Mamy to! Szczycieński szpital może pochwalić się nowo otwartym Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. To nowy rozdział w działalności placówki. Przyczyni się on do wzmocnienia systemu opieki zdrowotnej w powiecie szczycieńskim. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci tu 5 października.
- Pomysł utworzenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego narodził się wraz z rozbudową szpitala. - Uwolnione miejsce pozwoliło nam na podjęcie tej rękawicy – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Ten oddział wpisuje się w mapę potrzeb zdrowotnych naszego regionu. Dlatego jego utworzenie było możliwe.
Założeniem działalności oddziału jest poprawa zdrowia pacjentów oraz stworzenie miejsca, w którym poczują się bezpiecznie i komfortowo. ZOL dedykowany jest osobom, które ze względu na stan zdrowia czy niepełnosprawność wymagają stałego nadzoru lekarskiego oraz profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji. Tu kompleksową opieką zostaną otoczone osoby przewlekle chore. - Pobyt na oddziale nie jest ograniczony czasowo. Pacjenci, którzy zostaną na niego przyjęci mają pod naszą opieką dojść do stanu zdrowia umożliwiającego jego opuszczenie – wyjaśnia dyrektor.
- Szpital przygotowany jest na przyjęcie 31 pacjentów, którzy będą mieli dostęp do konsultacji ze specjalistami, którzy pracują na wszystkich oddziałach. Do tego profesjonalny sprzęt medyczny i zaplecze rehabilitacyjne pozwolą na skuteczniejszą pomoc pacjentom. - Cieszy nas to, że możemy mieszkańcom powiatu szczycieńskiego zaoferować kolejną gałąź lecznictwa. Otwarcie ZOL-u to krok do rozbudowy naszego portfolio, tak aby podnosić jakość i zwiększać dostęp do usług medycznych w naszym regionie – dodaje dyrektor.
Wszelkie informacje na temat możliwości skorzystania z usług Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie www.szpital.szczytno.pl
Współczuję burmistrzowi sytuacji finansowej miasta. Dziura w finansach jest tak duża po \"Mańku\" i decyzji poprzednich radnych (niektórzy radni nadal nimi są ???), że szkoda pisać. Kredyt na stadion będzie Nam się odbijał czkawką przez wiele lat. Sytuacja w oświacie (budżecie) podejrzewam, że jest beznadziejna, na 100% subwencja nie wystarcza, a wydatki wzrosły. Mam jedynie nadzieję, że nowy burmistrz ma dobrych doradców jak sobie z tym poradzić.
ali
2024-09-18 14:43:26
A ta dziupla samochodowa w miejscowości Jurgi dalej działa?
2024-09-18 13:00:32
A w Marksewie na drugim końcu (krańcu) jeziora, tam gdzie kiedyś było kąpielisko (i pomosty), teraz jest szuwarowisko. No, ale po co w Marksewie jakiś pomost, żeby jeszcze ktoś wpadł do wody? Fakt, lepiej śnić o ośrodkach wczasowych w Kobylosze. Buahahahahaha. Pozdrawiam
Ferdek Kiepski
2024-09-18 12:29:13
Może przydałoby się częściej monitorować chodnik ze szpitala do Szkoły Podstawowej nr 3. Rowerzyści traktują go jak ścieżkę rowerową nie patrząc w ogóle na pieszych.
kiti
2024-09-17 16:07:04
Dużo zdrówka i pogody ducha życzę. A nawiasem, Pani Skalska uczyła mnie matematyki w szkole podstawowej. Nauka nie poszła na marne. Dziękuję.
zdzislawpl
2024-09-17 14:45:37
Pani Malwino...w czasach gdy pewien podgatunek podczłowieka aż się trzęsie do zabijania skrobankami nienarodzonych dzieci, prędzej powstanie pomnik życia wyskrobanego...szkoda gadać.
Polak
2024-09-17 13:41:49
Dołączam się z prośbą o stoliki i ławeczki ????
Jarek
2024-09-17 13:38:53
W Jedwabnie jest dużo więcej takich perełek.
Elżbieta
2024-09-16 16:41:46
Nie po to ludzie zaufali i wybrali , żeby teraz pomniki wymyślać
Ja
2024-09-16 11:47:10
Co Pani Karolina nie robiła w GOK w Rozogach, najlepiej jej wychodziło manipulowanie ludzmi a z pracą to nie miało nic wspólnego. Napisałabym bym prawdę ale nie przejdzie cenzura. Mieszkańcy gminy wiedzą jak np zorganizowała dożynki w 2022 roku i co się wydarzyło na scenie podczas występu zespołów ludowych. Najgorsze to co widziały dzieci i pytały rodziców. Pani Karolina i jej świta wie o czym piszę.
Olga
2024-09-16 11:02:32