Część mieszkańców Jabłonki w gminie Dźwierzuty od czterech dni nie ma wody – taką informację przekazał naszej redakcji jeden z czytelników. Według jego relacji przyczyną jest zamarznięty wodociąg. Mieszkańcy, którzy dzwonili do urzędu, słyszą, że „podejmowane są działania”, ale – jak twierdzą – nie otrzymali wody zastępczej ani propozycji pomocy.
Sprawa wywołała falę komentarzy w internecie. Padają pytania o reakcję gminy, stan dróg i przygotowanie do zimy.
Do redakcji zgłosił się mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Twierdzi, że w Jabłonce – w rejonie oznaczonym numerami 1 i 2 oraz wśród obecnych działkowiczów – od czterech dni nie ma wody.
– Wielokrotnie kontaktowaliśmy się z urzędem gminy. Słyszeliśmy, że „podejmowane są działania”. Nie dostarczono wody ani nie zaproponowano żadnej formy pomocy – relacjonuje.
Jeden z mieszkańców opisuje sytuację z ostatnich dni. Po powrocie z pracy zobaczył w miejscu awarii palące się ognisko.
– W dzień przez telefon słyszeliśmy, że cały czas trwają działania. Przyjechałem z pracy i paliło się ognisko. Może w ten sposób próbują rozgrzać ziemię albo rury – mówi nasz rozmówca.
Na razie nie ma oficjalnej informacji, kiedy dostawy wody zostaną przywrócone.
Temat szybko pojawił się w mediach społecznościowych. Komentujący opisują brak wody, trudne warunki na drogach i problemy z dojazdem.
- Jak można zostawić ludzi bez wody na cztery dni w środku zimy? – pisze jeden z mieszkańców. Inni pytają o beczkowozy, pomoc dla rodzin i osób starszych. Pojawiają się też głosy broniące działań gminy oraz wskazujące, że przy silnych mrozach podobne sytuacje zdarzają się również w prywatnych instalacjach.
Część komentujących podnosi temat stanu dróg w Jabłonce oraz w innych miejscowościach gminy. Padają pytania o odśnieżanie i przejezdność tras.
Na razie mamy relację mieszkańców i internetową dyskusję. Czekamy na stanowisko gminy Dźwierzuty w sprawie awarii wodociągu, zakresu podjętych działań oraz ewentualnego wsparcia dla osób pozbawionych wody.
Do tematu wrócimy.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03