Środa, 8 Maj
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Po udręce budowy w szpitalu ma być super


Przy szpitalu w Szczytnie ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zbiegła się z rozbudową szpitala. A to oznacza mnóstwo utrudnień dla pacjentów, za co dyrekcja placówki już przeprasza. - Musimy to przetrwać – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.


  • Data:

Takich samorządowych inwestycji Szczytno nie widziało od kilkudziesięciu lat. Trwa rozbudowa szpitala w Szczytnie, właśnie ruszyła też budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kilka miesięcy wcześniej zakończyła się budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łączna wartość tych inwestycji to niemal 30 mln złotych.

 

- Zakończenie rozbudowy szpitala planowane jest na luty, a SOR-u na kwiecień 2020 roku – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Trwające jednocześnie dwie potężne inwestycje to utrudnienie i dla pacjentów, i dla odwiedzających. Niestety, musimy to jakoś przetrwać. Za utrudnienia oczywiście przepraszam.

 


Reklama

Te utrudnienia to ograniczona liczba miejsc parkingowych przy samym szpitalu. Teren inwestycji został bowiem ogrodzony. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, tuż przy sklepie Carrefour.

 

- Na jakiś czas będziemy musieli też wstrzymać odwiedziny na oddziale noworodkowym – mówi Kostrzewa. - To efekt prac ziemnych. Utrudnione będzie też dojść do laboratorium, bo trzeba będzie iść do niego przez szpital. Ale po zakończonych pracach warunki polepszą się pacjentom, personelowi oraz odwiedzającym. Warto przetrwać ten trudniejszy czas bez zbędnych emocji. Dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo ta inwestycja jest bardzo potrzebna dla nas wszystkich.

 

Do apelu przyłącza się też Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

Reklama

 

- Zdrowie jest dla każdego najważniejsze – mówi. - Nasza inwestycja w szpital ma poprawić bezpieczeństwo każdego z nas. Zdecydowanie polepszą się warunki lokalowe w szpitalu, będzie lepszy sprzęt. Z kolei budowa SOR to gwarancja profesjonalnej pomocy w tym pierwszym, często najważniejszym momencie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Niestety, budowa niesie za sobą pewne niedogodności, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Rocznie przez szczycieński szpital przechodzi około 50 tys. pacjentów. Pracuje tam około 450 osób, w tym do 100 lekarzy.



Komentarze do artykułu

Krajan

Pewnie te złe opinie dlatego, że zbliżają się święta i nie będzie gdzie umieścić przewlekle i ciężko chorych, leżących krewnych: rodziców, dziadków, ciotek, wujków. Po prostu sama niewygoda. teraz szpital w stanie \"ostrym\" przyjmuje tylko pacjentów w stanie zagrożenia życia. Ot i to kłopot. Bez względu na opinię o szpitalu w Szczytnie - szanujmy teraz służbę zdrowia - wszyscy możemy w jej opiekę trafić teraz w dobie epidemii, a i nie tylko z tego powodu.

Black

Do tej profesjonalnej opieki to duuuiżo brakuje,to że szpital się rozbuduje to wcale nie oznacza,że będzie lepsza opieka i będą lepsi lekarze. Kto tu przyjdzie pracować.Nigdy tu nie było dobrze. Ja mam przykre doświadczenia zwiazane z tym szpitalem,więc nie czarujcie i nie zaslaniajcie się rozbudową,bo każdy kto miał styczność że szpitalem doskonale wie,jak tam wygląda opieka i leczenie,a o pomocy już nie wspomnę.

johnny

To muszą i kostnice rozbudować :))

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama