Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Kim na co dzień jest Ewa Posman? Kandydatka do Rady Miejskiej w Szczytnie opowiada o sobie, i swoich celach...


Materiał Wyborczy. Kim na co dzień jest Ewa Posman? Szczytnianką, od lat mieszkam na mojej ukochanej ulicy Broniewskiego. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Zawodowo od ponad półtorej dekady prowadzę w mieście działalność w branży budowlanej i ubezpieczeniowej.Budowlanka to dość „męska” branża. Jak odnajduje się w niej Pani jako kobieta?

Podział na branże „męskie” i „kobiece” to zwykły stereotyp. Płeć nie jest ważna, liczą się kompetencje, znajomość branży, umiejętność zarządzania i dialogu. Może na początku byłam traktowana z przymrużeniem oka, ale szybko okazało się, że swoją skrupulatnością, dokładnością i wielozadaniowością potrafię być równie skuteczna co moi koledzy z branży.

 

KWW Wspólnie dla Szczytna, lista nr 16, pozycja 4, okręg 2. Ewa Posman.

 

W swoich wypowiedziach często wspomina Pani, że Szczytno też powinno być kobietą. Co to znaczy?

Na pewno powinno mieć kilka kobiecych cech, jak opiekuńczość, troskliwość, zaradność i pasję. Tej opiekuńczości ze strony miasta zabrakło kiedy upadała Jednostka Strzelecka 10 33 w której byłam strzelcem. To musi się zmienić. Chcę być Radną dla wszystkich, Radną z sercem - kobiecym sercem. I dlatego też popieram na stanowisko Burmistrza Beatę Januszczyk, bo jako jedyna pokazuje, że jest sercem z Mieszkańcami.

 

A propos bycia Radną - gdyby miała Pani jednym słowem opisać jak według Pani powinna działać Rada w przyszłej kadencji, to byłoby to słowo…?

Współpraca. Nie tylko w Radzie, ale i na linii Rada – Burmistrz, Rada – Gmina Szczytno i władze wojewódzkie, ale też na linii Miasto –Mieszkańcy. Mamy wspaniałych, kreatywnych Mieszkańców, musimy tylko pozwolić im działać. Dać im przestrzeń dla oddolnych inicjatyw , stowarzyszeń i grup nieformalnych. Wierzę, że tylko wspólnie z nimi możemy zmienić to miasto.

 

Startuje pani z KWW „Wspólnie dla Szczytna” – co Was wyróżnia wśród innych komitetów?

„Wspólnie dla Szczytna” to nie tylko ładnie brzmiąca nazwa – to nasze hasło i idea. „Wspólnie..” to nie tylko my, kandydaci, ale i Mieszkańcy. I to nie tylko Ci, którzy nas wpierają, ale wszyscy Mieszkańcy Szczytna. Mamy silną, aktywną i bardzo zmotywowaną do działania drużynę i w przyszłej kadencji chcemy pracować dla wszystkich, nie tylko dla „swoich”.

 

W takim razie co chciałby Pani zrobić jako Radna, jakie ma Pani pomysły dla swojego okręgu?

Jeśli chodzi o moją okolicę to chciałabym utworzyć świetlicę osiedlową na wzór tych gminnych. Umożliwiłoby to aktywizację seniorów i młodzieży. Kolejna sprawa to modernizacja osiedlowych placów zabaw, czyli miejsc spędzania czasu najmłodszych. Chciałabym też zadbać o czystość przez postawienie większej ilości automatów z workami na psie odchody i bieżące uzupełnianie ich. No i te nieszczęsne miejsca codziennych libacji alkoholowych za osiedlowymi sklepami – tutaj liczę na pomoc ze strony szczycieńskiej policji.

 

A dla miasta?

Przede wszystkim basen, wybudowany w porozumieniu z Gminą Szczytno. Kolejny priorytet to utworzenie Punktu Diabetologicznego, w którym cukrzycy, których mamy w mieście naprawdę dużo mogliby na bieżąco uzyskać pomoc od specjalisty. W kwestii zdrowia pragnę też sfinansowania seniorom Opaski Senioralnej – to proste urządzenie, które monitoruje funkcje życiowe i samo wzywa pomoc w razie komplikacji. Chciałbym lepiej zagospodarować Plac Juranda i wyprowadzić z niego samochody (w zamian w innym miejscu można wybudować piętrowy parking z lekkiej, ażurowej konstrukcji). Docelowo Plac Juranda powinien mieć charakter starówki miejskiej. Atrakcyjności tej części miasta dodałaby też całoroczna scena nad Jeziorem Domowym Dużym i rozbudowa w tym miejscu małej gastronomii. Chcę też zwiększenia aktywności Miejskiego Domu Kultury: weekendowe poranki kinowe dla dzieci, warsztaty, koła zainteresowań itp. oraz przywrócenia ławek i sceny z boku budynku.

Dziękuję za rozmowę.

 


Ja również dziękuję i pamiętajcie! 7 kwietnia głosujcie na mnie: KWW Wspólnie dla Szczytna, lista nr 16, pozycja 4, okręg 2. Ewa Posman.


Sfinansowano ze środków KWW „Wspólnie dla Szczytna”Komentarze do artykułu

Elżbieta

Bardzo się cieszę,że w Szczytnie powstanie Punkt Diabetologiczny,nie trzeba będzie z jakimkolwiek problemem jechać do Olsztyna.Super sprawa

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama