Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Niespodziewana sesja korygująca budżet w Jedwabnie – droga za halą sportową w nowym planie


W środę, 27 marca, odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Jedwabno w tej kadencji, przynajmniej według informacji podanych przez urzędników gminnych na profilu Facebook Gminy Jedwabno. Oczywiście, były kwiaty, podziękowania i pożegnania.- Ale życie potrafi zaskoczyć, i ta ostatnia sesja okazała się nie być ostatnią – śmieje się wójt Sławomir Ambroziak. - Na czwartek, 4 kwietnia, musieliśmy zwołać krótką sesję, która zajmie się korektą budżetu. To efekt przedłużających się procedur przetargowych dotyczących przebudowy drogi za halą sportową prowadzącej w kierunku wieży obserwacyjnej – dodaje.

 

Do przetargu stanęły trzy firmy. Zwycięską i zarazem najtańszą ofertę przedstawił Strabag. Co ciekawe, cena była niższa o ponad milion złotych od pozostałych, ale i tak wyższa od przewidzianych środków o 700 tys. zł, trzeba było więc skorygować gminny budżet.


Reklama

 

- Dlatego musieliśmy wszcząć procedurę tak zwanej niższej ceny, która trwała miesiąc i przesunęła nam całą inwestycję o ten czas – wyjaśnia wójt. - Finansowo zahaczyliśmy rok 2025 i musimy uwzględnić to w budżecie, aby nie stracić dofinansowania i zrealizować to zadanie zgodnie z prawem.

 

Strabag będzie miał 10 miesięcy od podpisania umowy na realizację tego zadania. Przybudowywany ma być odcinek długości kilometra i 200 metrów. Koszt prac to 3,5 mln zł. Połowę tej kwoty gmina ma zabezpieczoną w dotacjach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) oraz Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama