Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Do Małszewa przypłyną miliony z Polskiego Ładu


W Jedwabnie podpisano umowę na finansowanie budowy sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w Małszewie. Rząd na tę inwestycję daje gminie 3 mln 129 tys. 883 zł i 68 groszy z Programu „Polski Ład”. Wykonawca - Zakład Hydrauliczny INSMONT s.c. z Mławy - wycenił prace na 3 mln 294 tys. 614 zł i 40 groszy.

 - Inwestycja obejmie drugą, bardziej turystyczną części Małszewa – wyjaśnia wójt Sławomir Ambroziak. - Jest to teren dość mocno już zurbanizowany, bo sporo mieszkańców zamieszkało tam już na stałe.

 

Inwestycje kanalizacyjne w gminie Jedwabno są dość trudne ze względu na ukształtowanie terenu.

 

- Mamy dużo górek, dołków, co sprawia, że musimy montować wiele przepompowni – wyjaśnia wójt. - W tej chwili jest już ich około 130. To dodatkowe koszty, również te stałe prądowe – dodaje.


Reklama

 

Zakres prac, to między innymi budowa: sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy 200 mm i długości - 3,578 km, sieci kanalizacji tłocznej wraz z 4 przepompowniami ścieków dwupompowymi z wizualizacją zdalną o długości 0,984 km, sieci wodociągowej o łącznej długości 4,274 km, w skład której wchodzi 25 szt. hydrantów nadziemnych oraz 3 szt. hydrantów podziemnych. Zostanie także wykonane odtworzenie nawierzchni dróg żwirowych na długości ok. 4,2 km. Termin zakończenia planowany jest na trzeci kwartał 2024 r.

Reklama

 

Umowę sygnował wójt Sławomir Ambroziak wraz z wicewójt Katarzyną Koperską. Nie zabrakło świadków ze sfery politycznej (Henryk Żuchowski, radny sejmiku Warmii i Mazur oraz posłowie Iwona Arent i Jerzy Małecki) i samorządowej (sołtys sołectwa Małszewo Robert Paratowski wraz z radną Kamilą Szczepańską).Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama