Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Trochę wspomnień z WOŚP. Najbardziej cenna okazała się... wicemarszałek Sylwia Jaskulska (zdjęcia)


Powiat szczycieński zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny padł rekord. Mieszkańcy pokazali jak wielkie mają serducha. W tym roku zbierano na „Płuca po pandemii”. Podczas wielu aukcji sprzedawane były najróżniejsze gadżety, ale i wiele atrakcji. Najdroższa, czy też najbardziej cenna okazała się... wicemarszałek Sylwia Jaskulska.

 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął po hasłem „Tu wszystko gra OK”. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W naszym powiecie w akcję Jurka Owsiaka włączyło się ponad stu wolontariuszy. Grały dwa sztaby – Szczytno i Wielbark. Wspólnie „wygrali” blisko 350 tys. zł.


Reklama

 

- Możemy być dumni. Mieszkańcy naszego powiatu jeszcze nigdy nie zawiedli. Każdego roku bijemy rekord – mówi Andrzej Materna, szef sztabu Szczytno.

 

W tym roku w sztabie Szczytno obok miasta grały również gminy: Jedwabno, Pasym, gmina Szczytno, Świętajno i Rozogi, zabrakło natomiast Dźwierzut. W skarbonkach znalazło się 199 tys. zł, natomiast podczas internetowych aukcji zebrano 110.150,00 zł. Te ostatnie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Licytowano vouchery do restauracji, pobyt w spa, rękodzieło i całą masę innych atrakcji.

Reklama

 

Najlepiej „sprzedał się” obiad z Sylwią Jaskulską wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego. Cena, którą uzyskała licytacja to 5 tys. zł.

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim którzy, przekazali rzeczy na licytacje i tym, którzy licytowali – mówi Małgorzata Walas, administaror e-skarbonki w gminie Szczytno.

 

Sztab w Wielbarku również pobił zeszłoroczny wynik o ok. 4 tys. zł i finał zakończył w wynikiem 33605,00 zł.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama