W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się XXIII Przegląd Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego. Rozstrzygnięto też konkursy fotograficzne, plastyczne, literackie.
Tegoroczne wydarzenie, jak co roku, zgromadziło liczne grono uczestników i widzów, którzy podziwiali wyjątkowe talenty oraz kreatywność osób niepełnosprawnych.
- Ten przegląd to dowód na to, że w każdym z nas drzemie nieograniczony potencjał twórczy. Dzięki takim inicjatywom możemy nie tylko wspierać osoby z niepełnosprawnościami, ale także inspirować się ich wyjątkową wrażliwością i spojrzeniem na świat – powiedział Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński.
Lista laureatów w poszczególnych kategoriach konkursu XXIII Przeglądu Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego:
Konkurs Fotograficzny:
Michał Polewaczyk – Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzeszkach
Czesław Kobus – Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzeszkach
Patryk Jędrzejczyk – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Milena Kamieniecka – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Wioletta Majewska – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Konkurs Plastyczny:
Lilla Wiśniewska – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Waldemar Szmul – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Małgorzata Górska – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Justyna Jakubiak – Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie
Stefania Koziatek – Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie Filia im. Jerzego Lanca w Piasutnie
Radosław Zegota – Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie Filia im. Jerzego Lanca w Piasutnie
Rozalia Mazur – Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie
Rafał Niściorek – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Karolina Gamdzyk – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Krzysztofa Beczak – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Konkurs Literacki:
Magdalena Zalewska – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Joanna Mieczkowska – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Zygmunt Dąbrowski – Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczytnie
Jarosław Butler – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Beniamin Demczuk – Warsztat Terapii Zajęciowej w Szczytnie
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48