Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Koniec darmowego parkowania przy szpitalu w Szczytnie. Dyrektor i lekarze również na liście płacących


Od wtorku, 13 czerwca, koniec z darmowym parkowaniem przy szpitalu w Szczytnie. Uruchomiono tam płatną strefę parkowania. Za parking będą musieli płacić też lekarze, pielęgniarki oraz inny pracujący w szpitalu personel. Nawet dyrektor placówki Beata Kostrzewa. - Trudno mi w to uwierzyć, bo słyszałem, że lekarze zostaną zwolnieni z tych opłat - zaalarmował naszą redakcję Czytelnik. Co na to szefostwo placówki?Pakowanie przy szpitalu będzie płatne non stop: 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

 

- Zapłacą wszyscy – mówi twardo Beata Kostrzewa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Nawet ja – dodaje. - Możemy, jako pracownicy, wykupić abonament miesięczny, który kosztuje 40 zł. To jakieś 1 zł i 30 groszy dziennie. Lub dojeżdżać do pracy innymi środkami transportu – mówi. - Musieliśmy to uregulować, bo na terenie szpitala zatrzymywali się nawet ludzie spod marketu z koszami zakupów. Odwiedzający chorych nie mieli miejsca na zatrzymania pojazdu. Poza tym byliśmy już ostatnią placówką w regionie, która nie miała płatnego parkingu.

 


Reklama

Strefę będzie obsługiwała zewnętrzna firma, ale zyskiem podzieli się ze szpitalem.

 

- 70 procent kwoty uzyskanej z parkometrów trafi do nas, a 30 procent to zysk firmy obsługującej strefę przy naszym szpitalu – mówi Kostrzewa. - Mamy około 60 miejsc parkingowych – dodaje. - Niewykluczone, że w niektórych punktach pojawią się oznaczenia, że są to miejsca dla ordynatów, czy lekarzy, ale i tak będą to miejsca, za które dany ordynator, czy lekarz będzie musiał zapłacić – zapewnia dyrektor Beata Kostrzewa. - Ceny za parking mamy i tak zdecydowanie niższe niż w innych podobnych placówkach, bo na przykład w Przasnyszu abonament miesięczny to 70 zł.

 

Reklama

Poniżej publikujemy aktualny cennik parkowania:

  • pierwsze 60 minut - 3,00 PLN

  • drugie i każde kolejne 60 minut - 3,00 PLN

  • opłata dobowa - 15,00 PLN

  • opłata za 48 godzin - 30,00 PLN

  • opłata dodatkowa - za brak ważnego biletu parkingowego - 170,00 PLN płatna w terminie do 21 dni od daty wystawienia wezwania; 75 zł - jeżeli należność zostanie uiszczona w ciągu 7 dni od daty wystawienia wezwania;

  • opłata za odholowanie pojazdu wynosi 1000,00 zł.

 Komentarze do artykułu

gdzie znajdę REGULAMIN korzystania z tego parkingu?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama