Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Sprzedaj swoją nieruchomość szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego stresu. Lubowiecki Nieruchomości - biuro nieruchomości Szczytno


Sprzedaż mieszkania lub domu wiąże się dla większości osób z dużymi emocjami i stresem. Nic dziwnego, bowiem takich transakcji nie dokonuje się na co dzień. Mieszkanie lub dom stanowi zazwyczaj istotną część posiadanego majątku a wszelkie błędy przy sprzedaży mogą słono kosztować. Jak przygotować się do sprzedaży nieruchomości? – o tym m.in. porozmawiamy z Danielem Lubowieckim, prawnikiem oraz właścicielem biura nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości. 

Sprzedaż nieruchomości warto rozpocząć od ustalenia co tak naprawdę sprzedajemy. Z pozoru może się to wydawać zabawne, ale w praktyce bardzo często spotykam się z przypadkami, w których ktoś chce sprzedać np. działkę, ale nie wie jaki jest jej faktyczne przeznaczenie. Nie na każdej działce można bowiem wybudować wymarzony dom – dodaje Daniel Lubowiecki.

 

Jeśli sprzedamy działkę jako „budowlaną” a później okaże się, że nabywcy nie mogą na niej zrealizować swojej inwestycji, narażamy się na poważne konsekwencje prawne.

 

Często właściciele nie mają również świadomości, że sprzedawana nieruchomość posiada obciążenia ujawnione w księgach wieczystych, a to również wymaga uporządkowania przed sprzedażą.

Niezwykle istotne jest również samo przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Mieszkanie lub dom powinno zostać solidnie sprzątnięte, a w niektórych przypadkach również warto pokusić się o drobne prace remontowe. Odpowiednie przygotowanie mieszkania ukaże jego potencjał i wpłynie korzystnie na odczucia oglądających, a tym samym na cenę sprzedaży – dodaje Daniel Lubowiecki.

 

Nie bez znaczenia jest również odpowiednie przygotowanie oferty. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dobre zdjęcia przyciągają uwagę, dlatego warto zadbać o profesjonalne zdjęcia wykonane aparatem z obiektywem szerokokątnym. Rozsądnie trzeba podejść również do samej treści ogłoszenia. Z jednej strony powinno ono zawierać informacje wpływające na atrakcyjność oferowanej nieruchomości, warto jednak pozostawić pewien niedosyt, który zmotywuje nabywcę do umówienia się na prezentację.

 

Elementów, o które trzeba się zatroszczyć przy sprzedaży nieruchomości jest wiele. Wskazałem ich jedynie kilka, ale proszę pamiętać, że jak już znajdziemy potencjalnego nabywcę stajemy przed kolejnymi wyzwaniami, takimi jak przeprowadzenia negocjacji, kompletowanie dokumentów wymaganych do sprzedaży czy też podpisanie bezpiecznej umowy przedwstępnej a następnie przenoszącej własność nieruchomości.

 

Jako prawnik zwracam szczególnie uwagę na kwestie bezpieczeństwa transakcji, zwłaszcza w sytuacji gdy sprzedający nie otrzymuje środków w dniu podpisania aktu notarialnego.

 

Faktycznie sprzedaż nieruchomości jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Czy jesteście w stanie pomóc ze sprzedażą od A do Z tak, żeby sprzedający nie musiał się tym wszystkim zamartwiać?

 

- Tak, to jest główny cel, który postawiłem sobie tworząc biuro nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości. Robimy wszystko, aby sprzedaż z nami przebiegała szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego stresu dla naszych Klientów.

 

Sprzedając z nami Klient nie musi się martwić o właściwą wycenę nieruchomości, ustalenie stanu prawnego nieruchomości, odpowiednie przygotowanie oferty, kontakt i negocjacje z potencjalnymi klientami, czasochłonne zbieranie dokumentów potrzebnych do sprzedaży czy też bezpieczeństwo samej transakcji. Jako prawnik osobiście sporządzam i weryfikuję wszelkie umowy, uczestniczę w podpisaniu aktu notarialnego i czuwam nad bezpieczeństwem moich Klientów.

 

 

Kto oprócz prawnika i pośrednika zaangażowany jest w sprzedaż nieruchomości?

To zależy od rodzaju sprzedawanej nieruchomości i potrzeb Klienta. W niektórych przypadkach angażujemy dodatkowo osobę zajmującą się home stagingiem, czyli zwiększaniem wartości nieruchomości poprzez remont, wyposażenie i dekoracje wnętrza. Współpracujemy również ze sprawdzoną ekipą remontową, doradcą kredytowym, rzeczoznawcą majątkowym oraz inżynierem sporządzającym świadectwa charakterystyki energetycznej.

 

Co wyróżnia Wasze biuro nieruchomości ?

Myślę, że przede wszystkim kompleksowość usług i szersze spojrzenie na sprzedaż nieruchomości. Zanim wystawimy nieruchomość na portale ogłoszeniowe przygotowujemy strategię sprzedaży, w której dążymy do maksymalizacji zysków dla naszego Klienta. Sprzedający cenią sobie również poczucie bezpieczeństwa, które daje im stały nadzór prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości nad sprzedażą ich domu, mieszkania czy działki.

 

Parę miesięcy temu dotarła do nas informacja, że za pośrednictwem biura nieruchomości Lubowiecki Nieruchomości został sprzedany Hotel „Leśna” w Szczytnie. Z pewnością nie było to łatwe zadanie. Czy macie na swoim koncie również inne ciekawe i wymagające transakcje?

 

Tak, sprzedaż Hotelu „Leśna” zdecydowanie nie należała do łatwych. Trudności wynikały m.in. z nieuregulowanego stanu prawnego nieruchomości, złego stanu technicznego obiektu i faktu że część budynków należących do kompleksu hotelowego wybudowana została na gruntach dzierżawionych od Miasta Szczytno.

 

Przyznam, że lubię tego typu wyzwania. W ostatnim czasie miałem przyjemność sprzedawać nieruchomość w Nartach, której właścicielka na stałe zamieszkiwała w Afryce. Wymagało to od nas takiej organizacji, aby zaangażowanie właścicielki w sprzedaż była minimalna i sprowadzała się jedynie do podpisania aktu notarialnego.

 

W ubiegłym roku z kolei sprzedałem dom pod Szczytnem dla małżeństwa mieszkającego na stałe w Chicago. Cała komunikacja oraz prezentacje odbywały się wyłącznie w formie zdalnej a Kupujący przylecieli do Polski jedynie podpisać akt notarialny.

 

Jak obecnie wygląda rynek nieruchomości? Czy ceny będą spadać?

Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości delikatnie się unormowała w porównaniu do drugiej połowy 2023 roku. Bezpieczny kredyt 2% sprawił, że znacznie wzrosło zainteresowanie zakupem mieszkań i domów finansowanych tanim kredytem hipotecznym. Osoby śledzące oferty z pewnością zauważyły jak wiele z nich w ostatnim czasie zniknęło.

 

Program bezpieczny kredyt 2% został wstrzymany i banki nie przyjmują kolejnych wniosków, ale znamy już wstępne założenia nowego kredytu hipotecznego udzielanego na preferencyjnych warunkach tzw. „Kredyt 0%”.

 

Nasz doradca kredytowy Aleksandra Tabaka na bieżąco monitoruje wszelkie nowe informacje, które pojawiają się w odniesieniu do kredytu 0%. Coraz więcej osób zgłasza się do naszego eksperta finansowego, żeby zbadać zdolność kredytową i móc przygotować się do nadchodzącej nowej odsłony tanich kredytów hipotecznych.

 

Jeśli chodzi o ceny nieruchomości to prognozujemy ich stabilizację w najbliższych miesiącach, a w przypadku uchwalenia kolejnego programu rządowego, dalsze wzrosty cen mieszkań i domów.

 

Jak można się z Wami skontaktować ?

Zachęcam do kontaktu przez formularz kontaktowy dostępny na stronie lubowiecki-nieruchomosci.pl lub bezpośrednio pod numerem 511 769 559.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama