Wszystko wskazuje, choć to wciąż nieoficjalne wyniki, że tegoroczny budżet obywatelski wygrał pomysł Adama Przychodki (miejskiego radnego) oraz Karola Furczaka (wicestarosty szczycieńskiego). Projekt „Zielona Wyspa” zakłada przekształcenie działki nr 622/2 na osiedlu Królewskim w Szczytnie w atrakcyjny park dla mieszkańców okolicznych bloków i domów jednorodzinnych. - Głosy są jednak wciąż weryfikowane, więc wszystko może się zmienić – dodaje Michał Trusewicz, wiceburmistrz Szczytna.
Oficjalne dane: z urn wyciągnięto 882 karty, z czego ponad 100 było nieważnych.
- Brakowało w nich pełnych danych, takich jak adres lub numer telefonu – mówi wiceburmistrz. - Przez platformę internetową, dedykowaną budżetowi obywatelskiemu, wpłynęło 668 głosów.
- Teraz trwa weryfikacja głosów, ich sprawdzanie oraz tak zwana kontrola krzyżowa, aby sprawdzić, czy głosy oddane na kartach tradycyjnych nie powtarzają się w głosowaniu internetowym – wyjaśnia dalszą procedurę zastępca burmistrza Michał Trusewicz.
Łącznie (z nieważnymi) oddano w tegorocznej edycji 1570 głosów, co daje o ponad 300 więcej niż w ostatnim zrealizowanym budżecie z 2021 roku, w którym wygrała tężnia Pawła Salamuchy (było 1268 głosów, w tym ważnych 1088).
W tegorocznej edycji rywalizowały trzy projekty: „Zielona Wyspa”, „Miejsce Szczęśliwe” (infrastruktura sportowo-rekreacyjna dla Szczytna) zgłoszony przez Daniela Bryka, Monikę Bryk, Arkadiusza Leskę oraz „Szczycieński Park Trampolin” Tomasza Urbaniaka, Agnieszki Urbaniak i Roberta Brzezińskiego.
Nasze nieoficjalne informacje wskazują, że bardzo wstępne wyniki (głosowanie tradycyjne) dają zwycięstwo „Zielonej Wyspie” autorstwa Adama Przychodki oraz Karola Furczaka. Na projekt miało oddać swój głos 539 mieszkańców, 184 miało poprzeć „Miejsce Szczęśliwe”, a jedynie 33 „Szczycieński Park Trampolin”. Nie wiadomo, jak rozłożyły się głosy internetowe oraz ile będzie nieważnych.
- Dlatego do tych spekulacji i nieoficjalnych informacji bym się nie przywiązywał – mówi zastępca burmistrza Michał Trusewicz. - Pełne i ostateczne dane przedstawimy do 1 października – dodaje.
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48