Sobota, 28 Wrzesień
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Piłkarskie widowisko w Dźwierzutach. Perkun Orzyny kontra Stomil Olsztyn

Takiego wydarzenia w ciągu ostatnich lat w naszym powiecie nie było. W środę, 4 września doszło do starcia Perkuna Orzyny z trzecioligowym, niegdyś reprezentującym nasze województwo w Ekstraklasie Stomilem Olsztyn. Spotkanie odbyło się w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, którego tytularnym sponsorem jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

Zgodnie z przewidywaniami mecz rozpoczął się od przewagi Olsztyna, który po pierwszych kilku akcjach strzelił bramkę na 1:0. Do sytuacji doszło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową w kierunku bramki Orzyn.

Choć z goli obu drużyn na pierwszą połowy byłoby na tyle, to warte zaznaczenia jest to, że Perkun prezentował się w niej na tle swojego przeciwnika bardzo dobrze. Przede wszystkim w defensywie.

Drugą połowę od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, a dokładniej Michał Filipiak, którego strzał zablokowała dobra interwencja bramkarza przyjezdnych.

Świeżość, jaką wprowadzili zmiennicy z głównego składu Stomilu była jednak zauważalna, a pomimo wielu prób drużyny z naszego powiatu – w ich siatce wylądowały aż trzy piłki – w 74, 84 i 90 minucie spotkania.

Ambitnie grający zawodnicy z gminy Dźwierzuty walczyli jednak ze wszystkich sił. Pomimo wyczerpania fizycznego i silnej obrony – Orzyny przeszły również do kontrataków. Niestety, w dwóch przypadkach piłka odbiła się od poprzeczki, pozostawiając Orzyny bez honorowego gola w tym spotkaniu.

- Było to niewątpliwie wielkie wydarzenie sportowe, ale także duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne dla naszego klubu, lokalnej społeczności i gminy - ocenia Tomasz Bojanowski, radny gminy Dźwierzuty, a zarazem zawodnik z Orzyn. - Wynik jest bardzo ważny, ale ważniejsza jest gra – pokazaliśmy charakter oraz wolę walki. Jednak równie ważne było to, co działo się w związku z samym meczem. Jego przygotowanie i organizacja. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik i przeprowadzić imprezę na wysokim poziomie. Pokazaliśmy, że potrafimy osiągać sukcesy i wspólnie organizować wielkie rzeczy. Konieczna jest współpraca, komunikacja i wzajemne zrozumienie - dodaje.

To, do jak ważnego spotkania doszło w Dźwierzutach pokazują statystki. Olsztyn to około 200-tysięczne miasto wojewódzkie. Całe Orzyny mają zaledwie 312 mieszkańców i... piłkarską drużynę, która w pierwszej rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski wyeliminowała Gwardię Szczytno 4:1.

Perkun Orzyny: Marcin Marszałek (B), Dawid Mikulak, Paweł Kobus, Tomasz Marszałek (78' Szymaniak), Michał Filipiak, Adrian Opalach, Bartosz Laskowski (40' Mazur), Kacper Kacprzak, Gabriel Sachajczuk, Dominik Olszewski, Jakub Prachniewski (88' Śledziński). Niewykorzystani zawodnicy rezerwowi: Artur Olszewski (B), Tomasz Bojanowski, Paweł Bojanowski.