Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Brawo Bank Spółdzielczy w Szczytnie! Dba o życie każdego z nas. AED w każdej placówce


Bank Spółdzielczy w Szczytnie ponownie zaskakuje. Tym razem skupił się na bezpieczeństwie każdego z nas i dlatego w swoich placówkach rozpoczął montowanie defibrylatorów. Właśnie zrealizowano pierwszy etap tego przedsięwzięcia. - To co robi Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest genialne - chwali pomysł Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego. - AED nie zrobi krzywdy, a może uratować życie. Proszę nie bać się go używać - przekonuje.- Finalnie urządzania AED pojawią się przy każdej naszej placówce, będą umieszczone w specjalnych skrzynkach – zapowiadają przedstawiciele banku. - I będą ogólnodostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu dla każdego w celu ratowania życia.

 

Przedsięwzięcie chwali Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego.

- To co robi Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest pionierskie w skali naszego powiatu – mówi ratownik. - Będą to urządzenia rzeczywiście ogólnodostępne dla każdego mieszkańca. Dodam, że bank ma kilka swoich oddziałów w Szczytnie oraz niemal w każdej z gmin naszego powiatu. Takie urządzenia są w sądzie, czy jednostkach OSP, ale one realnie są w zamkniętych pomieszczeniach. Zwykły mieszkaniec nie ma do nich dostępu. Naprawdę to co robi Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest genialne. To znaczna poprawa bezpieczeństwa każdego z nas. AED jest bardzo ważnym elementem ratowania ludzkiego życia w przypadku zatrzymania krążenia. Idzie na pierwszy rzut. Jest to urządzanie łatwe w obsłudze, może posłużyć się nim każdy z nas. Wystarczy okleić osobę poszkodowana i wykonywać polecenia urządzenia. Jeśli pacjent jest nieprzytomny, a oddycha, to po prostu nie zadziała. Urządzenie nie zrobi krzywdy, a może uratować życie. Proszę nie bać się go używać. Brawo Bank Spółdzielczy w Szczytnie.


Reklama

Reklama

 

 AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny

Automatyczny defibrylator zewnętrzny – AED – to stosowane w przypadku zatrzymania krążenia urządzenie, które wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama