dla mniejszych dzieci.

 

Radni informację przyjrzeli bardzo entuzjastycznie. Zaczęli wręcz poganiać wójta, aby inwestycję jak najszybciej zacząć i zakończyć.

 

Wójt studził nieco ich zapędy i przedstawił harmonogram działań.

 

- W tym tygodniu będziemy mieli warunki zabudowy – mówił. - Na tej podstawie zwrócimy się do KOWR o przekazanie około 2 hektarów w Kamionku, bezpłatnie, bo to na cele publiczne. Do tej pory nigdy nie mieliśmy kłopotu z pozyskiwaniem gruntów, liczę że i w tym przypadku tak będzie. Zakładam, że do czerwca przyszłego roku uda się je pozyskać. Potem dokumentacja. Potrwa to około roku i wbijamy łopatę pod inwestycję.

ReklamaKomentarze do artykułu

Jans

To jakiś inny świat, niby tuż obok, tak blisko, a jednocześnie tak daleko od naszego szczycieńskiego świata. Gospodarz gospodarzowi nie równy. Chyba wpadnę w depresję. A tak serio, którędy te wszystkie autobusy, samochody będą dojeżdżać , no bo chyba nie Bartną Stroną. A skrzyżowanie Bartna Strona - Śląska - Konopnickiej - Mickiewicza, to będzie jeden wielki korek. A mogli by się dogadać.....

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama