Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!


Mamy doskonałą wiadomość dla seniorów i stowarzyszeń, którzy korzystają z budynku przy ulicy Pułaskiego 10 w Szczytnie. Budynek przejdzie kapitalny remont. Miastu udało się pozyskać na ten cel 2 mln zł. Obiekt ma być, jak nowy w ciągu maksymalnie 12 miesięcy.Wokół budynku przy ulicy Pułaskiego 10 toczyły się samorządowe walki od wielu lat. Seniorzy i ich siedziba wykorzystani byli do lokalnej gry politycznej. Dwukrotnie obiekt odwiedzali dziennikarze telewizji, którym seniorzy pokazywali, w jakich warunkach przyszło im tam funkcjonować. Burmistrz, radni wszyscy chcieli pomóc seniorom, ale jakoś realnych działań, poza przepychankami słownymi i obrzucaniem się winą, nie było widać. To nas szczęście już się zmieniło... Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

marian

Do ja! Widzę że masz wprawę w pracach polowych lecz nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz więc po krótce trochę ci wyjaśnię! Punktem wyjścia jest mieć pojęcie co chce się zrobić, czy remontować czy budować coś nowego a stare po prostu sprzedać. Jak nie chce się nic robić to czeka się i patrzy czy coś przypadkiem nie skapnie :) Uruchomione były poprzednio środki na Centra Kulturalno-Oświatowe ale może to przerastało Pana Mańkowskiego ponieważ zbyt dużo pracy byłoby aby trochę zreorganizować ten obszar w naszym mieście. Może wówczas znalazłoby się także miejsce aby organizacja pozarządowe miały też własną siedzibę i mogły skupić się tylko na swojej działalności? Ale może faktycznie niech lepiej Mańkowski razem z tobą tzn \"ja\" skupi się na potańcówkach, wykopkach itp. To na pewno lepiej mu wychodzi :)

ja

Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

marian

To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

senior

Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama