Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Milionerzy w powiecie szczycieńskim. Jak wyglądają zarobki najbogatszych?


Milionerzy są wśród nas. Ile zarobił najbogatszy mieszkaniec powiatu szczycieńskiego? Już odpowiadamy. Najbogatszy mieszkaniec naszego powiatu zgłosił do opodatkowania dochód w kwocie grubo ponad 6 mln zł! Tyle zarobił w 2023 roku. Takie pieniądze budzą wyobraźnię.Wielkie zarobki zawsze rozpalały wyobraźnie ludzi, i to bez względu na to, czy zarabiają najniższą krajową, czy nieco więcej. Już 10 tys. zł na rękę miesięcznie budzi podziw i pożądanie. Powyżej 10 tys. zł zarabiają między innymi nasi burmistrzowie, czy wójtowie.

 

Ale do rocznych milionowych dochodów wciąż jest i im daleko. Ale w naszym powiecie milionerów przybywa. W porównaniu do ubiegłego roku podatkowego mamy ich aż o 11 więcej.

 

Z danych uzyskanych od Urzędu Skarbowego w Szczytnie wynika, że najbogatszy mieszkaniec powiatu zgłosił do opodatkowania dochód przekraczający 6 mln zł w 2023 roku. Takie pieniądze robią wrażenie.

 

W 2022 roku w powiecie było 22 milionerów. Z czego 12 mieszkało w mieście, a 10 w gminach. Dochody tych osób wahały się od 1 miliona do ponad 8 milionów złotych. Rok 2023 przyniósł jeszcze lepsze wyniki. Liczba milionerów wzrosła do 33. Z miasta pochodziło 13, a z gmin aż 20. Dochody wynosiły od 1 miliona do ponad 6 milionów złotych.

 

Wysokie zarobki - kto je osiąga?

Najwyższe dochody w powiecie szczycieńskim osiągają głównie właściciele firm. Jednak nie każdy przedsiębiorca ma tyle szczęścia. Wiele jednoosobowych działalności gospodarczych z powodu wysokich kosztów się zamyka, a ich właściciele często zostają z długami. Prowadzenie własnej firmy w Polsce to duże wyzwanie, a droga do sukcesu bywa pełna wybojów. Pewne są tylko podatki.

 

Okres składania zeznań podatkowych za 2023 rok zakończył się z dniem 30 kwietnia. Usługa Twój e-PIT, uruchomiona 15 lutego 2019 roku, cieszy się niezmiennie największą popularnością. Podatnicy chętnie korzystają z tej formy rozliczeń, która jest wygodna, prosta i bezpieczna.


Reklama

 

W szczycieńskim Urzędzie Skarbowym poprzez Twój e-PIT za rok 2023 złożono:

PIT-37: 18,904

PIT-36: 376

PIT-28: 464

PIT-38: 263

Dla porównania, za rok 2022:

PIT-37: 14,546

PIT-36: 207

PIT-28: 316

PIT-38: 207

 

 

Ciekawostki:

 


Świat

Według analizy firmy Henley & Partners, którą przytacza serwis rp.pl, obecnie na świecie żyje 28 tys. 420 osób, które dysponują aktywami o wartości co najmniej stu milionów dolarów. Oprócz nich znalazło się także 2350 miliarderów.


 

Polska

Milionerami nazywa się osoby, których wartość majątku netto przekracza 1 milion danej waluty. Według danych statystycznych przytaczanych przez KPMG w raporcie o rynku dóbr luksusowych w 2023 r. liczba milionerów w Polsce przekroczyła 35 tysięcy. Przy tym kryterium można z ogromną dozą pewności założyć, że i w powiecie szczycieńskim jest sporo więcej milionerów niż to wynika z liczby osób osiągających takie dochody w skali roku. Na przykład przy obecnych cenach nieruchomości milionerem jest raczej każdy posiadacz „wypasionej” willi, kilku samochodów i innych ruchomości i nieruchomości.

Reklama

 

Gdzie najwięcej i najmniej?

 

Według raportu "Global Wealth Report 2023" 22,710 tys. milionerów mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Chinach natomiast 6,231 tys. Na kolejnych miejscach znalazły się następujące państwa: Francja (2,821 tys.), Japonia (2,757 tys.), Niemcy (2,627 tys.), Wielka Brytania (2,556 tys.) oraz Kanada (2,032 tys.).

Gdzie mieszka najmniej milionerów? Okazuje się, że w Rosji (408 tys. osób), Brazylii (413 tys. osób) i Szwecji (467 tys. osób) oraz w Belgii (536 tys. osób).

 

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama