Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Książkowe bestsellery z kategorii literatura faktu. Poznaj najchętniej kupowane i znajdź prezent na Gwiazdkę!


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy pomyśleć o gwiazdkowym prezencie. Na pewno doskonałym wyborem mogą być książki. My polecamy Wam literaturę faktu. Poznajcie książkowe bestsellery z tej kategorii, które będą dobrym prezentem.

 


  • Data:

Top 1: „Nadchodzi trzecia wojna światowa”, Piotr Zychowicz, Jacek Bartosiak 

Doskonałym wyborem na prezent jest książka autorstwa Jacka Bartosiaka i Piotra Zychowicza pt. „Nadchodzi trzecia wojna światowa”. Trzeba powiedzieć, że jest to prawdziwa książka bestseller. Niewątpliwie w ostatnim czasie geopolityka bardzo się zmieniła. Inwazja Rosji na Ukrainę, ale też napięta sytuacja na linii USA-Chiny niewątpliwie wpływają na sytuację Polski na arenie międzynarodowej. Autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska jest w stanie obronić się przed agresją rosyjską. Rozmawiają też na temat siły sojuszu Polski i USA. Trzeba przyznać, że tezy, jakie przedstawiają Bartosiak czy Zychowicz, są interesujące, ale z drugiej strony dość przerażające. Choć autorzy nie wypowiadają się jednoznacznie, to jednak sugerują, że wrzesień 1939 znowu może się powtórzyć. Na pewno tę książkę warto przeczytać.   

 

Top 2: „Gomora”, Artur Nowak, Stanisław Obirek 

Najlepsze bestsellery książki to niewątpliwie pozycje dotyczące sytuacji Kościoła katolickiego. Doskonałym tego przykładem jest „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim kościele”, której autorami są Artur Nowak i Stanisław Obirek. Zauważają oni, że choć zmieniają się księża czy biskupi, a świat idzie do przodu, to jednak sytuacja w Kościele nadal się nie zmienia. Przede wszystkim pedofilia wciąż nie została rozliczona. Do tego dochodzą nowe afery seksualne i obyczajowe, a także cynizm i wykluczenie kobiet. Autorzy ujawniają mechanizmy, które rządzą Kościołem, choćby silne związki z władzą. Odpowiadają też na pytanie, czy polski Kościół jest zdolny do reform i czy sytuacja może się poprawić.           

 

Top 3: „Chińczycy trzymają nas mocno”, Sylwia Czubkowska 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć książki autorstwa Sylwii Czubkowskiej pt. „Chińczycy trzymają nas mocno”. Ta uznana dziennikarka przez lata badała chińskie wpływy w Europie. Jej wnioski są naprawdę ciekawe. Okazuje się, że Chińczycy przejmują fabryki, ale też media, a przez to, że dysponują wysokim kapitałem, korumpują też władze. Wszystkie skandale są wyciszane dzięki najlepszym agencjom PR. Trzeba przyznać, że ten tytuł należy do ciekawych i mocnych pozycji, które naprawdę szybko się czyta. Czubkowska dogłębnie analizuje metody działań Chin i obnaża wszechobecną korupcję. 

 

Top 4: „Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie”, Zbigniew Parafjanowicz 

Zbigniew Parafjanowicz napisał prawdziwy bestseller! Książki, które wychodzą spod jego pióra, są naprawdę mocne, ale też skłaniają do refleksji. Świetnym tego przykładem jest jego najnowsza propozycja pt. „Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie”. Autor bardzo dobrze zna Ukrainę i świetnie relacjonuje tamtejszą wojnę; opowiada o złu i okrucieństwie, jakiego doświadczyła Ukraina, ale też skupia się na bohaterstwie żołnierzy. Jego przekaz jest naprawdę mocny, a jednocześnie przejmujący. Parafjanowicz stara się też odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do wojny i dlaczego świat nie chciał wierzyć, że ona wybuchnie. Najlepsze książki, które opowiadają o wojnie na Ukrainie i są rzetelnym reportażem z frontu, często są pełne opowieści naocznych świadków. I doskonałym tego przykładem jest powyższy tytuł. 

 

Książki bestsellery z kategorii literatury faktu są niezwykle poruszające. Do książek, po które warto sięgnąć, należy też „Wowa, Wołodia, Władimir” Krystyny Kurczab-Redich, w której autorka przedstawia prawdziwą biografię Władimira Putina, ale też analizuje, jak duży wpływ na obecne zachowanie miało jego trudne dzieciństwo. Najpopularniejsze książki z kategorii literatury faktu są związane zwykle z bieżącymi wydarzeniami geopolitycznymi. Warto sięgać po dobre książki –  jak pozycja tej autorki – by poszerzyć swoje horyzonty.                           

 Komentarze do artykułu

Gabi

Ciekawy wybór. Miłego wieczoru!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama