Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Rekordy i złote medale! Mistrzowski występ naszych zawodników na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20!


We Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Był to najlepszy występ w historii w wykonaniu szczycieńskich zawodników. Karol Kijewski i Iga Wysoczańska sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski w pchnięciu kulą, natomiast Julia Michałowska była druga i zdobyła srebrny medal.Cała trójka swoje występy okrasiła rekordami życiowymi, a Wysoczańska ustanowiła rekord województwa warmińsko-mazurskiego. Sobotnią rywalizację rozpoczęła Julia Michałowska w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U20.

 

Julka może mówić o sporym pechu, ponieważ dzień przed startem spuchło jej kolano, a pojawił się ogromny ból, który uniemożliwił jej zaprezentowanie pełni umiejętności. Mimo dolegliwości, w piątej kolejce ustanowiła halowy rekord życiowy (13.48) i z trzeciego miejsca wskoczyła na chwilę nawet na pierwsze, jednak szybka odpowiedź liderki tabel, Anny Kicińskiej, zepchnęła Julię na drugie miejsce i tak już pozostało do końca konkursu.

 

Następny na starcie pojawił się Jakub Kienigsman. Podopieczny Danuty Bukowieckiej zanotował świetny bieg na 400 metrów, o prawie sekundę poprawił rekord życiowy, jednak po biegu został zdyskwalifikowany za przekroczenie toru. Ostatnim na starcie w sobotę był Karol Kijewski. Konkurs świetnie otworzył lider krajowych tabel, Tomasz Ośkiewicz, który w pierwszej próbie pchnął aż 17.12. Po nim w kole pojawił się Karol, który na ten moment legitymował się halowym rekordem życiowym na poziomie 16.68, jednak chwilę później ten rekord wynosił już ponad metr więcej.


Reklama

 

Karol odpalił prawdziwą bombę i z wynikiem 17.97 objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał już do końca – cieszy się jego trener, Maciej Bukowiecki. – Tym samym zdobył swój 4 tytuł Mistrza Polski w karierze – dodaje.

 

W niedzielę jako pierwszy na starcie pojawił się Eryk Kryszyłowicz. Debiutujący w kategorii U18 zawodnik zajął 10. miejsce i zebrał bezcenne doświadczenie przed kolejnymi startami. Jako ostatnia na arenie zaprezentowała się Iga Wysoczańska. Konkurs zaczęła od próby przekroczonej, jednak już w drugiej próbie posłała kulę na odległość 14.29 i objęła prowadzenie w konkursie.

 

Następnie poprawiła się na 14.36, a w ostatniej próbie posłała kulę na kapitalną odległość 15.57, czym przypieczętowała swój sukces i zdobyła Mistrzostwo Polski do lat 18. Wynik Igi to jej absolutny rekord życiowy, rekord województwa warmińsko-mazurskiego oraz 7. aktualnie wynik na świecie w kategorii U18.

Reklama

 

Z trzema medalami na koncie, w tym z dwoma złotymi, MKL Jurand Szczytno zajął bardzo wysokie ósme miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw.

Drużynowo był to najlepszy występ w historii szczycieńskiej lekkiej atletyki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama