Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Senioriada po raz szósty, sprawdź jak dojechać za darmo do Olszyn - piątek, 19 sierpnia


Już w piątek, 20 sierpnia, od godz. 14:00 do 21:00 na stadionie w Olszynach odbywać się będzie VI Powiatowy Dzień Seniora - SENIORIADA 2022. W programie m.in. przegląd twórczości 60+. - Jesień życia to piękny czas, dlatego warto spędzić go aktywnie, na rozwijaniu swoich pasji i talentów, spotkaniach i poznawaniu nowych ludzi oraz integracji, a udział w Senioriadzie jest ku temu doskonałą okazją - mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński i dodaje. - Jak powiedział papież Franciszek: "Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek, mądrość osób starszych."Senioriada - to największa i najgłośniejsza impreza dla "młodych duchem". W programie znalazły się m.in. przegląd twórczości 60+, występy znanych i lubianych zespołów, które tworzą nasi seniorzy, występ kabaretu, wspólne biesiadowanie, gry i zabawy z nagrodami, zabawa taneczna, stoiska wystawiennicze, warsztaty malarskie.


Reklama

 

Reklama

Podczas Senioriady będzie można otrzymać także specjalny pakiet - Kopertę Życia, zawierającą wskazania dla ratowników medycznych jakie leki przyjmujemy, oraz Kartę Seniora, która uprawnia do szeregu zniżek u lokalnych przedsiębiorców.

 

- Seniorada to doroczne święto wszystkich "młodych duchem". To nasze święto, kiedy możemy się spotkać, pośpiewać, lub po prostu posłuchać muzyki, poznać nowe, ciekawe osoby, a przede wszystkim miło spędzić czas w swoim gronie - mówi Anna Lipka z zespołu Mazury. - Nasz zespół też zaprezentuje swój repertuar, ale na razie nie chcę zdradzać repertuaru, będzie to niespodzianka, dlatego zapraszam serdecznie - dodaje artystka.

 

- Imprezę, początkowo, za zgodą Powiatowej Rady Seniorów, planowaliśmy zorganizować w Kamionku, ale prowadzone tam intensywne inwestycje mogłyby kolidować z biesiadnym charakterem Senioriady – wyjaśnia dodatkowo starosta Jarosław Matłach. - Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno, zaoferował zamiennie miejsce w Olszynach, teren, który jest doskonale przygotowany do organizacji tego rodzaju wydarzeń, czego dowodem są zresztą doroczne dożynki gminne. Myślę więc, że zmiana lokalizacji przysłuży się Senioriadzie, na która zapraszam wszystkich chętnych do udziału, niezależnie od wieku. Warto mieć na uwadze, że każdy z nas, jeśli jeszcze seniorem nie jest, to kiedyś nim będzie. I warto przekonać się, że to nie musi być kres, lecz świetny początek "nowej drogi życia".Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama