Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Amelia Zarzycka: Nie tylko oceny, ale i serce - zdobyła nagrodę im. Iwony Jurczenko-Topolskiej w Szczytnie


Amelia Zarzycka została laureatką nagroda im. Iwony Jurczenko-Topolskiej dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Amelia to jedna z najlepszych uczennic szkoły. Może pochwalić się średnią ocen 5,88.Ale w tym przypadku średnia ocen była tylko częścią elementu przyznania tej wyjątkowej nagrody.

 

- Jak to kiedyś powiedział sponsor tego wyróżnienia pan Krzysztof Topolski, jego żona ustanawiając tę nagrodę, najpierw, jako nagrodę jej dziadka Stanisława Żenczykowskiego (po śmierci pani Iwony, w 2020 roku jej mąż zdecydował o zmianie nazwy nagrody, aby upamiętnić żonę – przyp. red.) chciała, aby to wyróżnienie trafiała do osoby mądrej, ale też lubianej przez innych uczniów – wyjaśnia Monika Chorążewicz, dyrektor szkoły. - Dlatego rada pedagogiczna do nagrody typuje minimum troje maturzystów, a potem resztą zajmują się sami maturzyści, którzy w tajnym głosowaniu wybierają osobę najbardziej lubianą.

 

W tym roku do tej nagrody wytypowano czworo uczniów: Martynę Brzostek, Natalię Kończyk, Jana Samsel oraz Amelię Zarzycką. W głosowaniu wzięło udział 105 maturzystów, z których aż 41 oddało głosy na Amelię. Nagroda to 500 dolarów. Przyznawana jest nieprzerwanie od 1995 roku.

Tegoroczna laureata to uczennica klasy 4D o profilu humanistycznym.

 

Nagroda im. Iwony Jurczenko-Topolskiej ku pamięci jej dziadka Stanisława Żenczykowskiego dla najlepszego absolwenta.

 

Początkowo nagroda im. Stanisława Żenczykowskiego ufundowana została po raz pierwszy z okazji 50. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie w 1995 roku.


Reklama


Pan Stanisław Żenczykowski został pierwszym polskim inspektorem na ziemi szczycieńskiej.

 

Fundatorem nagrody dla najlepszego absolwenta jest Pan Krzysztof Topolski, który kontynuuje tradycję swojej żony Pani Iwony Jurczenko – Topolskiej, wnuczki Stanisława Żenczykowskiego, absolwentki naszej szkoły. Spośród co najmniej trzech kandydatur zaproponowanych przez Radę Pedagogiczną laureata wybiera młodzież z klas maturalnych.


Głosowanie odbywa się w dniu wręczenia świadectw ukończenia szkoły.

 

W roku 2020 zmieniono nazwę nagrody na Nagrodę im. Iwony Jurczenko-Topolskiej.

Wysokość nagrody to 500 $ amerykańskich.

Laureaci nagrody to prymusi naszej szkoły z bardzo wysoką średnią ocen. Nagrody otrzymali:

    Rok 1996 – Anna Lambryczak, średnia ocen 4,8
    Rok 1997 – Kamil Szulborski, średnia ocen 5,6
    Rok 1998 – Katarzyna Wytwer, średnia ocen 5,2
    Rok 1999 – Arkadiusz Biedrzycki, średnia ocen 5,0
    Rok 2000 – Anna Wrona,średnia ocen 5,56
    Rok 2001 – Marta Gampf, średnia ocen 5,2
    Rok 2002 – Barbara Siemieńczuk, średnia ocen 5,2
    Rok 2003 – Łukasz Pawłowski, średnia ocen 5,29
    Rok 2004 – Paweł Wiśniewski, średnia ocen 5,22
    Rok 2006 – Emilia Brzdąkiewicz, średnia ocen 5,55
    Rok 2007 – Katarzyna Abramczyk, średnia ocen 5,73
    Rok 2008 – Paulina Rucińska, średnia ocen 5,38
    Rok 2009 – Klaudia Tamowska, średnia ocen 5,50
    Rok 2010 – Kamil Biedrzycki, średnia ocen 5,50
    Rok 2012 – Damian Łosiak, średnia ocen 5,50
    Rok 2013 – Wioletta Dudziec, średnia ocen 5,50
    Rok 2014 – Maria Kaliszewska, średnia ocen 5,13
    Rok 2015 – Milena Skumiał, średnia ocen 5,75
    Rok 2016 – Anna Jemielita, średnia ocen 5,94
    Rok 2017 – Kamila Grądzik, średnia ocen 5,78
    Rok 2018 – Zuzanna Dąbkowska, średnia ocen 5,72
    Rok 2019 – Krzysztof Michalak, średnia ocen 5,72
    Rok 2020 – Wojciech Grądzik, średnia ocen 5,53
    Rok 2021 – Aleksandra Kęsicka, średnia ocen 5,72
    Rok 2022 – Monika Horodyska, średnia ocen 5,75

Reklama

 

 

 

Nagroda im. Iwony Jurczenko-Topolskiej ku pamięci jej dziadka Stanisława Żenczykowskiego dla najlepszego absolwenta.Komentarze do artykułu

Dr Radosz Joanna

Kamil Szulborski został lekarzem Jest wyśmienitym okulistą

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama