Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Stowarzyszanie NSZ zbiera potrzeby mieszkańców


Członkowie Stowarzyszania Nasza Szczycieńska Ziemia ruszyli w teren – promują mapę potrzeb powiatu szczycieńskiego. - Jest to narzędzie, które ma dać realny obraz tego, czego rzeczywiście potrzebują mieszkańcy naszego powiatu, gmin, miast – mówi Paweł Krassowski, szef stowarzyszenia. - Po zakończeniu naszego projektu powstanie raport potrzeb, który zostanie opublikowany i przekazany włodarzom. Liczymy, że wezmą go pod uwagę przy realizacji zadań prorozwojowych.Do tej pory wpłynęła niemal setka opinii dotycząca potrzeb. Członkowie stowarzyszania ze swoją mapą odwiedzili największe wakacyjne wydarzenia, które odbywały się między innymi w Pasymiu, Rozogach, Jedwabnie, Szczytnie, czy Szymanach.


Reklama

 

- Co można nam zgłaszać? Wszystko – mówi z uśmiecham Paweł Krassowski. - Pomysły na rozwój danej miejscowości, potrzeby, problemy... Podam konkretny przykład. Kilkoro mieszkańców zgłosiło nam potrzebę wybudowania w Szczytnie basenu, inni załatania dziury w drodze, czy budowy chodnika. Ktoś inny napisał, że w szczycieńskich szkołach przydałby się profil informatyczny, graficzny... Naprawdę warto posłuchać mieszkańców.

 

Na razie dane/potrzeby zbierane są poprzez mobilne stoisko, które pojawia się przy większych wydarzeniach. Teraz wolontariuszy NSZ będzie można spotkać 17 września w Lipniku.

Reklama

 

- Ale sygnały można też zgłaszać telefonicznie pod dyżurnym telefonem 530 500 590mówi Paweł Krassowski. - Myślę, że w przyszłym tygodniu przy współpracy z „Tygodnikiem Szczytno” uruchomiona zostanie też internetowa mapa potrzeb, gdzie każdy będzie mógł wpisać swój pomysł, czy potrzebę i przyczynić się do rozwoju Szczytna, czy innego samorządu w naszym powiecie. Gorąco zapraszam do dzielenia się z nami swoimi opiniami, bo dzięki temu będziecie mieli państwo ogromny wpływ na to, co dzieje się w naszym powiecie, jak on się rozwija.

 

 

Ostatnio wolontariusze NSZ byli na dożynkach w Rozogach. Na zdjęciu Adam Cudak i Paweł Krassowski.

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

ha ha

To jako radny potrzeb mieszkańców Pan nie zna? Ilu ludzi tyle potrzeb. To istna dziecinada albo zagrywka pod publiczkę. No fakt, to społeczeństwo nie takie rzeczy łyka.

Many.

Zwodzenie ludzi złudnymi pozorami .

mieszkaniec

Koncert życzeń bez pokrycia. Kampania się zaczęła, jak Krasowski to pewnie dofinansowanie z rządu dostał na stowarzyszenie, PIS swoim chętnie daje, szkoda że nam zabiera.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Auto za 130 tys. zł poszło z dymem, spłonęło na polu (zdjęcia)
  wyłudza odszkodowania co jakiś okres . Non stop. I z tego się utrzymuje. Dom buduje właśnie z takich pieniędzy. Ubezpieczyciel powinien się zainstalować mocno tą osobą. Nawet się nie kryje z tym, Miętkie i okolice dobrze wiedzą co to był za ,, nieszczęśliwy\" wypadek . Wali na odszkodowania już nie 1wszy raz. - a dom buduje się co chwilę i coo wypłatę z odszkodowania .

  Unkowb


  2022-10-02 06:34:48
 • Rów na polu stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt
  To nie rów stał się śmiertelną pułapką dla zwierząt , dwa psy które polują na łąkach na tę zwierzynę !!! Rów melioracyjny jest już kilka lat i czegoś takiego nie było dopóki psy były na uwięzi , zaatakowany przez psy , dziki zwierzak ucieka na oślep i nic dziwnego że wpada w bagno. Kiedyś już policja zajmowała się psami biegającymi po wsi Dżwiersztyny , widocznie mało skutecznie.

  Mieszańce niebieskookie.


  2022-10-01 21:28:25
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  Jak długo jeszcze można się lansować na kontrowersyjnym a w dodatku inspirowanym przez Panią Górską projekcie. Niewątpliwą zasługą Pana Burmistrza w tej mierze jest zgoda na znaczne przekroczenie planowanych kosztów inwestycji. No ale cóż, sukces, znowu sukces o czym świadczy widoczne na zdjęciach uśmiechnięte oblicze Pana Burmistrza.

  dr


  2022-10-01 20:18:21
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian. Gdybyś napisał, że węgiel brunatny wykorzystuje się między innymi w przemyśle chemicznym było by OK , ale Turów – czwarta co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym. I tu jest ciekawostka gdyż węgiel brunatny nie jest sprowadzany, ani za niego Turów nie płaci, to o ile wzrosły koszty jego wydobycia, że energia wyprodukowana z tego węgla zdrożała o 500%

  Ja to ja


  2022-10-01 15:40:14
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  \" z byłą Ukrainą \" ? ! Człowieku kim ty jesteś?

  Olek


  2022-09-30 16:15:50
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27

Reklama