Niedziela, 13 Kwiecień
Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny -

Reklama


Reklama

Giełda Pomysłów 2025. Uczniowie ZS 3 już wiedzą, co po maturze


Co robić po szkole? Gdzie iść dalej? Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie nie musieli szukać odpowiedzi w internecie. Podczas II Giełdy Pomysłów na Przyszłość Zawodową mogli porozmawiać z przedstawicielami aż 28 uczelni i instytucji. Efekt? Niektórzy już wiedzą, gdzie chcą studiować. A to dopiero początek.



Duży wybór uczelni wyższych i instytucji w jednym miejscu, na 28 stanowiskach. Uczniowie szkół średnich, dla których zorganizowano II Giełdę Pomysłów na Przyszłość Zawodową mieli w czym wybierać.

 

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Sobieskiego w Szczytnie wypełniła się przedstawicielami uczelni, instytucji, firm oraz młodzieżą, która mogła zastanowić się nad swoją dalszą drogą po ukończeniu szkoły i zapytać o nurtujące ich kwestie. Rozrosła się też oferta - o 11 stanowisk - względem ubiegłorocznej edycji, na której było ich 17. 

 

Oprócz możliwości zwiedzania stoisk, w klasach odbywały się równolegle wykłady tematyczne, przygotowane przez przedstawicieli uczelni. Obecni byli m. in. przedstawiciele UWM w Olsztynie (różne wydziały), olsztyńskiego “Medyka”, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Cosinusa, uczelni wojskowych, jak WAT i LAW, policji (komendy i akademii), straży granicznej, a także urzędu pracy i Banku Spółdzielczego. 


Reklama

 

- Inicjatywa powstała, by uczniowie dowiedzieli się o ofercie wielu uczelni w jednym miejscu i nie musieli przy tym pokonywać dużych odległości - mówi Monika Chorążewicz, dyrektor ZS nr 3. - Uczniowie byli bardzo zainteresowani, dopytywali o kierunki studiów. Organizacja wydarzenia była ważna również dla wystawiających, od których otrzymujemy pozytywne sygnały, że było warto - dodaje dyrektor. 

 

Pomysłodawczynią giełdy jest Alicja Kasprowicz, doradca zawodowy i nauczycielka przedmiotu biznes i zarządzanie.

 

- Bezpośredni kontakt z przedstawicielami uczelni może zainspirować zwiedzających uczniów, by zdecydować się na dany kierunek studiów - mówi. - Dla około 30 uczniów, którzy zgłosili się do pomocy przy organizacji to także możliwość pracy zespołowej i realizacji przedmiotu biznes i zarządzanie w praktyce - dodaje. Spotkanie miało już swój pozytywny efekt. - Zdarzyło się, że niektórzy uczniowie, po spotkaniu mówili: "Ja już wiem, gdzie chcę studiować" - przytacza dyrektor Chorążewicz.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama