Wyłoniono laureata oraz 14 finalistów XIII edycji Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Najlepszy w tej rywalizacji okazał się Nikodem Kaczprzak z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie. Zarówno on, jak i lureaci konkursu otrzymali indeksy policyjnej uczelni. Ważny on będzie przez 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Konkurs został przeprowadzony w formule online. Olimpiadę objął patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Celem Olimpiady Policyjnej jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny w Polsce. Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, które dają możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.
Konkurs trwał od października ubiegłego roku. W tym okresie przeprowadzono pierwszy i drugi etap Olimpiady. Do trzeciego etapu przystąpiło 30 uczestników z różnych szkół z całej Polski. Finał XIII edycji Olimpiady Policyjnej odbył się w formule online i składał się z testu wiedzy rozwiązywanego na platformie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz egzaminu ustnego odbywającego się w trybie zdalnym za pomocą technik i narzędzi do synchronicznego kontaktu online za pomocą systemu Webex Cisco Meeting.
Tytuł Laureata XIII edycji Olimpiady Policyjnej otrzymał Nikodem Kaczprzak z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie.
Tytuł Finalisty Olimpiady otrzymali: Martyna Hejduk i Katarzyna Żuchowska z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Toruniu; Jakub Tarnowski z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku; Laura Krzynowek z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie; Natalia Mentel, Paweł Klimek, Julia Madziejczyk i Denis Ogaza z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu; Paweł Samborski, Faustyna Kopera i Angelika Urban z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach; Krystian Piechocki z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu; Agata Janus z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach oraz Paweł Czuma z Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach.
Laureat oraz 14 Finalistów otrzymali indeksy naszej Uczelni. Uzyskany w ten sposób indeks będzie ważny 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Nad całością organizacji XIII edycji Olimpiady Policyjnej czuwał Komitet Główny Olimpiady w składzie: mł. insp. dr Monika Porwisz - Prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Agnieszka Choromańska - Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak - Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mgr Anna Grabska - Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi, mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska - Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących z siedzibą w Bytomiu oraz mgr Paweł Rybak - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku.
Nad przebiegiem finału olimpiady czuwała Komisja Egzaminacyjna w składzie: nadkom. dr Jarosław Sikora - przewodniczący, kom. Michał Podbielski - sędzia, kom. Mariola Kowalska - sędzia, podkom. Urszula Buczek - sędzia, podkom. Krzysztof Rogowski - sędzia oraz Monika Radziwińska - protokolant.
Laureatowi oraz wszystkim Finalistom gratulujemy.
źródło: wspol.edu.pl
foto: wspol.edu.pl
Nela
Dwa zdjęcia egzaminatorów a żadnego laureata!!!!!