Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Aleksander Michalczak - pomaganie ma w genach


Aleksander Michalczak z Kamionka pomaganie ma w genach. Świeżo upieczony funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie podarował drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze – szansę na życie. Zaledwie kilka godzin – tyle trwał proces pobrania komórek macierzystych, które teraz trafią do jego genetycznego bliźniaka.Aleksander Michalczak rok temu po raz pierwszy założył policyjny mundur. W wyborze takiej zawodowej ścieżki kierował się bezinteresowną chęcią pomagania drugiemu człowiekowi. Od początku związany jest z olsztyńską jednostką. Studiuje również na kierunku Nauka o Policji w szczycieńskiej Akademii Policji. To właśnie tam, w listopadzie 2022r. uczestnicząc w spotkaniu promującym Fundację DKMS, podjął decyzję o dołączeniu do grona dawców. Jak ważne jest pomaganie drugiemu człowiekowi, wie od najmłodszych lat, czerpiąc przykład z rodziców, którzy od kilkunastu lat są również zarejestrowani w bazie DKMS. Olek należy także do grona honorowych dawców krwi.


Reklama

 

Reklama

 

W czerwcu 2023 r. z Aleksandrem skontaktowali się przedstawiciele Fundacji DKMS informując, że jego genetyczny bliźniak potrzebuje pomocy. Nadszedł czas na szczegółowe badania, których wynik zakwalifikował go do zabiegu. Niespełna trzy miesiące później w Gdańsku Aleksander oddał swoje komórki macierzyste i dowiedział się, że daje szansę na życie obywatelowi Wielkiej Brytanii.

 

 

- Sam zabieg był bezbolesny, naprawdę nie ma czego się bać. Po kilku godzinach opuściłem szpital w pełni sił, przepełniony pozytywnymi uczuciami, szczęśliwy z powodu możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych, aby dołączyli do bazy dawców DKMS. Pomaganie mamy w genach! Jeżeli otrzymam kolejny telefon z fundacji – bez wahania po raz kolejny poddam się zabiegowi - mówi Aleksander Michalczak.

https://www.dkms.pl/

Ed. KWP OlsztynKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama