Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

McDonald's pojawi się w Szczytnie najpóźniej w październiku? Jest wniosek o wydanie pozwolenia na budowę


Wciąż niewiele jest oficjalnych informacji dotyczących powstania w Szczytnie restauracji sieci McDonald's. Ale z naszych dziennikarskich ustaleń wynika, że miasto wydało już inwestorowi wszystkie niezbędne uzgodnienia. Oznacza to, że firma może starać się o pozwolenie na budowę i zaczynać realizować zadanie.Restauracja ma powstać na działce przy ulicy Pasymskiej. Jej mankamentem był jednak dostęp do drogi krajowej. Firma negocjowała z GDDKiA wybudowanie tam zjazdu. Udało się dojść do kompromisu. McDonald's Polska Sp. z o.o w Szczytnie może zainwestować nawet 8 mln zł. Powstanie też kilkanaście miejsc pracy.


Reklama

 

Inwestycja będzie na pewno realizowana w Szczytnie, bo firma już złożyła dokumenty do Wydział Architektury i Budownictwa Starostwo Powiatowego w Szczytnie o wydanie pozwolenia na budowę. Informację potwierdził "Tygodnikowi Szczytno" naczelnik wydziału Krzysztof Żyłka.

Reklama

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

 Komentarze do artykułu

a ja uwielbiam MAC-szczurka albo MC-myszkę w panierce, smażonego na oleju MAC-silnikowym, z dodatkiem ludzkiego mięsa XD. Tak na serio ja też lubię frytki, ale najbardziej te usmażone na świeżym, polskim oleju rzepakowym, z kartoszek, od polskiego rolnika, jednak jeszcze bardziej, lubię wiedzieć co jem.

Gabi

Proste nie lubisz nie jedz, ale nie zawracaj głowy innym. Uwielbiam frytki.

Turyści mają u siebie ten śmieciowy syf, i raczej od niego uciekają. Zamiast tego korporacyjnego szajsu, powinna powstać restauracja, serwująca zdrowe posiłki, domowe posiłki, wówczas i miasto by zyskało, i państwo, bo jak wiemy korporacje są zwolnione z podatków, i cały wygenerowany zysk, leci do USA.

Autochton

Każdy jest świadomy zagrożenia jakie niesie notoryczne spożywanie tego typu posiłków. Według mnie w jakiś sposób owa restauracja przyciągnie głodnych turystów, co może pozytywnie przełożyć się na ilość ludzi odwiedzających gród Juranda - bo chyba w tym rzecz. Nie zgodzę się z przedmówcą w sprawie toalet tej restauracji na świecie, ponieważ za oceanem to jest naprawdę śmieciowa restauracja z niezbyt schludnymi toaletami i klejącymi się stolikami.

Robert z Korpel

McDonald ma jedną niewątpliwą zaletę - przyzwoite toalety, takie same na całym świecie. Jeżeli komuś nie smakuje śmieciowe jedzenie to może korzystać tak jak ze stacji Orlenu - tylko z kibelków.

Do Ares - wielu rodziców nie jest durna, tylko nieświadoma zagrożenia. Tak samo było ze szprycami, czy ktoś ludzi uświadomił, co przyjmują? czy podsunął do podpisania świstek, że dobrowolnie i \"świadomie\" poddają się eutanazji? Ś.P. Doktor Hałat CHYBA O TYM MÓWIŁ - \"UNIWERSYTET W POZNANIU KOSTUCHA SZALEJE JAK NA 1 LINI FRONTU W BAHMUCIE\" https://www.youtube.com/watch?v=FZk_l5hzy9o

ares

Nie rozumiem, o co ten rwetes? Przecież nikt nikogo nie będzie zmuszał do konsumowania śmieciowego jedzenia. Problem jedynie może tkwić w durnych rodzicach, którzy niczego nie potrafią odmówić swoim pociechom.

Do nikt wazny

A jakich to rodzimych firm gastronomicznych upadek przewidujesz bo chyba nie tych serwujących domowe jedzenie którego i tak młodzież nie spożywa (bo ma w domu)? Może któregoś z kebabów prowadzonych przez przybyszy z bliskiego wschodu? Na przykład tego na rogu Żeromskiego i 1 Maja do którego przyjeżdża tajemniczy Arab mercedesem na dyplomatycznych rejestracjach a na siedzeniu pasażera kobieta w burce? To ja już wole amerykańskiego Maka w którym będą pracowali nasi a nie szemrane towarzycho którego tak naprawdę nie wiadomo co tam serwuje i jaki jest prawdziwy cel ich działalności. Że też Policja się nimi nie zainteresuje…

Krzysztof

Po co ta panika. Można po prostu tam nie jeść.

Mieszkam tu

Widać że ten śmieszny pan burmistrz ma w dupie mieszkańców, halo, halo powiedz ile wziełeś pod stołem aby klęknać ten makSmietnik, mieszkańców o zdanie nikt nie pyta.Gdzie jest jakieś referendum nie wiem. Mak to ekstra gówno !!!!

Nikt ważny

Kilkanaście miejsc pracy przybędzie, a kilkanaście rodzimych firm gastronomicznych pójdzie pod młotek. Nie ma to jak finezyjna rzeźnia. Nasze dzieci napewno zdrowe urosną na mak-smieciu.

MC-kurczakos

To ja przy okazji powstania tego MCśmietnik\'sa wnioskuję o wydanie pozwolenia, na dobudowanie oddziału szpitalnego, dla otyłych, i oddziału onkologicznego dla rakowco jelitowców. Ponadto proszę dziennikarzy TS, o wnikliwe i rzetelne dziennikarskie śledztwo, dotyczące skutków jedzenia śmieciowego syfu.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama