Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Puchary Polski trafiły do Szczytna


Grudzień dla karateków to czas zwykle obfitujący w wysokiej rangi zawody. W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski PZK w Bydgoszczy, z którego Szczytno wróciło do domu z dwoma bardzo ważnymi pucharami.W zawodach wzięło udział 405 zawodników z praktycznie każdej organizacji Kyokushun działającej w naszym kraju. Wśród nich 9-osobowa ekipa ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Do strefy medalowej przedarła się dwójka naszych karateków, pozostali przygodę z Pucharem Polski zakończyli w ćwierćfinałach.

 

- Pięcioro z nich próbowało swoich sił w konkurencji Kata (prezentacja techniki), a troje dotarło do rundy finałowej. Choć różnice punktowe były minimalne, to ostatecznie Ewa Gołaszewska zajęła 5, Natalia Hajn - 6, a Aleks Dragun - 7 miejsce – mówi shihan Piotr Zembrzuski. - To niezły wynik zważywszy na fakt, że w każdej z grup było po 30-40 zawodników. Nasze ambicje były trochę większe, więc mamy lekki niedosyt – dodaje.

 

Taki obrót sprawy mocno zmotywował Ewę Gołaszewską, która do konkurencji Kumite (walka) przystąpiła z ogromną determinacją. Każdą z walk, które stoczyła, wygrała z ogromną przewagą.


Reklama

 

- Największe brawa należą się jej za finał. Po bardzo wyrównanej pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali się na dogrywkę. Przebiegała ona bardzo podobnie do pierwszej, aż do momentu, gdy Ewa przeprowadziła kolejny „szalony" atak i w końcu trafiła swoją przeciwniczkę w głowę, uzyskując wazaari – czyli punkt decydujący o zwycięstwie – komentuje Zembrzuski. - Niedawno uhonorowana mistrzyni kraju sięgnęła w Bydgoszczy po Puchar Polski. Teraz nikt nie ma wątpliwości, kto wśród juniorek młodszych w kat. -55 kg jest najlepszy w Polsce – podkreśla ze zrozumiałym zadowoleniem.

 

W kategorii juniorów powyżej 75 kg wystartował wicemistrz Polski oraz świeżo upieczony mistrz Europy Olaf Szempliński. Każdy pojedynek w Bydgoszczy Olaf zakończył przed czasem, co pokazuje jego ogromne predyspozycje do tego sportu.

 

Reklama

- Walka finałowa była tego doskonałym przykładem – mówi sihan. - Metodycznie i konsekwentnie rozbijał swojego przeciwnika, aż doprowadził do zakończenia walki przed upływem regulaminowego czasu.

 

Turniej w Bydgoszczy przyniósł SKKK dwa indywidualne złote krążki, dzięki którym ekipa ze Szczytna zajęła w klasyfikacji drużynowej młodzieży do 18 lat Kumite wysokie, bo 6 miejsce.

 

- Końcówka roku obfitowała w wiele startów, a to dało się we znaki wszystkim startującym oraz trenerom. Teraz więc przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i regenerację sił przed przyszłorocznymi wyzwaniami – reasumuje Piotr Zembrzuski.

DD, PZKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama