Strażacy z OSP Szuć mieli w sobotę, 4 maja potrójne powody do uroczystego świętowania Dnia Strażaka. To właśnie tego dnia odebrali do użytku nową strażnicę, jednostka otrzymała sztandar, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza proporzec. - To wyjątkowe powody do zadowolenia – mówi z uśmiechem druh prezes OSP Szuć Bogdan Dąbrowski.
Stara strażnica w Szuci to niewiele ponad 30 metrów kwadratowych.
- Gdy wzywano nas do akcji, to najpierw trzeba było wyprowadzić samochód, bo nie było miejsca, aby nasi druhowie mogli się przebrać – mówi prezes OSP Szuć Bogdan Dąbrowski. - Był to niewielki poniemiecki garaż – dodaje. - Nowa strażnica daje wiele możliwości – cieszy się prezes. - Jest przestronna. Mamy salę do ćwiczeń, dwa miejsca garażowe... Będzie okazja, aby prowadzić ciekawe szkolenia, jeszcze bardziej przyciągnąć do straży młodych.
Budowa strażnicy kosztowała 3 mln zł. Gros tych pieniędzy pochodziło z Polskiego Ładu.
- Jednostka z OSP Szuci jest jednostką bardzo nowoczesną i dynamiczną, potrafi przyciągnąć młodych do siebie i oni tego nowoczesnego miejsca po prostu potrzebowali – mówi wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. - Jednostka powstała w 1988 roku. Była to inicjatywa samych mieszkańców, ale idea jej powstania narodziła się wśród pracowników Nadleśnictwa Jedwabno. Dużą rolę w jej utworzeniu odegrał Jan Brzozowski, naczelnik OSP Jedwabno i pracownik nadleśnictwa.
W sobotę, 4 maja, przy asyście wielu zaproszonych gości, strażacy z OSP Szuć otrzymali też upragniony sztandar, a ich Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - proporzec. Uroczystości rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez proboszcza z Jedwabna ks. Romana Lompę.
Poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szuci tworzą:
dowódca pocztu – druh Denis Gorząch
flagowy – druh Bartłomiej Niksa
asystujący – druh Antoni Michalak
Poczet sztandarowy proporca MDP tworzą:
druhna Marcelina Modrzejewska
druh Olaf Stulgis
druhna Dominika Modrzejewska
Tego dnia do druhów ochotników z gminy Jedwabno powędrowały też medale i odznaczenia:
Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
druh Józef Dawid z OSP Burdąg
druh Tadeusz Przybyłek z OSP Burdąg
druh Karol Rutkowski z OSP Burdąg
druh Arkadiusz Żebrowski z OSP Nowy Dwór
Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
druh Krystian Wyszyński z OSP Burdąg
druh Paweł Żebrowski z OSP Nowy Dwór
Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
druhna Magda Gąsiorowska z OSP Burdąg
druhna Anna Szczepańska z OSP Burdąg
druhna Dominika Wyszyńska z OSP Burdąg
druhna Julita Wyszyńska z OSP Burdąg
druh Karol Łukaszewski z OSP Nowy Dwór
druh Łukasz Łukaszewski z OSP Nowy Dwór
ODZNAKI „STRAŻAK WZOROWY” otrzymali:
druh Roman Bogucki z OSP Szuć
druh Denis Gorząch z OSP Szuć
druh Mariusz Kalinowski z OSP Burdąg
druh Robert Żmijewski z OSP Burdąg
druh Adam Mierzejewski z OSP Nowy Dwór
druh Piotr Urtnowski z OSP Nowy Dwór
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48