Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Anna Sadłowska - najlepszą maturzystką „Sobiecha” i... z nagrodą Iwony Jurczenko-Topolskiej (zdjęcia)


Anna Sadłowska z klasy 4B otrzymała w tym roku Nagrodę im. Iwony Jurczenko-Topolskiej, ustanowioną ku czci jej dziadka, Stanisława Żenczykowskiego. O przyznaniu nagrody dla najlepszego absolwenta „Sobiecha” decydują głosy samych maturzystów. W tym roku do nagrody nominowano Zuzannę Brzostek, Gabrielę Kowalską oraz Annę Sadłowską.Nagroda to 500 dolarów, co odpowiada mniej więcej 2 tys. zł.

 

- Maturzystów do nagrody typuje rada pedagogiczna naszej szkoły – wyjaśnia Monika Chorążewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie im. Jana III Sobieskiego. – Warunkiem jest najwyższa średnia ocen. Potem decyzję podejmują sami maturzyści, głosując na wskazane kandydatury. Moim zdaniem wszystkie dziewczyny zasłużyły na tę nagrodę, bo to naprawdę doskonałe uczennice, ale ktoś musiał wygrać - dodaje z uśmiechem.

 

W tym roku „Sobiech” ma 104 maturzystów, którzy w piątek, 26 kwietnia, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, zadecydowali, że nagroda im. Iwony Jurczenko-Topolskiej trafi do Anny Sadłowskiej z klasy 4B o profilu medycznym.

 

- Ania ma średnią ocen 5,76 i jest to najwyższa średnia w naszej szkole - dodaje dyrektor Chorążewicz.

 

Anna Sadłowska, oprócz znakomitych umiejętności naukowych, musiała także wykazać się niezwykłymi umiejętnościami koleżeńskimi, skoro to właśnie na nią oddano najwięcej głosów.


Reklama

 

- Jest bardzo lubiana, bo zawsze można liczyć na jej pomoc. Jest typową społeczniczką - zdradza nam jeden z uczniów.

 

Zwyciężczyni wybiera się na studia medyczne.

 

Nagroda im. Stanisława Żenczykowskiego została ufundowana po raz pierwszy z okazji 50. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie w 1995 roku. Fundatorem nagrody dla najlepszego absolwenta jest Krzysztof Topolski, biznesmen, kontynuator tradycji swojej zmarłej żony Iwony Jurczenko-Topolskiej, wnuczki Stanisława Żenczykowskiego, absolwentki szkoły.

 

Początkowo nagroda wynosiła 500 dolarów, gdy inflacja w Polsce była wysoka. Obecnie, gdy inflacja jest mniej dynamiczna, nagroda jest przyznawana w złotówkach, w wysokości 2 tysięcy.

 

Laureat nagrody jest wybierany przez uczniów wszystkich klas maturalnych podczas specjalnego głosowania. Laureat wybierany jest spośród co najmniej trzech kandydatur, które zaproponowała rada pedagogiczna szkoły. Głosowanie odbywa się w dniu wręczenia świadectw ukończenia szkoły.

Reklama

 

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, tradycją w „Sobiechu” jest także przyznawanie statuetek Talenty Sobiecha. Otrzymali je w kategoriach:

 

  • Najlepszy z Najlepszych – Anna Sadłowska
  • Artystyczna Dusza – Zuzanna Brzostek, Maja Wierzchołowska
  • Mistrz Etykiety – Gabriela Płoska
  • Najlepszy Sportowiec – Mateusz Caliński, Kamil Pyśk
  • Najlepsza Sportsmenka – Julia Żyłko
  • Osobowość Szkoły – Marcin Denkiewicz.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama