Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Nikodem Kaczprzak najlepszy, rozstrzygnięto XIII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)


Wyłoniono laureata oraz 14 finalistów XIII edycji Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Nikodem Kaczprzak z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie. Zarówno on, jak i lureaci konkursu otrzymali indeksy policyjnej uczelni. Ważny on będzie przez 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.Konkurs został przeprowadzony w formule online. Olimpiadę objął patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Celem Olimpiady Policyjnej jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny w Polsce. Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, które dają możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.

 

Konkurs trwał od października ubiegłego roku. W tym okresie przeprowadzono pierwszy i drugi etap Olimpiady. Do trzeciego etapu przystąpiło 30 uczestników z różnych szkół z całej Polski. Finał XIII edycji Olimpiady Policyjnej odbył się w formule online i składał się z testu wiedzy rozwiązywanego na platformie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz egzaminu ustnego odbywającego się w trybie zdalnym za pomocą technik i narzędzi do synchronicznego kontaktu online za pomocą systemu Webex Cisco Meeting.

Tytuł Laureata XIII edycji Olimpiady Policyjnej otrzymał Nikodem Kaczprzak z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie.


Reklama

 

Tytuł Finalisty Olimpiady otrzymali: Martyna Hejduk i Katarzyna Żuchowska z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Toruniu; Jakub Tarnowski z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku; Laura Krzynowek z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie; Natalia Mentel, Paweł Klimek, Julia Madziejczyk i Denis Ogaza z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu; Paweł Samborski, Faustyna Kopera i Angelika Urban z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach; Krystian Piechocki z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu; Agata Janus z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach oraz Paweł Czuma z Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach.

 

Laureat oraz 14 Finalistów otrzymali indeksy naszej Uczelni. Uzyskany w ten sposób indeks będzie ważny 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

Nad całością organizacji XIII edycji Olimpiady Policyjnej czuwał Komitet Główny Olimpiady w składzie: mł. insp. dr Monika Porwisz - Prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Agnieszka Choromańska - Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak - Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mgr Anna Grabska - Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi, mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska - Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących z siedzibą w Bytomiu oraz mgr Paweł Rybak - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku.

Reklama

 

Nad przebiegiem finału olimpiady czuwała Komisja Egzaminacyjna w składzie: nadkom. dr Jarosław Sikora - przewodniczący, kom. Michał Podbielski - sędzia, kom. Mariola Kowalska - sędzia, podkom. Urszula Buczek - sędzia, podkom. Krzysztof Rogowski - sędzia oraz Monika Radziwińska - protokolant.

 

Laureatowi oraz wszystkim Finalistom gratulujemy.

źródło: wspol.edu.pl

foto: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Nela

Dwa zdjęcia egzaminatorów a żadnego laureata!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama