Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)


Mieszkańcy Piasutna i turyści są wściekli. Mimo pełni wakacji nie mogą korzystać z sołeckiej plaży i mola. Teren od miesięcy zajmuje firma BUDIMAR z Krasnoborków, która miała wybudować tam nowy pomost rekreacyjny. Inwestycja miała zakończyć się... 20 maja.- Jest ponad dwa miesiące po terminie, a prace są na... znikomym etapie – przyznaje i ubolewa Wojciech Lenkiewicz z Urzędu Gminy w Świętajnie. - Walczymy, aby tę inwestycję wykonać do końca, ale temat jest dość skomplikowany.

 

Przedsięwzięcie jest dofinansowywane z Polskiego Ładu, a program nie przewidział możliwości rozwiązania umowy z wykonawcą.

 

- Jesteśmy związani nią do końca – przyznaje Lenkiewicz. - Szukamy wyjścia z tej patowej sytuacji rozmawiając z wykonawcą, próbując sprawę rozwiązać polubownie, ale kontakt jest dość ograniczony. Unika go. Nie odbiera telefonów. Nie odpowiada na wiadomości. Poszły oficjalne pisma, ale też odzew jest znikomy.


Reklama

 

Koszt inwestycji to 558 tys. zł, z czego ponad 500 tys. zł to środki z Polskiego Ładu. Firma nie otrzymała z tych środków jeszcze ani grosza. Ale to żadne pocieszenie, bo może się okazać, że gmina nie będzie miała pomostu, a dotację będzie musiała zwrócić.

 

- Chcielibyśmy uniknąć tego czarnego scenariusza dlatego wciąż rozmawiamy z wykonawcą – mówi Wojciech Lenkiewicz. - Sprzęt i materiał zalega na plaży, w dno jeziora nie jest wbita nawet połowa pali... - obrazuje zakres wykonanych prac urzędnik. - Plaża to w tej chwili teren budowy, więc ci, którzy z niej korzystają, robią to nielegalnie.

 

Reklama

Od 21 maja wykonawcy naliczane są kary umowne. Ale gminni urzędnicy nie wiedzą na razie, czy będą one w ogóle do ściągnięcia.

 

- Póki co wciąż zależy nam, aby pomost powstał – mówi Lenkiewicz. - Do 20 listopada jest ostateczny czas na wywiązanie się z tej inwestycji względem programu Polski Ład, bo do tego czasu obowiązuje nas promesa na wykorzystanie przyznanych środków. Przynajmniej teoretycznie. Po tym terminie nic nie da się już zrobić. Liczymy na rozsądek wykonawcy.Komentarze do artykułu

Gabi

Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama