Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Policyjny dozór dla mężczyzny, który pobił swoją partnerkę - Prokuratura Rejonowa w Szczytnie reaguje na przemoc domową


Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała policyjny dozór wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad partnerką. 42-latek stosował wobec swojej partnerki przemoc psychiczną oraz fizyczną. W ramach środka zabezpieczającego, mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, musi informować o każdym wyjeździe i powrocie, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, musi na określony czas opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie oraz wpłacić poręczenie majątkowe.Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy w sobotę (11.03.2023r.) został poinformowany o awanturze w jednym z lokali na terenie Szczytna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 42-latek wszczął awanturę ze swoją partnerką, podczas której ją pobił.


Reklama

 

Reklama

Śledczy ustalili, że mężczyzna od stycznia 2023 roku stosował wobec swojej partnerki przemoc psychiczna oraz fizyczną.

 

- W trakcie awantur wyzywał pokrzywdzoną oraz bił ją po całym ciele - mówi sierżant Agata Stefaniuk ze szczycieńskiej policji. - W trakcie prowadzonych czynności, szczycieńscy funkcjonariusze, jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-latka. Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się nad partnerką.

 

Na wniosek szczycieńskich policjantów, Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała wobec 42-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, musi informować o każdym wyjeździe i powrocie, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, musi na określony czas opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie oraz wpłacić poręczenie majątkowe.

 

Fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

http://www.niebieskalinia.info/Komentarze do artykułu

To jest temat.

Lepiej napiszcie jak skończyła się sprawa pani Honoraty z Łupowa gm.Dżwierzuty. Kobieta podstępnie została oszukana na sprzedaży całego gospodarstwa z budynkami.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama