Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Kasa powiatu popłynęła do „Projektowni”. Jest też wsparcie dla „Powrót Juranda do Spychowa” i koncertów organowych...


Starostwo powiatowe w Szczytnie wesprze finansowo kolejne organizacje pozarządowe z naszego powiatu. We wtorek starosta szczycieński Jarosław Matłach podpisał umowy z przedstawicielami „Projektowni”, „Przyjaznego Spychowa” oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pasymiu.

 


  • Data:

Środki starostwa dofinansują cztery zadnia kulturalno-sportowe organizowane przez te instytucje. „Projektownia” otrzyma 7 tys. zł na publikacja przewodnika turystycznego po Powiecie Szczycieńskim. Stowarzyszenie „Przyjazne Spychowo” otrzyma 7 tys. zł na organizację dwóch imprez „Powrót Juranda do Spychowa” oraz „Półmaraton Tropem Niedźwiedzia”.

Z kolei Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pasymiu otrzyma 7 tys. zł na Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.

 

Umowy parafowano we wtorek, 6 czerwca. Podpisy złożyli przedstawiciele organizacji, czyli Waldemar Popielarczyk i Adam Mierzejewski ze Stowarzyszenia "Przyjazne Spychowo", Krzysztof Płoski i Tomasz Łachacz ze Stowarzyszenia "Projektownia" oraz ksiądz Witold Twardzik.

 

 

Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo" przy wsparciu otrzymanych środków zrealizuje w tym roku dwa wydarzenia, które już na stałe wpisały się w letni kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych w Powiecie Szczycieńskim. Pierwszym z nich będzie 21. edycja "Powrotu Juranda do Spychowa", która odbędzie się 8 lipca w amfiteatrze w Spychowie. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji m. in. jarmark średniowieczny, przejście orszaku Juranda ulicami Spychowa, inscenizacja uwolnienia Krzyżaka przez Juranda, pokazy walk rycerskich, koncerty i wiele innych.


Reklama

 

Drugim wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo" będzie VI Półmaraton Spychowski - Tropem Niedźwiedzia, który w tym roku wystartuje 27 sierpnia. Spychowski półmaraton to impreza, która cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród fanów biegania, corocznie przyciąga on ok. 150 uczestników.

 

Imprezą bez której wielu mieszkańców Powiatu Szczycieńskiego nie wyobraża sobie lata są Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Również w tym roku melomani będą mieli okazję wziąć udział w 12 koncertach, które w trakcie wakacji odbędą się w Pasymiu i Dźwierzutach. Pasymskie koncerty już po raz dwudziesty szósty sprowadzą do naszego powiatu największych wirtuozów muzyki organowej i kameralnej z całego świata, udział potwierdzili już muzycy m. in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Niemiec. Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznej edycji będzie koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

Kolejną inicjatywą, która w tym roku uzyskała dofinansowanie do realizacji jest publikacja przewodnika turystycznego po Powiecie Szczycieńskim zaproponowana przez Stowarzyszenie "Projektownia", które dało się już poznać mieszkańcom naszego powiatu z kilku ciekawych inicjatyw. Stowarzyszenie organizuje wiele projektów aktywizujących lokalną społeczność m. in. od 2014 roku projekt "Love Szczytno", od 2015 roku "Inspiracje Kulturalne" i "Inspiracje Sportowe" , od 2019 roku pokazy krótkometrażowych filmów niezależnych "Grand Off".

Reklama

 

W roku 2023 dofinansowanie otrzymało 21 zadań, do piętnastu organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Szczycieńskiego trafi łącznie ponad 110 tys. złotych na realizację zadań z zakresu kultury, kultury fizycznej, turystyki, nauki i edukacji, ochrony zdrowia, działań na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób starszych.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama