Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)


W sobotę, 25 września w Dźwierzutach uroczyście oddano do użytku drugi fragment ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym „Rowerem po kolei”. Ścieżka biegnie od Szczytna aż do granic naszego powiatu.Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk” (Budowa ścieżki rowerowej na obszarze nieczynnej linii kolejowej Szczytno – Biskupiec, na terenie Gminy Dźwierzuty)"

 

Celem projektu jest promocja dziedzictwa przyrodniczego i historycznego Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Miejskiej Swietłogorsk.

 

W ramach projektu, we współpracy Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Dźwierzuty wybudowana została ścieżka rowerowa na obszarze nieczynnej linii kolejowej Szczytno –Biskupiec na terenie Gminy Dźwierzuty o długości 22,72 km pokrytą warstwą bitumiczną o szerokości 2 m wraz obustronnymi poboczami, wyremontowanych zostało 10 wiaduktów oraz powstały 2 miejsca obsługi rowerzystów w miejscowości Dźwierzuty (na km 12+070) i Popowa Wola (na km 19+760).

 


Reklama

 

 

Cel szczegółowy realizowany jest poprzez doskonalenie partnerstwa transgranicznego - rozwój nowych wspólnych strategicznych narzędzi rozwoju turystyki, realizację wspólnych działań w tym zakresie.

Powiat Szczycieński, jako Beneficjent Wiodący wobec Instytucji Zarządzającej Programem jest odpowiedzialny za prawidłowe wykonanie zadań również przez Beneficjenta ze Swietłogorska.

 

 

 

Partner z Rosji przebudowuje i modernizuje parku w Swietłogorsku. W parku "Listennichny" zostanie zainstalowana Scena Letniej Sztuki Centralnej. Nowoczesny obiekt zostanie wyposażony w system nagłaśniający, punkty wi-fi i system nadzoru wideo. Dodatkowo Gmina Miejska Swietłogorsk zakupi instrumenty muzyczne, kostiumy dla artystów i dla dziecięcego zespołu tanecznego.

Reklama

 

Zadanie otrzymało wsparcie z Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Rosja 2014-2020.

Wartość zadania realizowanego przez Powiat Szczycieński: 6 848 713,33 zł

Środki własne Powiatu Szczycieńskiego: 1 324 185,43 zł

Dotacja z Gminy Dźwierzuty: 3 079 075,21 zł

Dotacja z Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Rosja 2014-2020: 2 445 452,69 zł

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". "Tygodnik Szczytno" dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym punktach sieci Biedronka.Komentarze do artykułu

sąsiad

Ta ścieżka to wbrew pozorom przejaw porażki obecnej wójtowej w gm. Dźwierzuty. Ponieważ trasa powinna była powstać 2-3 lata wczesniej, czyli w czasie, gdy tworzono odcinek w gm. Szczytno. Dzieki temu powinna być dużo tańsza i powinna być tak samo szeroka na 3 metry. Ale jak władczyni otoczyła się osobami bez kompetencji, to jest dopiero teraz i trzeba udawać radość i sukces. Tyle w temacie.

Egon

Przejechałem całą długość trasy i zauważyłem dużą ilość bąbli na nawet świeżym asfalcie. Zapytani drogowcy kończący prace przy przejeździe w rejonie Kulki wyjaśnili że przyczyną jest zbyt cienka warstwa asfaltu 4-centymetrowa , a są to przerosty. Czyżby oszczędności nie posunęły się zbyt daleko i przyjdzie nam zapłacić za przedterminowe naprawy. Szkoda że na całej długości trasy nie ma żadnego ujęcia wody.

Kowal

Sorry, NIE-Marian, ale Marian ma rację. Niestety nadal trzeba tam przebiegać z duszą na ramieniu, tym bardziej, że zaraz obok miejsca przebiegania jest zakręt (z jednej i z drugiej strony), więc albo się uda albo nie, bo nie widzisz, czy coś zaraz nie wyskoczy z zakrętu. Co więcej po tym, jak w końcu zdjęli resztki torów ze skrzyżowania ścieżki z drogą nr 58, kierowcy przestali hamować - a wcześniej hamowali ze strachu o swoje zawieszenie, więc tam też przebiega się teraz z duszą na ramieniu - tym bardziej, że (znowu) mamy tam z jednej strony zakręt i nie widać, czy coś jedzie. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że w Polsce limity prędkości są tylko sugestią, więc na obu skrzyżowaniach - zarówno z drogą nr 600, jak i 58, kierowcy pędzą, ile fabryka dała - jedyne co mogłoby ich tam wyhamować to progi zwalniające, bo wszyscy wiemy, że znaki nie działają (resztki torów na 58 za to działały). Cóż, musimy poczekać do pierwszego wypadku, aby progi się pojawiły. Chociaż to też może nie pomóc - biorąc pod uwagę historię z ulicy Władysława IV - nawet śmierć dziecka nic nie zmieniła. Uważajcie więc na siebie, bo nikt inny nic dla Was nie zrobi.

NIE Marian

I wstał sobie rano Marian i przy śnadanku pomyślał że miło by było rozpocząć dzień od przy.... się do czegoś co zostało zrealizowane całkowicie bez jego udziału. Jaki dziś piękny dzień będzie drogi Marianie. Ps: może jakieś godziny ochronne bez ruchu na dk albo wiadukt ? - specjalnie dla Mariana.

marian

Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama