Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

„Sieciówki” zabijają GS-y, znika kolejna Gminna Spółdzielnia w naszym powiecie


Znika kolejna Gminna Spółdzielnia, tym razem w Pasymiu. Dwa miesiące temu rozpoczął się proces jej likwidacji.- Od czasu, gdy w Pasymiu zaczęła działać „Biedronka, a później „Dino”, obroty w naszych sklepach gwałtownie spadły – mówi były już prezes Zdzisław Stepokura. - Poza tym zbyt dużym obciążeniem ekonomicznym były koszty zatrudnienia pracowników, szczególnie przy rosnącej gwałtownie stawce minimalnego wynagrodzenia. Jako firma nie mogliśmy też, w odróżnieniu od prywatnych właścicieli sklepów, handlować w niedziele. Te wszystkie czynniki spowodowały, że utrzymywanie spółdzielni przy życiu stało się bezcelowe. Ten los spotyka i większe GS-y – podkreśla były prezes. - W stanie likwidacji jest też, na przykład, spółdzielnia w Kętrzynie.


Reklama

 

Faktem jest jednak, że zasobność pasymskiej spółdzielni była znikoma. Na jej majątek składały się właściwie tylko dwa sklepy: duży pawilon z dwiema handlowymi częściami: spożywczą i chemiczną, w centrum miasta oraz niewielki sklep spożywczo-przemysłowy, zlokalizowany w „kolejowej” części Pasymia. Dawniej GS posiadał jeszcze piekarnię, ale tę już dość dawno kupił właśnie prezes Stepokura. Piekarnia więc, pozostając w prywatnych rękach, będzie działała jak dotąd.

 

- Pawilon handlowy przy rynku, z tego co wiem, już znalazł nabywcę. Obiekt kupiła olsztyńska firma, hurtownia zajmująca się dystrybucją alkoholi, napojów, soków itp. - mówi Zdzisław Stepokura i zapewnia, że likwidacja GS nie odbiła się zbyt mocno na dotychczasowych pracownikach spółdzielni. - W sklepach było zatrudnionych 12 osób i trzy w biurze – wyjaśnia. - Większość pracowników przeszła na emerytury, a nieliczni, którzy takich uprawnień jeszcze nie mieli, znaleźli już sobie inną pracę.

ReklamaKomentarze do artykułu

Gość

Szkoda, kawał historii.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama