Sobota, 4 Styczeń
Imieniny: Anieli, Elżbiety, Tytusa -

Reklama


Reklama

Szczytno nagradza pasję – kandydaci do nagród za 2024 rok poszukiwani


Miasto Szczytno rozpoczęło nabór wniosków o przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za rok 2024. To doskonała okazja, aby docenić tych, którzy swoją pracą i talentem promują miasto i inspirują lokalną społeczność.



Kandydatami mogą być osoby zamieszkujące w Szczytnie, które w 2024 roku odniosły znaczące sukcesy w kulturze lub sporcie. Mogą to być zarówno osiągnięcia na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim czy międzynarodowym.

 

Jak zgłaszać kandydatów? Zgłoszenia mogą składać:

stowarzyszenia działające w zakresie kultury i sportu,

osoby prywatne mieszkające w Szczytnie.

 

Wnioski należy złożyć do 31 stycznia 2025 roku w:

Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Szczytnie (pokój nr 1),

Wydziale Promocji i Rozwoju Gospodarczego (pokój nr 5).

 

Dostępne są także elektroniczne wzory wniosków w formacie Word i PDF na stronie internetowej miasta.

 

 

Dlaczego warto zgłosić?

Nagrody to czek na 3 tys. zł.

 

Przypomnijmy, że nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i sportu za 2023 rok otrzymali:

Małgorzata Anna Manelska urodziła się w Szczytnie i tutaj mieszka. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, oligofrenopedagożką, bibliotekarką, społeczną kuratorką sądową w sądzie rodzinnym.


Reklama

Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „Zapach Mazur”. Książka bardzo szybko zyskała liczne grono czytelników. Pozostałe jej książki to: „Barwy Mazur” (2019), „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”(2020), „Dotyk Mazur. Żółty kajet”(2021), „Dotyk Mazur. Pożegnanie”(2022), „Srebrny węzełek”(2022), „Nawłociowe wzgórze: Stefania”(2023), „Nawłociowe wzgórze: Baśka”(2023). Książki Małgorzaty Manelskiej cieszą się dużą popularnością wśród czytelników w kraju i zagranicą.

 

Artur Kot mieszka w Szczytnie od urodzenia. Zawodowo pracuje jako nauczyciel informatyki, niemniej praktycznie całe dorosłe życie związany jest z życiem kulturalnym miasta. Ukończył Szkołę Muzyczną w Szczytnie na akordeonie i klarnecie. Był członkiem wielu lokalnych formacji muzycznych (Pofajdoki, Kapela Jędrka, zespół SAKS). Od 1995 roku grał w Miejskiej Orkiestrze Dętej, a przez kilka lat odpowiadał w niej za sekcję instrumentów dętych drewnianych. Prowadził też lekcje gry na saksofonie w Fundacji Kreolia. Od 2018 prowadzi własny, niezależny zespół TOKAM Band.

Do końca 2023 roku zespół miał okazję wielokrotnie prezentować się i zapewniać oprawę muzyczną wydarzeń w Szczytnie i okolicy; Akademia Policji, Miejski Dom Kultury (Złote Gody, koncerty kolęd), lokalne szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna, plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego, Maraton Juranda, koncerty poza Szczytnem (Olsztyn, Pisz, Jedwabno, Wielbark, Rozogi), koncerty charytatywne.

Reklama

 

Wojciech Marok pochodzi ze Środy Wielkopolskiej. Jego największą pasją była lekka atletyka, a dokładniej pchnięcie kulą oraz rzut dyskiem. Chodząc do gimnazjum i szkoły średniej cały czas pilnie trenował i zdobywał swoje pierwsze medale na Mistrzostwach Polski. Po maturze przyszedł czas na decyzję gdzie iść dalej i się rozwijać. Wybrał Szczytno. Obecnie posiada tytuł naukowy licencjata i jest w trakcie studiów magisterskich na Akademii Policji w Szczytnie. Współpracuje z trenerem Maciejem Bukowieckim i od paru lat osiągają niemałe sukcesy pnąc się cały czas do góry.

Zajął 1. miejsce w pchnięciu kulą (U23)

w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2023

1. miejsce w pchnięciu kulą i 1. miejsce w rzucie dyskiem Mistrzostwa Polski (U23) Włocławek 2023

8. miejsce w pchnięciu kulą Mistrzostwa Europy U23 Espoo Finlandia 2023

1. miejsce w pchnięciu kulą i 1. miejsce w rzucie dyskiem Międzypaństwowy mecz rzutowy Pilzno Czechy 2023

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama