Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Sygnał Czytelnika: Rodzice skarżą się na brak bezpiecznej drogi do przedszkola "Promyczek" i surowość policji w czasie remontu


Witam, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na to, co dzieje się z droga dojazdowa do przedszkola „Promyczek” w Szczytnie. Gdyby nie dziura w siatce przy Szkole Podstawowej nr 2 to nie byłoby jak się tam dostać. Nie ma normalnej, bezpiecznej drogi do przedszkola, nie mówiąc o braku bezpiecznego parkingu – żali się mieszkanka Szczytna.To niejedyny telefon, sms i mail, który dziś odebraliśmy w naszej redakcji. Rodzice dzieci uczących się w przedszkolu „Promyczek”, czy dzieci żłobkowych, które tam również uczęszczają skarżą się też na działania policji. - Rano był tam jakiś armagedon – mówi nam Czytelnik. - Droga do przedszkola jest w remoncie, legalnego i bezpiecznego alternatywnego dojazdu nie ma, więc cześć rodziców wybrała drogę przy Szkole Podstawowej nr 2. Owszem jest tam zakaz, ale to jedyny kanał dojazdowy. A tymczasem policjanci stali tam, kontrolowali i wlepiali mandaty – żali się nasz rozmówca. - Coś jest chyba nie tak. Trochę więcej tolerancji panowie w mundurach. Sytuacja, jest jaka jest. Rodźcie rano śpieszą się do pracy.


Reklama

 

 

- Wychodzi na to że trzeba kilometr od przedszkola zostawić auto i iść na piechotę – żali się inna mama jednego z maluchów, który chodzi do przedszkola „Promyczek”. - Remont zrobi dojazdowej nie został poprzedzony zorganizowaniem bezpiecznej drogi dla dzieci i rodziców do przedszkola. Proszę o nagłośnienie tej sprawy, może ktoś w końcu zadziała jakoś rozsądnie, bo to igranie z bezpieczeństwem nas i naszych dzieci.

Reklama

 

Co na to samorząd i policja? Czekamy na odpowiedź.Komentarze do artykułu

MieszkaniecSzczytna

Nie chcę winić szeregowych policjantów którzy po prostu dostali polecenie do wykonania. Ale ich przełożonych którzy wydali to polecenie wysłałbym na ciężkie roboty na Sybir. Może darmozjady żyjące z naszych podatków zrozumiałyby na czym polega SŁUŻBA? Nigdy w życiu przez 40 lat nic dobrego nie spotkało mnie ze strony polskiej policji. Od roku 1997 gdy skradziono mi nowy rower a oficer dyżurny wyśmiał mojego ojca pytającego o szanse na jego odnaleziene... Banda matołów którzy przypadkowo trafili do policji bo gdyby nie to byli by zwykłymi bandytami i/lub złodziejami. Bo niczym się od nich nie różnią tak naprawdę a ci którzy próbują coś zrobić pożyecznego są sprowadzani do parteru przez przełożonych. Ale ja mam na was bata, pracuję w sektorze z którego usług potrzebujecie korzystać i nie mam dla was litości, tak jak wy nie macie zrozumienia dla uczciwego, ciężko pracującego człowieka.

rodzic

Nikt tu nic nie zdziała, pis-gestapo(dawniej Policja) ma za zadanie nas gnębić, a nie chronić, czy dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Oczywiście są wśród nich jeszcze normalni ludzie, normalni, szlachetni Policjanci, ale mają związane ręce, przez gestapowców, i do nich mam słówko - drodzy pis-gestapowcy, szuje z Nowogrodzkiej, którym służycie z taką nadgorliwością, znikną jeszcze w tym roku ... ale wy zostaniecie, dobrze jest zachować mandaty, z ich nazwiskami...będzie kogo ciągać za ośle uszy.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama