Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Ile będzie zarabiał nowy burmistrz? Czy radny straci pracę? Tego dowiemy się na dzisiejszej sesji


Ciekawie zapowiada się druga sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Szczytnie. Radni zajmą się ustaleniem wynagrodzenia nowemu burmistrzowi Stefanowi Ochmanowi oraz pochylą się nad wnioskiem prezesa Portów Lotniczych Olsztyn-Mazury o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym rady miejskiej. Chodzi o Andrzeja Dziubana.- Wniosek dotyczący radnego był procedowany już w poprzedniej kadencji - przypomina Klaudiusz Woźniak, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie. - Są to sprawy między pracodawcą a pracownikiem, ale w przypadku radnego rada musi wyrazić swoją opinię w tej sprawie – wyjaśnia przewodniczący. - Na pewno nie będzie tu żadnej dyscypliny. Każdy radny będzie głosował zgodnie ze swoimi przekonaniami - zapewnia.

 

 

Radny jest chroniony w ten sposób między innymi przed naciskami politycznymi.

 

- Chodzi o to, aby nie było sytuacji, że z powodu swojej działalności samorządowej pracodawca może zwolnić radnego pracownika – wyjaśnia jeden z radnych. - To dobry mechanizm – dodaje.


Reklama

 

Jak zagłosują radni? Przekonamy się po godz. 9, bo wówczas rozpoczną się obrady.

 

Drugim ważnym punktem sesji będzie ustalenie wynagrodzenia nowemu burmistrzowi.

 

- Wszystko wskazuje na to, że będzie to średnia pomiędzy najwyższym a najniższym możliwym wynagrodzeniem – mówi Klaudiusz Woźniak. - Wynagrodzenie burmistrza składa się z czterech czynników: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku specjalnego i stażowego.

 

Najwyższe możliwe wynagrodzenie to około 20 tys. zł brutto. Z naszych informacji wynika, że Stefan Ochman będzie musiał zadowolić się kwotą około 16 tys. zł brutto.

Reklama

 

- Nie możemy karać nowego burmistrza, bo nie ma za co. Ma świetny program, zrobił dobrą kampanię, ale i na nagrodę przyjdzie czas – mówi z uśmiechem przewodniczący Klaudiusz Woźniak. - Stąd decyzja o wypośrodkowaniu wynagrodzenia. Moim zdaniem dobra i rozsądna.Komentarze do artykułu

Zdzysk

A może niech się wykaże wówczas podnieść jego uposażenie , i to będzie dopiero nagroda

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama