Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Technologia ratuje życie w lesie. Nietypowa akcja strażaków z Jedwabna (zdjęcia)


Gdy nowoczesna technologia i odwaga strażaków łączą siły, mogą zdarzyć się prawdziwe cuda. OSP KSRG Jedwabno podzieliło się na swoim profilu Facebook nietypową historią ratunkową, która zdarzyła się we wtorek, 9 lipca, w okolicach miejscowości Czarny Piec.Strażacy z OSP KSRG Jedwabno otrzymali zgłoszenie o wypadku na obszarze leśnym. Wstępne informacje wskazywały na dramatyczną sytuację – telefon iPhone wygenerował sygnał alarmowy z dokładnymi koordynatami, sugerującymi potencjalne zagrożenie życia. Strażacy natychmiast ruszyli do akcji.


Reklama

 

Po dotarciu na miejsce, w okolicy Czarnego Pieca, strażacy odkryli, że na obszarze leśnym odbywały się pokazy nowoczesnych maszyn leśnych.

 

- Jeden z uczestników zgubił telefon, który został przygnieciony przez maszynę – mówi druh Michał Wojciechowski. - Czujniki w iPhone wykryły wstrząs, interpretując go jako wypadek, co uruchomiło automatyczny sygnał SOS - dodaje

 

Reklama

Strażacy, działając wspólnie z patrolem Policji, szybko rozpoznali sytuację i upewnili się, że nikomu nie grozi niebezpieczeństwo. Automatyczny alarm telefonu zadziałał bezbłędnie, choć tym razem bez realnego zagrożenia dla życia. Zastępy JRG Szczytno oraz ZRM, które ruszyły na miejsce, zostały zawrócone po wstępnym rozpoznaniu sytuacji przez strażaków z Jedwabna.

 

Ta nietypowa akcja podkreśla, jak nowoczesna technologia może wspierać służby ratunkowe, nawet w najbardziej odległych i trudno dostępnych miejscach.

 

- Kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby, że telefon sam wezwie pomoc w lesie z dokładną lokalizacją - pytają retorycznie strażacy z Jedwabna.Komentarze do artykułu

Zdzysk

natura upomina się o spokój , przez nowe technologie bo sama nie może protestować

Bartek

Może to las ostatkiem sił wzywa pomocy ludzi rozsądnych przed rabunkową gospodarką leśną

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama